Bloomberg: Apple gaat uit van aanhoudende vraag naar iPhones
CUPERTINO (ANP) - Ondanks slechte prognoses voor de smartphonemarkt, heeft Apple zijn leveranciers gevraagd nog minstens zoveel iPhones te produceren als vorig jaar. De techgigant houdt daarbij rekening met afnemende concurrentie en welvarende klanten.
In totaal gaat het om zo'n 90 miljoen iPhones van het nieuwste model. Het totaal aantal geproduceerde Apple-smartphones komt daarmee aan het eind van het jaar uit op 220 miljoen, wat eveneens vrijwel gelijk is aan het niveau in 2021. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
Het besluit van Apple is opvallend. De wereldwijde smartphonemarkt staat namelijk onder druk door een afnemende vraag van de consument. Zo kondigde SMIC, de grootste chipfabrikant van China, vrijdag aan dat veel fabrikanten van mobiele apparaten daarom bestellingen moeten bevriezen.
De precieze prognoses van Apple zijn echter onbekend. Maar volgens een van de ingewijden die Bloomberg sprak komt de vraag naar Apple-toestellen onder meer door het klantenbestand van Apple. Dat blijkt nog steeds bereid geld uit te geven aan de premiumgadgets.
Ook de wereldwijde concurrentie is afgenomen. Zo lijdt het Chinese technologieconcern Huawei onder sancties van de Verenigde Staten vanwege beschuldigingen van spionage. Daarmee kromp de afzetmarkt van het Chinese bedrijf, dat zijn omzet vorig jaar met 29 procent zag dalen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Ook ABN AMRO ziet dat Nederlandse automobilisten die in de buurt van België wonen sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten vaker de grens overgaan om te tanken. Zoals bekend liggen de prijzen aan de Nederlandse pomp aanzienlijk hoger dan in België. Voor een gemiddelde auto scheelt het inmiddels ongeveer tussen de 25 en 30 euro per volle tank, becijferde de bank.
5 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Tim Cook stopt als topman van Apple. Het Amerikaanse bedrijf meldt dat hij de komende maanden nog in functie blijft, maar vanaf september wordt vervangen door John Ternus. Die is nu bestuurder van de hardwaredivisie.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street beperkte maandag de verliezen, gesteund door hernieuwde hoop bij beleggers op een compromis tussen de VS en Iran over het conflict. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN houden de VS en Iran woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industriële concern Siemens waarschuwt dat de EU ernstig achterop raakt in de race rond kunstmatige intelligentie. Het concern zegt dat Brussel ingrijpende verbeteringen moet doorvoeren om het gebruik van de technologie te versnellen.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurshandel in Amsterdam werd maandag opnieuw gedomineerd door spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie werd daardoor weer duurder na de forse prijsdaling op vrijdag.
11 uur geledenGDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.
12 uur geleden