Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Activision stelt introductie nieuwe Call of Duty uit

Bloomberg: Activision stelt introductie nieuwe Call of Duty uit

REDMOND (ANP) - Gamesontwikkelaar Activision Blizzard gaat de introductie van een nieuwe versie van zijn populaire game Call of Duty, die gepland was voor volgend jaar, uitstellen. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het besluit heeft volgens de bronnen niets te maken met de overname van het bedrijf door het Amerikaanse technologieconcern Microsoft.

Activision stelt de introductie uit omdat de nieuwe versie van de game niet aan de verwachtingen zou voldoen, waardoor sommige bestuurders vonden dat ze de nieuwe versie te snel op de markt zouden brengen. Activision werkt wel aan andere projecten om volgend jaar de leemte op te vullen.

Een nieuwe generatie van de Call of Duty-game die dit najaar uitkomt, krijgt extra content. Call of Duty 2022 Modern Warfare 2 is een vervolg van de game uit 2019. Ook komt er volgend jaar een nieuwe, gratis te spelen onlineversie van Call of Duty, aldus de ingewijden. Treyarch, de studio die eigendom is van Activision en die aan de nu vertraagde game werkt, zal ook helpen met de gratis te spelen spel.

Groot effect

"We hebben een spannende reeks premium en gratis te spelen Call of Duty-games voor dit jaar, volgend jaar en daarna", verklaarde een woordvoerder van Activision in een e-mail. "We kijken ernaar uit om meer details te delen wanneer de tijd rijp is."

De vertraging zal een groot effect hebben op de videogame-industrie. Sinds 2005 brengt Activision elke herfst een nieuwe versie uit van de lucratieve schietserie. Call of Duty-games staan regelmatig bovenaan de jaarlijkse verkooplijsten. Sinds het begin van de serie in 2003 zijn er meer dan 400 miljoen exemplaren verkocht.

Verkoopverwachtingen

De inzending van vorig jaar, Call of Duty: Vanguard, voldeed echter niet aan de verkoopverwachtingen van Activision. Dat kwam volgens het bedrijf vermoedelijk door het succes van de game van het voorgaande jaar. Een gratis te spelen versie uitgebracht in 2020, Call of Duty: Warzone, blijft een enorm succes en heeft mogelijk spelers weggetrokken van de premium-titels.

Activision blijft zelfstandig opereren, maar Microsoft zou kunnen besluiten om deze plannen te wijzigen na de overname, die afhankelijk van de goedkeuringen van regelgevers naar verwachting in de zomer van 2023 zal worden afgerond. Microsoft, eigenaar van de spelcomputer Xbox, betaalt 69 miljard dollar (ruim 60 miljard euro) voor Activision.

Meer uit Financieel

Facebook-moeder Meta boekt flink meer winst en omzet

MENLO PARK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, heeft in het afgelopen kwartaal flink hogere resultaten behaald. Dat maakte Meta na het slot van de beurshandel in New York bekend.

2 uur geleden
Beurzen New York gemengd na rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen gesloten. Beleggers op Wall Street verwerkten het besluit van de Amerikaanse centrale bank om de rente opnieuw onveranderd te laten, ondanks herhaalde oproepen van president Donald Trump voor een verlaging. Daarnaast waren er weer veel bedrijfsresultaten, waaronder van Starbucks, Booking Holdings en Harley-Davidson.

2 uur geleden
Federal Reserve houdt rente onveranderd ondanks kritiek Trump

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft het belangrijkste rentetarief in de Verenigde Staten opnieuw onveranderd gelaten. Bij de vorige vier rentebesluiten hield de Fed de leenkosten ook al ongewijzigd. Het besluit zal naar verwachting opnieuw een stortvloed van kritiek opleveren van de Amerikaanse president Donald Trump die de centrale bank herhaaldelijk heeft opgeroepen om de rente te verlagen.

2 uur geleden
Tata Motors neemt Italiaanse truckbouwer Iveco over

TURIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Indiase Tata Motors neemt de Italiaanse truck- en bussenbouwer Iveco over voor in totaal 3,8 miljard euro. Daarnaast verkoopt het in Turijn gevestigde Iveco zijn activiteiten met militaire voertuigen aan het Italiaanse defensiebedrijf Leonardo voor 1,7 miljard euro.

2 uur geleden
Nieuwe topman voor autoconcern Renault

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault heeft een nieuwe topman benoemd na het onverwachte vertrek van de vorige bestuursvoorzitter. François Provost, het hoofd van de inkoopactiviteiten van het bedrijf, gaat nu de hoogste functie bij Renault bekleden. Hij werd eerder al genoemd als een van de kandidaten voor de topfunctie.

2 uur geleden
Airbus levert minder vliegtuigen af in eerste jaarhelft

PARIJS (ANP) - Airbus heeft in de eerste helft van dit jaar minder nieuwe vliegtuigen aan klanten geleverd dan vorig jaar. De Europese vliegtuigbouwer kampt onder meer met beperkingen in de productiecapaciteit bij de A320-toestellen door vertragingen bij motorleveringen. De A320-vliegtuigen zijn de bestverkopende toestellen van Airbus.

6 uur geleden
Veel meer tijd voor UWV om bezwaren te behandelen

ROTTERDAM (ANP) - Het UWV krijgt veel meer tijd om te beslissen in zaken waarin een medisch advies van een verzekeringsarts noodzakelijk is. Dat heeft de rechter in Rotterdam geoordeeld in drie zaken.

7 uur geleden