Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: ACM valt over commissies in appwinkel Apple

Bloomberg: ACM valt over commissies in appwinkel Apple

DEN HAAG (ANP) - Apple voldoet nog steeds niet aan de eisen van de Nederlandse Autoriteit Consument & Markt (ACM), meldt Bloomberg op basis van documenten die het persbureau heeft ingezien. Eerder paste het bedrijf achter de iPhone bepaalde voorwaarden voor betalingen binnen zijn App Store aan na dwangsommen van de marktwaakhond. Maar nu valt de ACM over de hoogte van de commissies die Apple rekent over betalingen binnen apps op iPhones.

De ACM beticht Apple ervan bepaalde apps die in zijn App Store staan hogere kosten in rekening te brengen voor het betaalverkeer binnen de app, schrijft persbureau Bloomberg. Dat zou misbruik van de marktmacht zijn. Apple bood daarop aan de commissies over betalingen te verlagen van 30 naar 27 procent van het betaalde bedrag. Maar de toezichthouder zou die tegemoetkoming onvoldoende hebben gevonden.

De ACM zelf wil niet inhoudelijk reageren op de zaak. Tussen de toezichthouder en Apple loopt nog een rechtszaak, die onder andere gaat over wat de ACM wel en niet bekend mag maken over de kwestie. Tot daar uitspraak over is gedaan, kan de ACM zelf niets bevestigen of ontkennen rond de commissies van Apple.

Conflict

De ACM en Apple zijn al jaren verwikkeld in een conflict over de positie die het Amerikaanse techconcern heeft op de markt voor mobiele apps. Na klachten van Match Group, het bedrijf achter datingapp Tinder, oordeelde de ACM dat Apple zijn dominante positie misbruikte door apps op de iPhone te dwingen zijn eigen betaalsysteem te gebruiken. Ook het verbod van Apple om binnen apps te verwijzen naar andere betaalmogelijkheden was volgens de toezichthouder een overtreding.

Apple paste dit beleid uiteindelijk aan, na tientallen miljoenen euro's aan dwangsommen te hebben betaald. Bij de rechter probeert het techconcern de besluiten van de ACM aan te vechten. De toezichthouder meldde eerder nog een overtreding te hebben geconstateerd bij Apple, maar kan daar niets over zeggen zolang de rechtszaak van Apple tegen de ACM nog loopt.

Meer uit Financieel

Rusland blokkeert toegang tot gamingplatform Roblox in het land

MOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.

7 uur geleden
Autofabrikanten winnen op Wall Street, Apple levert juist in

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.

7 uur geleden
Trump zwakt brandstofverbruiksnormen auto's in VS flink af

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen voor auto's, die toenmalig president Joe Biden vorig jaar vaststelde, drastisch te verlagen. Fabrikanten mogen daardoor auto's maken die minder zuinig zijn.

7 uur geleden
Ebusco krijgt miljoenenlening van aandeelhouders om te overleven

DEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.

9 uur geleden
Damrak trekt zich op aan hoop op Amerikaanse renteverlaging

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.

11 uur geleden
Bronnen: FIOD pakt 2 personen op in onderzoek scheepsbouwer Damen

GORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.

12 uur geleden
Cryptoaandelen omhoog op Wall Street door herstel bitcoinkoers

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.

14 uur geleden