Bloomberg: Apple houdt iPhone-productie gelijk aan vorig jaar
CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Technologieconcern Apple is van plan om de productie van iPhones dit jaar ongeveer gelijk te houden aan die van 2021. Het bedrijf is voorzichtiger geworden door de steeds uitdagender vooruitzichten voor de smartphonemarkt dit jaar.
Apple vraagt zijn leveranciers om ongeveer 220 miljoen iPhones te assembleren, ongeveer hetzelfde aantal als vorig jaar, verklaarden ingewijden tegenover persbureau Bloomberg. Kenners hadden voor dit jaar gerekend op 240 miljoen iPhones, een verwachting die werd gevoed door de introductie van de iPhone 14 komende herfst.
Maar de smartphonesector kende een moeilijke start van het jaar en de productieramingen zijn over de hele linie lager. Het aantal verscheepte smartphones daalde in het eerste kwartaal met 11 procent. Dat was de grootste afname sinds het begin van de coronapandemie ruim twee jaar geleden.
Inflatie
De hoogste inflatie in decennia, een oorlog in Oekraïne en de verstoringen in de toeleveringsketen dreigen de verkoop van smartphones in 2022 onder druk te zetten. Onderzoeksbureau Strategy Analytics voorspelt dat de leveringen van smartphones dit jaar met 2 procent zullen krimpen.
Apple wilde geen commentaar geven op de vooruitzichten, die de komende maanden nog zouden kunnen veranderen afhankelijk van de ontwikkelingen in de economie en de toeleveringsketen. Apple maakt zijn eigen productiedoelstellingen niet bekend en geeft sinds 2019 ook geen aparte verkoopcijfers meer van de iPhone.
Het technologiebedrijf waarschuwde al wel dat leveringsproblemen de verkopen in het huidige kwartaal met 4 tot 8 miljard dollar zullen drukken. Dat komt grotendeels door de impact van de coronalockdowns op de Chinese productielijnen. De hele technologiesector zet zich bovendien schrap voor een vertraging van de consumentenbestedingen doordat de hoge inflatie de koopkracht van mensen onder druk zet.
Meer uit Financieel
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De eerste gereinigde schepen zijn zaterdagnacht en zondagochtend vertrokken uit containerterminals van de haven van Antwerpen na het olielek. Dat meldt het Antwerpse havenbedrijf in een update. De opruimwerkzaamheden zijn na het olielek in het Deurganckdok nog volop aan de gang.
54 minuten geledenDUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse politie heeft zondag een einde gemaakt aan de protestactie met vrachtwagens en tractoren in hoofdstad Dublin na dagenlange demonstraties tegen de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Door die protesten werd het verkeer in delen van het centrum van Dublin geblokkeerd.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran verwacht dat de beschadigde olieraffinage- en distributiecapaciteit van het land binnen twee maanden weer grotendeels hersteld zal zijn. Dat heeft de Iraanse plaatsvervangend minister voor Olie zondag gezegd. Herstelwerkzaamheden zijn gaande aan energiefaciliteiten die zijn beschadigd door aanvallen.
4 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het is verstandig dat het Nederlandse kabinet nog niet meteen een pakket maatregelen heeft aangekondigd om de energie- en brandstofrekening van huishoudens te verlagen. Dat heeft de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij gezegd in gesprek met het ANP. Volgens hem is de keuze van het kabinet tot nu toe in lijn met het advies van het IMF: ga niet te snel.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.
21 uur geledenDUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.
1 dag geleden