Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Amerikaanse dollar kent zwakste week in 14 maanden

Bloomberg: Amerikaanse dollar kent zwakste week in 14 maanden

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse dollar kende de voorbije dagen zijn zwakste week in veertien maanden, terwijl valutahandelaren worstelden met het op waarde schatten van de dreigementen van president Donald Trump over grootscheepse importheffingen. Dat heeft financieel persbureau Bloomberg becijferd.

De zogeheten Bloomberg Dollar Spot Index, waarin de koers van de dollar wordt afzet tegen een mandje met meerdere andere valuta's, is vrijdag 1,6 procent lager uitgekomen dan een week eerder. Dat was de sterkste daling op weekbasis sinds november 2023.

Trumps dreigementen tegen belangrijke Amerikaanse handelspartners, waaronder Canada en Mexico, hebben de financiële markten duidelijk in beroering gebracht. Maar tot nu toe zijn er nog geen concrete presidentiële besluiten ondertekend om onmiddellijk specifieke importheffingen op te leggen.

Aarzeling

Volgens een deskundige bij de Amerikaanse bank Morgan Stanley aarzelden beleggers in aanloop naar de inauguratie van Trump om dollars te verkopen, voor het geval de president onmiddellijk na binnenkomst in het Witte Huis tarieven zou invoeren. Maar nu dat niet is gebeurd, zouden ze die transacties alsnog doen.

Kenners van zakenbank Goldman Sachs maken al een vergelijking met Trumps beleid in 2017, toen het daadwerkelijke handelsbeleid grotendeels ongewijzigd bleef ondanks veel commotie en dreigementen. Destijds verloor de dollar eveneens aan waarde nadat Trump tot president was verkozen.

Meer uit Financieel

Bronnen: FIOD pakt 2 personen op in onderzoek scheepsbouwer Damen

GORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.

1 uur geleden
Cryptoaandelen omhoog op Wall Street door herstel bitcoinkoers

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.

2 uur geleden
Politico: EU zet Rusland op zwarte lijst van witwaslanden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie gaat Rusland toevoegen aan haar zwarte lijst van landen met een hoog risico op witwassen en financiering van terrorisme. Dat meldt Politico op basis van ingewijden en een door de nieuwssite ingezien document.

2 uur geleden
Brussel maakt plan voor onafhankelijkheid Chinese grondstoffen

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil in 2026 een centrum voor zogeheten kritieke grondstoffen oprichten om zo minder afhankelijk te worden van de import uit bijvoorbeeld China. Dat staat in een voorgesteld plan van de Europese Commissie. Het gaat om zeldzame grondstoffen zoals kobalt en lithium, die essentieel zijn voor de productie van batterijen en accu's.

3 uur geleden
Magnum denkt dat totale ijsmarkt groeit naar 90 miljard in 2029

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company verwacht dat de wereldwijde ijsmarkt groeit naar ongeveer 90 miljard euro in 2029. De afgesplitste ijstak van Unilever rekent op sterkere groei in opkomende markten dan in ontwikkelde markten, staat in de prospectus die het bedrijf woensdag heeft gepubliceerd.

3 uur geleden
Studie over economische klimaatschade ingetrokken wegens fouten

POTSDAM (ANP/BLOOMBERG) - Een veelgeciteerde studie die de gevolgen van klimaatverandering voor de wereldeconomie berekende, is ingetrokken na kritiek van wetenschappers. Het onderzoek werd door wetenschappers van het Potsdam Instituut voor Klimaateffectenonderzoek ingetrokken vanwege "aanzienlijke" problemen. De studie werd vorig jaar april gepubliceerd in het gerenommeerde wetenschappelijke tijdschrift Nature.

5 uur geleden
Mobiele storing bij telecomaanbieder Odido

DEN HAAG (ANP) - Telecomaanbieder Odido kampte woensdagochtend met een storing bij het mobiele netwerk. Volgens een woordvoerder van Odido is de technische storing inmiddels verholpen. Er was volgens de zegsman geen sprake van een cyberaanval. Hij spreekt van een "vervelende situatie" door de storing.

6 uur geleden