Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Apple praat met Google over AI voor iPhone

Bloomberg: Apple praat met Google over AI voor iPhone

CUPERTINO (ANP) - Apple voert gesprekken met Google over het gebruik van zijn AI-model Gemini bij het besturingssysteem van de iPhone. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Ook zou Apple in gesprek zijn met OpenAI over het systeem voor kunstmatige intelligentie ChatGPT voor de smartphone.

Apple werkt aan nieuwe functies voor de nieuwste versie van het besturingssysteem voor de iPhone, iOS18. Daarbij heeft Apple ook eigen AI-capaciteiten, maar het bedrijf zou dus ook een samenwerking willen aangaan met andere bedrijven op dit gebied. Het gaat dan bijvoorbeeld om functies voor het creëren van beelden en teksten op basis van aanwijzingen van de gebruiker.

Apple werkt onder meer aan het AI-model Ajax en de chatbot Apple GPT. Maar die zouden technologisch nog behoorlijk achterlopen bij concurrenten zoals Gemini van Google en ChatGPT. Daarom zou een samenwerking voor Apple een aantrekkelijke keuze zijn. Apple gebruikt de zoekmachine van Google al voor zijn Safari-webbrowser op de iPhone.

Gemini in opspraak

Volgens Bloomberg is het niet waarschijnlijk dat een deal tussen Apple en Google voor juni naar buiten wordt gebracht. Die maand houdt Apple zijn jaarlijkse Worldwide Developers Conference. Topman Tim Cook van Apple heeft gezegd later dit jaar meer naar buiten te brengen over de plannen voor het gebruik van AI. Hij zei ook dat het bedrijf aanzienlijke investeringen in AI aan het doen is.

De afgelopen tijd is Gemini in opspraak geraakt door fouten van het systeem bij het genereren van kunstmatige afbeeldingen op basis van omschrijvingen van gebruikers. Zo verschenen er afbeeldingen van historische figuren die een andere huidskleur hadden of zwarte mensen in naziuniform. Topman Sundar Pichai van Google-moederconcern Alphabet heeft die blunders scherp veroordeeld.

Meer uit Financieel

KVK: voor het eerst in 2,5 jaar stoppen minder ondernemers

UTRECHT (ANP) - Het aantal ondernemers dat stopt is in het eerste kwartaal van dit jaar voor het eerst in 2,5 jaar afgenomen. Dat ziet de Kamer van Koophandel (KVK). Er zijn ook meer nieuwe bedrijven begonnen ten opzichte van een jaar eerder.

3 uur geleden
Hypotheker: gemiddelde hypotheekrente naar hoogste punt in 2 jaar

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De gemiddelde hypotheekrente ligt momenteel op het hoogste punt in ruim twee jaar, meldt De Hypotheker. Dat komt met name door de oplopende kapitaalmarktrente, de belangrijkste graadmeter voor hypotheekrentes. Die stijgt vanwege de Iranoorlog. De hypotheekadviseur verwacht de komende periode nog een lichte stijging van de hypotheekrente, maar denkt wel dat de grootste piek achter de rug is.

3 uur geleden
Winst Netflix flink omhoog, voorzitter Hastings treedt af

LOS GATOS (ANP) - Streamingdienst Netflix heeft in het eerste kwartaal flink meer winst geboekt dan een jaar eerder, mede geholpen door prijsverhogingen en klantengroei. Netflix maakte ook bekend dat voorzitter en medeoprichter Reed Hastings in juni aftreedt. Hij stelt zich niet beschikbaar voor herverkiezing.

6 uur geleden
Beurzen New York bouwen recordstanden verder uit

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine winsten gesloten, waarmee verder werd geborduurd op de recordstanden van de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen.

6 uur geleden
IMF: oorlog raakt economieën in Midden-Oosten hard

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten raakt de economische groei van landen in de regio, onder meer doordat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olie- en gastankers. Bovendien zijn energiefaciliteiten beschadigd door aanvallen en het vliegverkeer rond de Perzische Golf is ernstig ontregeld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Vooral Qatar, Irak en Iran worden hard geraakt.

7 uur geleden
Bondskanselier Merz: geen Duitse terugkeer naar kernenergie

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt een terugkeer naar kernenergie geen oplossing voor de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei Merz donderdag in een persconferentie. Het was volgens Merz wel een fout van Duitsland om volledig te stoppen met kernenergie toen drie jaar geleden de laatste operationele reactoren werden stilgelegd.

9 uur geleden
Kleine plus voor AEX-index, ASML opnieuw bij dalers

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. Chipmachinefabrikant ASML stond wel opnieuw bij de dalers in de hoofdindex op het Damrak na de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd. Olie- en gasconcern Shell profiteerde juist van de gestegen olieprijzen en werd hoger gezet.

10 uur geleden