Bloomberg: Apple gaat uit van aanhoudende vraag naar iPhones
CUPERTINO (ANP) - Ondanks slechte prognoses voor de smartphonemarkt, heeft Apple zijn leveranciers gevraagd nog minstens zoveel iPhones te produceren als vorig jaar. De techgigant houdt daarbij rekening met afnemende concurrentie en welvarende klanten.
In totaal gaat het om zo'n 90 miljoen iPhones van het nieuwste model. Het totaal aantal geproduceerde Apple-smartphones komt daarmee aan het eind van het jaar uit op 220 miljoen, wat eveneens vrijwel gelijk is aan het niveau in 2021. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
Het besluit van Apple is opvallend. De wereldwijde smartphonemarkt staat namelijk onder druk door een afnemende vraag van de consument. Zo kondigde SMIC, de grootste chipfabrikant van China, vrijdag aan dat veel fabrikanten van mobiele apparaten daarom bestellingen moeten bevriezen.
De precieze prognoses van Apple zijn echter onbekend. Maar volgens een van de ingewijden die Bloomberg sprak komt de vraag naar Apple-toestellen onder meer door het klantenbestand van Apple. Dat blijkt nog steeds bereid geld uit te geven aan de premiumgadgets.
Ook de wereldwijde concurrentie is afgenomen. Zo lijdt het Chinese technologieconcern Huawei onder sancties van de Verenigde Staten vanwege beschuldigingen van spionage. Daarmee kromp de afzetmarkt van het Chinese bedrijf, dat zijn omzet vorig jaar met 29 procent zag dalen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in jaren zijn mensen terughoudender geworden om binnen vijf jaar over te stappen naar elektrisch rijden. Volgens een onderzoek van de ANWB komt dit onder meer door het verminderen van de stimuleringsmaatregelen door de overheid. Zo is de aankoopsubsidie voor elektrische auto's geschrapt en moet er sinds dit jaar ook motorrijtuigenbelasting voor deze voertuigen worden betaald.
46 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus meldde dinsdag dat wereldwijd mogelijk tot 628 van zijn populaire A320-vliegtuigen moeten worden geïnspecteerd vanwege een 'kwaliteitsprobleem' met metalen platen dat aan het licht is gekomen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in jaren zijn mensen terughoudender geworden om binnen vijf jaar over te stappen naar elektrisch rijden. Volgens een onderzoek van de ANWB komt dit onder meer door het verminderen van de stimuleringsmaatregelen door de overheid. Zo is de aankoopsubsidie voor elektrische auto's geschrapt en moet er sinds dit jaar ook motorrijtuigenbelasting voor deze voertuigen worden betaald.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) heeft dinsdag een inval gedaan in een woning in het Zuid-Hollandse dorp Noordeloos, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Rijnmond. Volgens die regionale omroep gebeurde dat bij de woning van Kommer Damen, de voormalige topman van scheepsbouwer Damen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten de handel uitgegaan. Een dag eerder sloten de belangrijkste graadmeters nog met aanzienlijke verliezen nadat de bitcoin en andere cryptomunten onderuit waren gegaan. Dinsdag herstelde de bitcoin, 's werelds meest verhandelde cryptomunt, weer van de val begin deze week.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt begin volgend jaar bekend wie de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve wordt. De termijn van Jerome Powell als preses van de centralebankenkoepel eindigt in mei. Trump vertelde journalisten dat hij al weet wie de opvolger zal zijn.
8 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI meldt dat er meer storingen dan normaal zijn bij zijn populaire chatbot ChatGPT. Het techbedrijf onderzoekt wat er precies misgaat, staat op de pagina met statusupdates van OpenAI.
9 uur geleden