Bloomberg: Apple werkt aan extra hulpmiddeltjes voor in de auto
CUPERTINO (ANP) - Apple wil handige digitale hulpmiddeltjes gaan aanbieden voor in de auto. Het Amerikaanse concern werkt aan technologie voor bijvoorbeeld het bedienen van de airconditioning, de snelheidsmeter en de stand van de stoelen, heeft persbureau Bloomberg begrepen van ingewijden. De besturing zou dan eenvoudig gebeuren via je iPhone.
Via Apple CarPlay kunnen miljoenen automobilisten al makkelijk muziek selecteren, routebeschrijvingen krijgen en bellen. Dit bestaat al sinds 2014. Het project achter de nieuwe opties wordt IronHeart genoemd en zou zich nog in een beginfase bevinden. Om het echt te doen slagen zou Apple ook de samenwerking moeten zoeken met autofabrikanten.
Het plan laat volgens Bloomberg wel zien dat auto's waarschijnlijk erg belangrijk worden voor Apple, zelfs als het bedrijf geen eigen voertuigen zou gaan verkopen. De iPhonemaker zou in de toekomst namelijk veel extra geld aan diensten voor de auto kunnen verdienen. Apple zelf wilde niet reageren op het bericht over de autoplannen.
Er gaan al langer geruchten dat Apple over enkele jaren ook graag zelf auto's wil bouwen. Dat zou dan een elektrische auto betreffen die ook zelfrijdend is. Het project van Apple voor elektrische auto's heeft de naam 'Titan' en loopt al sinds 2014 toen een eerste ontwerp werd gemaakt. Apple zou daarbij zijn eigen batterijtechniek willen gebruiken.
Meer uit Financieel
MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google-moeder Alphabet gaat dit jaar nog veel meer geld investeren in toepassingen rond kunstmatige intelligentie. Het bedrijf zei bij de bekendmaking van de cijfers over het vierde kwartaal en 2025 dat de kapitaalinvesteringen in 2026 zullen uitkomen tussen de 175 miljard en 185 miljard dollar.
37 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen gesloten, met opnieuw een scherp verlies voor de technologiegraadmeter Nasdaq. Chipbedrijf Advanced Micro Devices (AMD) was een opvallende daler met een min van ruim 17 procent na tegenvallende vooruitzichten. Andere grote chipfondsen op Wall Street werden mee omlaag getrokken door de koersval van AMD. Ook waren er weer veel bedrijfsresultaten.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten, de Europese Unie en Japan hebben woensdag stappen gezet voor de vorming van een alliantie op het gebied van zeldzame grondstoffen die bijvoorbeeld nodig zijn voor de energietransitie en hightech. Die alliantie moet zorgen voor tegenwicht tegen China dat dominant is op de wereldwijde markt voor zeldzame metalen en mineralen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse volk heeft het vertrouwen in de centralebankenkoepel Federal Reserve verloren omdat de Fed de inflatie uit de hand heeft laten lopen en het inkomen van huishoudens heeft beschadigd door de rente niet sterker te verlagen. Dat heeft minister van Financiën Scott Bessent gezegd tegen de vaste commissie financiën van het Huis van Afgevaardigden in het Congres.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De bekende Amerikaanse krant The Washington Post gaat flink snijden in haar personeelsbestand om zo de verliezen tegen te gaan. Daardoor komen de banen van ruim driehonderd van de ongeveer achthonderd journalisten bij de krant te vervallen, aldus hoofdredacteur Matt Murray, die woensdag het personeel informeerde over het banenverlies.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag na een zenuwachtige handelssessie opnieuw lager geëindigd, na de zware verliezen de voorgaande dag. De informatieleveranciers Wolters Kluwer en RELX, die dinsdag hard omlaaggingen, lieten geen enkel herstel zien.
5 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Europese Unie heeft "discriminerende" maatregelen genomen door een diepgaand onderzoek te beginnen naar het Chinese windmolenbedrijf Goldwind over mogelijke staatssteun voor de onderneming. Dat zei het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag in een reactie op het besluit dat dinsdag door Brussel werd aangekondigd.
6 uur geleden