Bloomberg: AI-start-up Elon Musk heeft 500 miljoen binnen
SAN FRANCISCO (ANP) - De start-up op het gebied van kunstmatige intelligentie xAI van Elon Musk heeft 500 miljoen dollar aan financiering toegezegd gekregen van investeerders. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Het doel van xAI zou zijn om 1 miljard dollar aan financiering binnen te halen.
Naar verluidt mikt het vorig jaar opgerichte xAI op een totale waardering tussen 15 miljard tot 20 miljard dollar. Met xAI wil Musk de concurrentie aangaan met ChatGPT van het bedrijf OpenAI. Musk was ook een van de oprichters van OpenAI. Hij verliet dat bedrijf om meningsverschillen over hoe winst gemaakt kan worden met kunstmatige intelligentie.
Team
De start-up xAI heeft een chatbot genaamd Grok. Die chatbot maakt gebruik van data die wordt aangeleverd door het socialemediaplatform X, het voormalige Twitter, waarvan Musk eigenaar is. De topman van Tesla heeft gezegd dat kunstmatige intelligentie al over enkele jaren slimmer zal zijn dan mensen. Hij had eerder nog gepleit voor een pauze op de ontwikkeling van AI en strengere regelgeving.
Volgens de bronnen van Bloomberg wordt nog gesproken over de exacte voorwaarden voor de investeringen in xAI. Die gesprekken zouden de komende weken afgerond moeten worden. In het team van xAI zitten mensen die eerder bij Google en Microsoft hebben gewerkt.
Nieuwe investeringsronde
Mogelijk zitten bij de geldschieters dezelfde namen als de investeerders die Musk hebben geholpen met de overname van Twitter. Het gaat dan bijvoorbeeld om oprichter Larry Ellison van softwareconcern Oracle en de Saudische prins Al-Waleed bin Talal al-Saud.
In december werd door Bloomberg nog gemeld dat OpenAI bij een nieuwe investeringsronde op een waardering zou mikken van 100 miljard dollar. Daarmee zou OpenAI tot de meest waardevolle start-ups ter wereld behoren.
Meer uit Financieel
STAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.
24 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - De boekingen bij reisorganisaties naar de Verenigde Staten voor komende zomer lopen achter, meldt reisbrancheorganisatie ANVR. In juni en juli organiseert het land het WK voetbal samen met Canada en Mexico. Er zijn al langer berichten dat de VS minder gewild zijn als reisbestemming.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - TikTok gaat de bevindingen van de Europese Commissie op "alle mogelijke manieren" aanvechten. Dat laat een woordvoerder van de populaire filmpjesapp weten, nadat Brussel vrijdag bekend had gemaakt dat het verslavende aspect van TikTok in overtreding is met digitale regels van de Europese Unie.
2 uur geledenMUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Indiase staalconcern Tata Steel heeft de winst in het afgelopen kwartaal flink zien stijgen. De staalproducent die onder meer eigenaar is van het hoogovencomplex bij IJmuiden, profiteerde van een sterke vraag en productie bij de Indiase vestigingen en wist daarmee de stijgende kosten te compenseren.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het verslavende aspect van TikTok is in overtreding met digitale regels van de Europese Unie. Het oneindige scrollen, automatische afspelen van video's, pushmeldingen en zeer gepersonaliseerde aanbevelingen maken de socialemedia-app verslavend, concludeert de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie.
3 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse autoconcern Toyota heeft een nieuwe topman benoemd. De grootste autofabrikant ter wereld verhoogde tegelijkertijd de verwachtingen voor de omzet en winst in het huidige boekjaar, ondanks de impact van Amerikaanse importheffingen.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Op de internationale luchthaven in Berlijn kunnen vrijdagochtend nog steeds geen vliegtuigen landen of opstijgen vanwege ijzel. Donderdagavond werd het vliegverkeer op de luchthaven in de Duitse hoofdstad al volledig stilgelegd en leidde het winterse weer tot veel annuleringen.
5 uur geleden