Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: ACM valt over commissies in appwinkel Apple

Bloomberg: ACM valt over commissies in appwinkel Apple

DEN HAAG (ANP) - Apple voldoet nog steeds niet aan de eisen van de Nederlandse Autoriteit Consument & Markt (ACM), meldt Bloomberg op basis van documenten die het persbureau heeft ingezien. Eerder paste het bedrijf achter de iPhone bepaalde voorwaarden voor betalingen binnen zijn App Store aan na dwangsommen van de marktwaakhond. Maar nu valt de ACM over de hoogte van de commissies die Apple rekent over betalingen binnen apps op iPhones.

De ACM beticht Apple ervan bepaalde apps die in zijn App Store staan hogere kosten in rekening te brengen voor het betaalverkeer binnen de app, schrijft persbureau Bloomberg. Dat zou misbruik van de marktmacht zijn. Apple bood daarop aan de commissies over betalingen te verlagen van 30 naar 27 procent van het betaalde bedrag. Maar de toezichthouder zou die tegemoetkoming onvoldoende hebben gevonden.

De ACM zelf wil niet inhoudelijk reageren op de zaak. Tussen de toezichthouder en Apple loopt nog een rechtszaak, die onder andere gaat over wat de ACM wel en niet bekend mag maken over de kwestie. Tot daar uitspraak over is gedaan, kan de ACM zelf niets bevestigen of ontkennen rond de commissies van Apple.

Conflict

De ACM en Apple zijn al jaren verwikkeld in een conflict over de positie die het Amerikaanse techconcern heeft op de markt voor mobiele apps. Na klachten van Match Group, het bedrijf achter datingapp Tinder, oordeelde de ACM dat Apple zijn dominante positie misbruikte door apps op de iPhone te dwingen zijn eigen betaalsysteem te gebruiken. Ook het verbod van Apple om binnen apps te verwijzen naar andere betaalmogelijkheden was volgens de toezichthouder een overtreding.

Apple paste dit beleid uiteindelijk aan, na tientallen miljoenen euro's aan dwangsommen te hebben betaald. Bij de rechter probeert het techconcern de besluiten van de ACM aan te vechten. De toezichthouder meldde eerder nog een overtreding te hebben geconstateerd bij Apple, maar kan daar niets over zeggen zolang de rechtszaak van Apple tegen de ACM nog loopt.

Meer uit Financieel

Beursrecords op Wall Street, Tesla stijgt na aandelenkoop Musk

NEW YORK (ANP) - De stemming zat er maandag goed in op Wall Street, waar de beursgraadmeters nieuwe records bereikten. Dat gebeurde nadat president Donald Trump had gemeld dat de handelsgesprekken met China voorspoedig verliepen. Autofabrikant Tesla (plus 3,6 procent) ging verder omhoog na de bekendmaking dat topman Elon Musk voor ongeveer 1 miljard dollar aan aandelen van zijn eigen bedrijf heeft gekocht. Vrijdag boekte het aandeel Tesla al een verrassende koerswinst van ruim 7 procent.

3 uur geleden
Goudprijs stijgt naar nieuw recordniveau

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs heeft maandag een nieuw recordniveau bereikt, na vier weken op rij te zijn gestegen. De prijs van goud is dit jaar met ongeveer 40 procent opgelopen en behoort daarmee tot de best presterende grondstoffen.

4 uur geleden
KLM weet nog niet hoeveel vluchten worden geschrapt om staking

SCHIPHOL (ANP) - KLM zegt nog altijd niet te weten wat de staking woensdag bij het grondpersoneel van de luchtvaartmaatschappij op Schiphol betekent voor de vluchten en passagiers. Eerder maandag was op de website van Schiphol al te zien dat KLM voor die dag vele tientallen vluchten heeft geschrapt.

6 uur geleden
Chipfondsen stuwen AEX omhoog bij start nieuwe beursweek

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is de eerste handelsdag van de week positief geëindigd, geholpen door groen gekleurde koersenborden op Wall Street. Vooral de chipbedrijven ASML, ASMI en Besi deden goede zaken, met koerswinsten tot 6 procent.

8 uur geleden
Nederlandse rederij werkt aan berging vastgelopen vrachtschip

DELFZIJL (ANP) - De Nederlandse rederij van een vrachtschip dat onlangs vast kwam te zitten ten noorden van Canada werkt momenteel aan een plan om het schip los te maken. Dit bevestigt een woordvoerder van de rederij, Wagenborg uit het Groningse Delfzijl, na berichtgeving door onder andere RTV Noord.

8 uur geleden
VS en China sluiten raamwerkovereenkomst over TikTok

MADRID (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten en de Chinese eigenaren van socialmediaplatform TikTok hebben een 'raamwerkakkoord' bereikt om een deel van het socialmediaplatform over te nemen, heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent maandag gezegd.

8 uur geleden
Tesla verder omhoog op Wall Street na aandelenkoop Musk

NEW YORK (ANP) - Tesla ging maandag verder omhoog op de aandelenbeurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's werd ruim 6 procent meer waard na de bekendmaking dat topman Elon Musk voor ongeveer 1 miljard dollar aan aandelen van zijn eigen bedrijf heeft gekocht. Vrijdag boekte het aandeel Tesla ook al een verrassende koerswinst van ruim 7 procent. Mede door die koerssprong sloot de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq vrijdag op een nieuw recordniveau.

10 uur geleden