Bloomberg: ACM valt over commissies in appwinkel Apple
DEN HAAG (ANP) - Apple voldoet nog steeds niet aan de eisen van de Nederlandse Autoriteit Consument & Markt (ACM), meldt Bloomberg op basis van documenten die het persbureau heeft ingezien. Eerder paste het bedrijf achter de iPhone bepaalde voorwaarden voor betalingen binnen zijn App Store aan na dwangsommen van de marktwaakhond. Maar nu valt de ACM over de hoogte van de commissies die Apple rekent over betalingen binnen apps op iPhones.
De ACM beticht Apple ervan bepaalde apps die in zijn App Store staan hogere kosten in rekening te brengen voor het betaalverkeer binnen de app, schrijft persbureau Bloomberg. Dat zou misbruik van de marktmacht zijn. Apple bood daarop aan de commissies over betalingen te verlagen van 30 naar 27 procent van het betaalde bedrag. Maar de toezichthouder zou die tegemoetkoming onvoldoende hebben gevonden.
De ACM zelf wil niet inhoudelijk reageren op de zaak. Tussen de toezichthouder en Apple loopt nog een rechtszaak, die onder andere gaat over wat de ACM wel en niet bekend mag maken over de kwestie. Tot daar uitspraak over is gedaan, kan de ACM zelf niets bevestigen of ontkennen rond de commissies van Apple.
Conflict
De ACM en Apple zijn al jaren verwikkeld in een conflict over de positie die het Amerikaanse techconcern heeft op de markt voor mobiele apps. Na klachten van Match Group, het bedrijf achter datingapp Tinder, oordeelde de ACM dat Apple zijn dominante positie misbruikte door apps op de iPhone te dwingen zijn eigen betaalsysteem te gebruiken. Ook het verbod van Apple om binnen apps te verwijzen naar andere betaalmogelijkheden was volgens de toezichthouder een overtreding.
Apple paste dit beleid uiteindelijk aan, na tientallen miljoenen euro's aan dwangsommen te hebben betaald. Bij de rechter probeert het techconcern de besluiten van de ACM aan te vechten. De toezichthouder meldde eerder nog een overtreding te hebben geconstateerd bij Apple, maar kan daar niets over zeggen zolang de rechtszaak van Apple tegen de ACM nog loopt.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metaal- en technologische industrie, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. Daardoor krijgen ongeveer 170.000 gepensioneerden vanaf begin volgend jaar een hoger bedrag op hun bankrekening.
5 minuten geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland bereidt zich voor op een mogelijke verkoop van het genationaliseerde energieconcern Uniper, dat ook in Nederland elektriciteitscentrales heeft. Dit zou een van de grootste privatiseringen van Duitsland ooit kunnen worden, nu de regering in Berlijn afstapt van het idee om het nutsbedrijf te fuseren met de door de staat gesteunde gasreus SEFE. Dat meldde persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het sentiment onder beleggers op Wall Street heeft donderdag in de loop van de handelsdag een ommezwaai gemaakt. De resultaten van het Amerikaanse chipconcern Nvidia zorgden aanvankelijk voor opluchting bij beleggers. Maar Wall Street sloot uiteindelijk met verliezen, mede ingegeven door twijfels over de vraag of de Federal Reserve de rente in december zal verlagen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse senator Ron Wyden roept op tot een onderzoek naar de relatie tussen JPMorgan Chase en de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. De grote bank zou opzettelijk meer dan 1 miljard dollar aan verdachte transacties van Epstein niet hebben aangekaart. Dat schrijft The New York Times, met verwijzing naar een rapport dat Wyden heeft opgesteld op basis van recent vrijgegeven rechtbankstukken.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Energieleveranciers moeten de terugleververgoeding en terugleverkosten vanaf 2027 snel bekendmaken. Met die oproep is de Vereniging Eigen Huis (VEH) donderdag gekomen. De belangenorganisatie voor huizenbezitters heeft negen energiebedrijven per brief gevraagd een positieve vergoeding te garanderen om te voorkomen dat zonnepaneeleigenaren moeten betalen voor hun teruggeleverde stroom.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland is van plan zijn financiering voor de Europese ruimtevaartorganisatie ESA aanzienlijk te verhogen. Onderzoeksminister Dorothee Bär zal naar verwachting tot 5 miljard euro toezeggen tijdens de ESA-conferentie in Bremen volgende week.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn donderdag met winsten gesloten. In de middaghandel werden de plussen echter kleiner, na nieuwe cijfers van de Amerikaanse overheid over de arbeidsmarkt. Het vanwege de shutdown uitgestelde banenrapport over september bevatte volgens economen van ING gemengde signalen. Daardoor blijft het lastig goed in te schatten wat de Fed volgende maand met de Amerikaanse rente doet.
3 uur geleden