Bloomberg: Amerikaanse dollar kent zwakste week in 14 maanden
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse dollar kende de voorbije dagen zijn zwakste week in veertien maanden, terwijl valutahandelaren worstelden met het op waarde schatten van de dreigementen van president Donald Trump over grootscheepse importheffingen. Dat heeft financieel persbureau Bloomberg becijferd.
De zogeheten Bloomberg Dollar Spot Index, waarin de koers van de dollar wordt afzet tegen een mandje met meerdere andere valuta's, is vrijdag 1,6 procent lager uitgekomen dan een week eerder. Dat was de sterkste daling op weekbasis sinds november 2023.
Trumps dreigementen tegen belangrijke Amerikaanse handelspartners, waaronder Canada en Mexico, hebben de financiële markten duidelijk in beroering gebracht. Maar tot nu toe zijn er nog geen concrete presidentiële besluiten ondertekend om onmiddellijk specifieke importheffingen op te leggen.
Aarzeling
Volgens een deskundige bij de Amerikaanse bank Morgan Stanley aarzelden beleggers in aanloop naar de inauguratie van Trump om dollars te verkopen, voor het geval de president onmiddellijk na binnenkomst in het Witte Huis tarieven zou invoeren. Maar nu dat niet is gebeurd, zouden ze die transacties alsnog doen.
Kenners van zakenbank Goldman Sachs maken al een vergelijking met Trumps beleid in 2017, toen het daadwerkelijke handelsbeleid grotendeels ongewijzigd bleef ondanks veel commotie en dreigementen. Destijds verloor de dollar eveneens aan waarde nadat Trump tot president was verkozen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is woensdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken ervan dat de grote Amerikaanse ticketverkoper door een federale jury schuldig is bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Mogelijk wordt het bedrijf hierdoor later gedwongen Ticketmaster af te stoten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.
5 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten. Later werd dit ook bevestigd door het Openbaar Ministerie in Nederland.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.
8 uur geleden