Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Apple houdt iPhone-productie gelijk aan vorig jaar

Bloomberg: Apple houdt iPhone-productie gelijk aan vorig jaar

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Technologieconcern Apple is van plan om de productie van iPhones dit jaar ongeveer gelijk te houden aan die van 2021. Het bedrijf is voorzichtiger geworden door de steeds uitdagender vooruitzichten voor de smartphonemarkt dit jaar.

Apple vraagt zijn leveranciers om ongeveer 220 miljoen iPhones te assembleren, ongeveer hetzelfde aantal als vorig jaar, verklaarden ingewijden tegenover persbureau Bloomberg. Kenners hadden voor dit jaar gerekend op 240 miljoen iPhones, een verwachting die werd gevoed door de introductie van de iPhone 14 komende herfst.

Maar de smartphonesector kende een moeilijke start van het jaar en de productieramingen zijn over de hele linie lager. Het aantal verscheepte smartphones daalde in het eerste kwartaal met 11 procent. Dat was de grootste afname sinds het begin van de coronapandemie ruim twee jaar geleden.

Inflatie

De hoogste inflatie in decennia, een oorlog in Oekraïne en de verstoringen in de toeleveringsketen dreigen de verkoop van smartphones in 2022 onder druk te zetten. Onderzoeksbureau Strategy Analytics voorspelt dat de leveringen van smartphones dit jaar met 2 procent zullen krimpen.

Apple wilde geen commentaar geven op de vooruitzichten, die de komende maanden nog zouden kunnen veranderen afhankelijk van de ontwikkelingen in de economie en de toeleveringsketen. Apple maakt zijn eigen productiedoelstellingen niet bekend en geeft sinds 2019 ook geen aparte verkoopcijfers meer van de iPhone.

Het technologiebedrijf waarschuwde al wel dat leveringsproblemen de verkopen in het huidige kwartaal met 4 tot 8 miljard dollar zullen drukken. Dat komt grotendeels door de impact van de coronalockdowns op de Chinese productielijnen. De hele technologiesector zet zich bovendien schrap voor een vertraging van de consumentenbestedingen doordat de hoge inflatie de koopkracht van mensen onder druk zet.

Meer uit Financieel

Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

5 uur geleden
Reuters: EU onderzoekt hulp voor bedrijven bij energiekosten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.

7 uur geleden
ANVR waarschuwt voor extreem dure tickets door schaarse vluchten

DEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.

8 uur geleden
TUI zoekt naar vluchten voor honderden gestrande reizigers

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.

10 uur geleden
Vliegverkeer Dubai gedeeltelijk hervat na tijdelijke stillegging

DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.

11 uur geleden
Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

12 uur geleden
Emirates schort vluchten naar en vanuit Dubai toch weer op

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.

13 uur geleden