Bloomberg: Amerikaanse dollar kent zwakste week in 14 maanden
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse dollar kende de voorbije dagen zijn zwakste week in veertien maanden, terwijl valutahandelaren worstelden met het op waarde schatten van de dreigementen van president Donald Trump over grootscheepse importheffingen. Dat heeft financieel persbureau Bloomberg becijferd.
De zogeheten Bloomberg Dollar Spot Index, waarin de koers van de dollar wordt afzet tegen een mandje met meerdere andere valuta's, is vrijdag 1,6 procent lager uitgekomen dan een week eerder. Dat was de sterkste daling op weekbasis sinds november 2023.
Trumps dreigementen tegen belangrijke Amerikaanse handelspartners, waaronder Canada en Mexico, hebben de financiële markten duidelijk in beroering gebracht. Maar tot nu toe zijn er nog geen concrete presidentiële besluiten ondertekend om onmiddellijk specifieke importheffingen op te leggen.
Aarzeling
Volgens een deskundige bij de Amerikaanse bank Morgan Stanley aarzelden beleggers in aanloop naar de inauguratie van Trump om dollars te verkopen, voor het geval de president onmiddellijk na binnenkomst in het Witte Huis tarieven zou invoeren. Maar nu dat niet is gebeurd, zouden ze die transacties alsnog doen.
Kenners van zakenbank Goldman Sachs maken al een vergelijking met Trumps beleid in 2017, toen het daadwerkelijke handelsbeleid grotendeels ongewijzigd bleef ondanks veel commotie en dreigementen. Destijds verloor de dollar eveneens aan waarde nadat Trump tot president was verkozen.
Meer uit Financieel
ROME (ANP) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in mei licht gedaald, nadat ze de maand daarvoor nog het hoogste niveau in ruim drie jaar bereikten. Dat meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO).
24 minuten geledenLUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - De economie van de eurozone is in de eerste drie maanden van 2026 met 0,2 procent gekrompen ten opzichte van het laatste kwartaal van vorig jaar, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van een nieuwe raming. Eerder werd voor het eerste kwartaal nog een nipte groei van 0,1 procent gemeld, na een groei van 0,2 procent in de laatste drie maanden van 2025.
55 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse regeringsfunctionarissen vrezen dat Chinese bedrijven de geavanceerde AI-chips van Nvidia in handen hebben gekregen door mogelijke mazen in de wet. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. De Verenigde Staten hebben juist strenge beperkingen opgelegd aan de verkoop van chips aan Chinese bedrijven om te voorkomen dat China over de meest geavanceerde chiptechnologie kan beschikken.
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse minister van Arbeid heeft grote techbedrijven van het land, waaronder Samsung Electronics, opgeroepen hun hoge winsten meer te delen. Hij waarschuwde dat de ongekend hoge winsten in de chipsector vanwege de AI-hausse de ongelijkheid dreigen te vergroten.
1 uur geledenBALTIMORE (ANP) - De eigenaar van een bedrijf dat chartervluchten met privéjets aanbood, is veroordeeld voor het oplichten van klanten. Hij heeft mensen ongeveer 15 miljoen dollar afhandig gemaakt, aldus het Openbaar Ministerie in de Amerikaanse staat Maryland.
2 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Voor een subsidieregeling voor een elektrische landbouwmachine of tractor is veel interesse bij boeren, nu de energieprijzen flink zijn gestegen door de Iranoorlog. De subsidiepot ging eerder deze week open, maar er is nu al veel meer steun aangevraagd dan er aan budget is. Agrotechniekbrancheclub Fedecom roept de politiek op snel meer geld beschikbaar te stellen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een klein verlies begonnen. Vooral de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden onder druk door koersverliezen in de Amerikaanse en Aziatische chipsector. Op Wall Street werden chip- en techaandelen donderdag al ingeruild voor meer traditionele bedrijven, waardoor de techzware Nasdaq licht lager sloot. De Dow-Jonesindex, die minder afhankelijk is van de techsector, steeg daardoor naar een nieuw recordniveau.
3 uur geleden