Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Apple houdt iPhone-productie gelijk aan vorig jaar

Bloomberg: Apple houdt iPhone-productie gelijk aan vorig jaar

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Technologieconcern Apple is van plan om de productie van iPhones dit jaar ongeveer gelijk te houden aan die van 2021. Het bedrijf is voorzichtiger geworden door de steeds uitdagender vooruitzichten voor de smartphonemarkt dit jaar.

Apple vraagt zijn leveranciers om ongeveer 220 miljoen iPhones te assembleren, ongeveer hetzelfde aantal als vorig jaar, verklaarden ingewijden tegenover persbureau Bloomberg. Kenners hadden voor dit jaar gerekend op 240 miljoen iPhones, een verwachting die werd gevoed door de introductie van de iPhone 14 komende herfst.

Maar de smartphonesector kende een moeilijke start van het jaar en de productieramingen zijn over de hele linie lager. Het aantal verscheepte smartphones daalde in het eerste kwartaal met 11 procent. Dat was de grootste afname sinds het begin van de coronapandemie ruim twee jaar geleden.

Inflatie

De hoogste inflatie in decennia, een oorlog in Oekraïne en de verstoringen in de toeleveringsketen dreigen de verkoop van smartphones in 2022 onder druk te zetten. Onderzoeksbureau Strategy Analytics voorspelt dat de leveringen van smartphones dit jaar met 2 procent zullen krimpen.

Apple wilde geen commentaar geven op de vooruitzichten, die de komende maanden nog zouden kunnen veranderen afhankelijk van de ontwikkelingen in de economie en de toeleveringsketen. Apple maakt zijn eigen productiedoelstellingen niet bekend en geeft sinds 2019 ook geen aparte verkoopcijfers meer van de iPhone.

Het technologiebedrijf waarschuwde al wel dat leveringsproblemen de verkopen in het huidige kwartaal met 4 tot 8 miljard dollar zullen drukken. Dat komt grotendeels door de impact van de coronalockdowns op de Chinese productielijnen. De hele technologiesector zet zich bovendien schrap voor een vertraging van de consumentenbestedingen doordat de hoge inflatie de koopkracht van mensen onder druk zet.

Meer uit Financieel

Olieprijs daalt flink na verwijderd bericht energieminister VS

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieprijs is dinsdag kortstondig scherp gedaald na het bericht van de Amerikaanse energieminister Chris Wright dat de Amerikaanse marine met succes een olietanker door de Straat van Hormuz had geëscorteerd. Wright meldde dat op X, maar verwijderde de post snel daarna weer.

42 minuten geleden
Tanker-vloot voor olie onderweg naar alternatieve Saudische haven

YANBU (ANP/BLOOMBERG) - Een vloot van minstens 25 tankers is onderweg naar de Saudische haven Yanbu. Die haven aan de Rode Zee fungeert als alternatief nu de Straat van Hormuz en daardoor de Perzische Golf zijn afgesloten. Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco transporteert olie via een pijpleiding naar Yanbu en wil de hoeveelheid op korte termijn opvoeren.

1 uur geleden
BKR ziet nog geen kredietfraude na datalek bij Odido

TIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) heeft vooralsnog geen signalen dat er momenteel kredietfraude wordt gepleegd na het grote datalek bij telecomprovider Odido. Consumenten dienen wel alert te blijven op verdachte mails en eventuele niet-bekende afschrijvingen van de bankrekening, waarschuwt BKR.

1 uur geleden
Techinvesteerder Prosus grote winnaar op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Na de forse verliezen van vorige week lieten de Europese aandelenmarkten dinsdag een krachtig herstel zien. Ook op Wall Street gingen de beursgraadmeters verder omhoog. Beleggers trokken zich op aan uitlatingen van Donald Trump. De Amerikaanse president gaf maandag aan dat de oorlog met Iran snel voorbij zal zijn. De angst voor een langdurige strijd in het olierijke Midden-Oosten nam daardoor af en zorgde voor een forse daling van de olieprijs.

1 uur geleden
Klanten webwinkel bol kwamen op pagina andere klant terecht

UTRECHT (ANP) - Klanten van webwinkel bol kwamen afgelopen weekend terecht op een pagina van een andere klant, bevestigt een woordvoerder van bol na berichtgeving van Tweakers. Het was het gevolg van een "technisch incident" en overkwam "tientallen klanten", laat de woordvoerder weten.

2 uur geleden
Hoofdkantoor NAM verhuist uit Assen

ASSEN (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij vertrekt volgend jaar uit Assen. Het hoofdkantoor in de Drentse stad is na meerdere reorganisaties en de sluiting van het Groningen-gasveld te groot geworden voor het bedrijf.

2 uur geleden
KLM vliegt ook woensdag niet naar Dubai

AMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt ook woensdag niet naar Dubai door het geweld in het Midden-Oosten. Eerder maakte de Nederlandse luchtvaartmaatschappij bekend tot en met dinsdag niet te vliegen naar de stad in de Verenigde Arabische Emiraten.

2 uur geleden