Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Amerikaanse dollar kent zwakste week in 14 maanden

Bloomberg: Amerikaanse dollar kent zwakste week in 14 maanden

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse dollar kende de voorbije dagen zijn zwakste week in veertien maanden, terwijl valutahandelaren worstelden met het op waarde schatten van de dreigementen van president Donald Trump over grootscheepse importheffingen. Dat heeft financieel persbureau Bloomberg becijferd.

De zogeheten Bloomberg Dollar Spot Index, waarin de koers van de dollar wordt afzet tegen een mandje met meerdere andere valuta's, is vrijdag 1,6 procent lager uitgekomen dan een week eerder. Dat was de sterkste daling op weekbasis sinds november 2023.

Trumps dreigementen tegen belangrijke Amerikaanse handelspartners, waaronder Canada en Mexico, hebben de financiële markten duidelijk in beroering gebracht. Maar tot nu toe zijn er nog geen concrete presidentiële besluiten ondertekend om onmiddellijk specifieke importheffingen op te leggen.

Aarzeling

Volgens een deskundige bij de Amerikaanse bank Morgan Stanley aarzelden beleggers in aanloop naar de inauguratie van Trump om dollars te verkopen, voor het geval de president onmiddellijk na binnenkomst in het Witte Huis tarieven zou invoeren. Maar nu dat niet is gebeurd, zouden ze die transacties alsnog doen.

Kenners van zakenbank Goldman Sachs maken al een vergelijking met Trumps beleid in 2017, toen het daadwerkelijke handelsbeleid grotendeels ongewijzigd bleef ondanks veel commotie en dreigementen. Destijds verloor de dollar eveneens aan waarde nadat Trump tot president was verkozen.

Meer uit Financieel

Warner Bros noemt overnamebod van Paramount 'superieur'

LOS ANGELES (ANP) - Warner Bros. Discovery noemt het nieuwste overnamebod van entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance "superieur" aan dat van Netflix. Dat laatste streamingbedrijf krijgt nu vier werkdagen om met een nog beter bod te komen om Warner Bros over te nemen.

6 uur geleden
Overwegend verliezen op Wall Street na cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten de kwartaalresultaten van Nvidia. Die belangrijke ontwikkelaar van AI-chips overtrof weliswaar de verwachtingen met zijn omzet en winst, maar dat nam zorgen over de houdbaarheid van de forse investeringen van de techsector in AI niet weg.

6 uur geleden
Smartphoneverkoop daalt 13 procent door chiptekort, denkt analist

NEEDHAM (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde verkoop van smartphones daalt dit jaar door tekorten aan geheugenchips met bijna 13 procent. Dat voorspelt marktonderzoeker International Data Corporation (IDC), die daarmee veel pessimistischer is dan enkele maanden geleden. Grote fabrikanten van geheugenchips zetten hun productiecapaciteit volop in voor geavanceerdere chips die data opslaan voor AI-toepassingen. Dat gaat ten koste van de productie van eenvoudigere geheugenchips voor apparaten zoals smartphones.

8 uur geleden
Rechter blokkeert oliewinning in grootste olieveld van Duitsland

KIEL (ANP/DPA) - Een Duitse rechtbank heeft de oliewinning uit het grootste olieveld van Duitsland geblokkeerd. Decennialang pompte het Mittelplate-platform olie op in het oostelijke deel van de Waddenzee. Een rechter oordeelde dat dit tot nader order moet stoppen, omdat een verplichte analyse van de impact op de natuur ontbreekt. De Duitse milieubeweging spreekt van een historische uitspraak.

9 uur geleden
Toezichthouder wil opheldering Odido over lang bewaren data

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens, de toezichthouder voor privacy, wil van Odido weten of het bedrijf te lang gegevens van voormalige klanten heeft bewaard. De telecomprovider is getroffen door een dataroof. Ook data van mensen die al jaren geen abonnement meer hadden, kwamen daardoor op straat te liggen.

10 uur geleden
Nieuwe windmolens komen in Europa vooral op land

BRUSSEL (ANP) - De uitbreiding van windenergie op zee blijft ver achter bij die op land in Europa, blijkt uit cijfers van brancheorganisatie WindEurope. De toename van capaciteit van windenergie op land is het hoogst in de afgelopen tien jaar. Aan de andere kant ligt de toename op zee op het laagste niveau in negen jaar.

10 uur geleden
Chipbedrijven trekken AEX omlaag na resultaten Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een verlies gesloten. Chipbedrijven trokken de AEX-index omlaag na de presentatie van de kwartaalcijfers van Nvidia. Die ontwikkelaar van AI-chips overtrof de verwachtingen rondom de omzetgroei. Maar het bedrijf wist twijfels op de financiële markten over de houdbaarheid van de gigantische investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie niet weg te nemen.

11 uur geleden