Bloomberg: Activision stelt introductie nieuwe Call of Duty uit
REDMOND (ANP) - Gamesontwikkelaar Activision Blizzard gaat de introductie van een nieuwe versie van zijn populaire game Call of Duty, die gepland was voor volgend jaar, uitstellen. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het besluit heeft volgens de bronnen niets te maken met de overname van het bedrijf door het Amerikaanse technologieconcern Microsoft.
Activision stelt de introductie uit omdat de nieuwe versie van de game niet aan de verwachtingen zou voldoen, waardoor sommige bestuurders vonden dat ze de nieuwe versie te snel op de markt zouden brengen. Activision werkt wel aan andere projecten om volgend jaar de leemte op te vullen.
Een nieuwe generatie van de Call of Duty-game die dit najaar uitkomt, krijgt extra content. Call of Duty 2022 Modern Warfare 2 is een vervolg van de game uit 2019. Ook komt er volgend jaar een nieuwe, gratis te spelen onlineversie van Call of Duty, aldus de ingewijden. Treyarch, de studio die eigendom is van Activision en die aan de nu vertraagde game werkt, zal ook helpen met de gratis te spelen spel.
Groot effect
"We hebben een spannende reeks premium en gratis te spelen Call of Duty-games voor dit jaar, volgend jaar en daarna", verklaarde een woordvoerder van Activision in een e-mail. "We kijken ernaar uit om meer details te delen wanneer de tijd rijp is."
De vertraging zal een groot effect hebben op de videogame-industrie. Sinds 2005 brengt Activision elke herfst een nieuwe versie uit van de lucratieve schietserie. Call of Duty-games staan regelmatig bovenaan de jaarlijkse verkooplijsten. Sinds het begin van de serie in 2003 zijn er meer dan 400 miljoen exemplaren verkocht.
Verkoopverwachtingen
De inzending van vorig jaar, Call of Duty: Vanguard, voldeed echter niet aan de verkoopverwachtingen van Activision. Dat kwam volgens het bedrijf vermoedelijk door het succes van de game van het voorgaande jaar. Een gratis te spelen versie uitgebracht in 2020, Call of Duty: Warzone, blijft een enorm succes en heeft mogelijk spelers weggetrokken van de premium-titels.
Activision blijft zelfstandig opereren, maar Microsoft zou kunnen besluiten om deze plannen te wijzigen na de overname, die afhankelijk van de goedkeuringen van regelgevers naar verwachting in de zomer van 2023 zal worden afgerond. Microsoft, eigenaar van de spelcomputer Xbox, betaalt 69 miljard dollar (ruim 60 miljard euro) voor Activision.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT voor tieners, de variant van OpenAI voor jongeren, is te riskant voor de doelgroep. Dat concludeert Common Sense Media, een Amerikaanse non-profitorganisatie die ouders, kinderen en scholen adviseert over media en technologie. Het rapport roept OpenAI op om tieners tussen 13 en 17 geen toegang te geven tot ChatGPT totdat het een veilige ervaring kan bieden.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV voelt geen opgave om een bepaald bedrag aan bezuinigingen te halen in de onderhandelingen met het kabinet over de sociale zekerheid, zei voorzitter Hans Spekman na afloop van een gesprek op het Catshuis. Hij wil praten over verbeteringen van de uitkeringen voor werkloosheid (WW) of arbeidsongeschiktheid (WIA) en sluit niet uit dat dit geld gaat opleveren. "Maar wij hoeven niet aan een opdracht te voldoen."
1 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR) - De wereldeconomie wordt bedreigd door aanhoudende hoge energieprijzen en recordstaatsschulden. Daarvoor waarschuwt directeur van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Kristalina Georgieva in een toespraak vooruitlopend op de jaarvergaderingen van het IMF en de Wereldbank.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voorzitter van vakbond FNV, Hans Spekman, voelt geen druk om snel tot een sociaal akkoord te komen. Dat zei hij voorafgaand aan een gesprek tussen het kabinet, werkgevers- en werknemersorganisaties in het Catshuis over hervormingen in de sociale zekerheid.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verplichte overstap op een hybride warmtepomp mag huiseigenaren niet op onoverkomelijke kosten jagen. Die belofte doet woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan (D66) in een Kamerbrief. Daarin schrijft zij ook dat deze aanscherping vanaf 2029 echt nodig is, omdat huishoudens niet snel genoeg afscheid nemen van hun volledig gasgestookte cv-ketels.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO stond woensdagochtend bij de verliezers op de aandelenbeurs in Amsterdam na de bekendmaking dat de Nederlandse staat zijn belang in de bank verder gaat verminderen. De AEX-index ging licht omlaag na het nieuwe slotrecord op dinsdag.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse staat gaat zijn belang in ABN AMRO verder afbouwen naar 10,5 procent, van de huidige 20,7 procent. Dat meldt NLFI, de stichting die namens de Staat de overheidsbelangen in financiële instellingen beheert.
5 uur geleden