Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Apple werkt aan extra hulpmiddeltjes voor in de auto

Bloomberg: Apple werkt aan extra hulpmiddeltjes voor in de auto

CUPERTINO (ANP) - Apple wil handige digitale hulpmiddeltjes gaan aanbieden voor in de auto. Het Amerikaanse concern werkt aan technologie voor bijvoorbeeld het bedienen van de airconditioning, de snelheidsmeter en de stand van de stoelen, heeft persbureau Bloomberg begrepen van ingewijden. De besturing zou dan eenvoudig gebeuren via je iPhone.

Via Apple CarPlay kunnen miljoenen automobilisten al makkelijk muziek selecteren, routebeschrijvingen krijgen en bellen. Dit bestaat al sinds 2014. Het project achter de nieuwe opties wordt IronHeart genoemd en zou zich nog in een beginfase bevinden. Om het echt te doen slagen zou Apple ook de samenwerking moeten zoeken met autofabrikanten.

Het plan laat volgens Bloomberg wel zien dat auto's waarschijnlijk erg belangrijk worden voor Apple, zelfs als het bedrijf geen eigen voertuigen zou gaan verkopen. De iPhonemaker zou in de toekomst namelijk veel extra geld aan diensten voor de auto kunnen verdienen. Apple zelf wilde niet reageren op het bericht over de autoplannen.

Er gaan al langer geruchten dat Apple over enkele jaren ook graag zelf auto's wil bouwen. Dat zou dan een elektrische auto betreffen die ook zelfrijdend is. Het project van Apple voor elektrische auto's heeft de naam 'Titan' en loopt al sinds 2014 toen een eerste ontwerp werd gemaakt. Apple zou daarbij zijn eigen batterijtechniek willen gebruiken.

Meer uit Financieel

Citroën komt met elektrische versie van beroemde 2CV

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.

2 uur geleden
AEX-index scherpt slotrecord iets aan, olieprijzen hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.

4 uur geleden
Modemerk Ralph Lauren overtreft omzet- en winstverwachtingen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.

4 uur geleden
AI-chipbedrijf Nvidia licht hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".

6 uur geleden
AWVN voorziet 'vervelende situaties' bij loontransparantie

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.

7 uur geleden
Air France en Airbus schuldig aan dood door schuld na crash 2009

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.

7 uur geleden
Stellantis schuift Opel naar de achtergrond in nieuwe strategie

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.

8 uur geleden