Bloomberg: 3 miljoen Britten 1e week januari niet naar hun werk
LONDEN (ANP) - De snelle verspreiding van de omikronvariant van het coronavirus heeft ervoor gezorgd dat 3 miljoen Britten in de eerste week van dit jaar niet op hun werk verschenen. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van data van de Britse arbo-onderzoeker GoodShape. In die eerste werkweek piekte het aantal besmettingen en daardoor moesten ook veel mensen in quarantaine.
GoodShape schat dat de massale afwezigheid Groot-Brittannië ook veel geld kostte. Er zou 1,3 miljard pond, omgerekend zo'n 1,6 miljard euro, verloren zijn gegaan. Dat komt onder meer doordat bedrijven en de overheid minder werk gedaan kregen.
Het Verenigd Koninkrijk overweegt de regels voor zelfisolatie na contact met iemand met een coronabesmetting te versoepelen. Dat wordt mede ingegeven door het feit dat onder meer de zorg en het onderwijs in de problemen komen qua personele bezetting. Ook zouden mensen met de omikronvariant minder lang besmettelijk zijn, waardoor die verkorting ook verantwoord mogelijk is.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Alphabet behoorde donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Het moederbedrijf van Google presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Vooral via de cloud- en platformdiensten van Google Cloud kwam er meer geld binnen, dankzij de toepassingen van AI en de achterliggende rekenkracht die het bedrijf klanten aanbiedt. Het aandeel werd 6,9 procent hoger gezet.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft inmiddels 10,2 miljoen belastingaangiftes binnen, vlak voor het aflopen van de aangiftetermijn. Mensen kunnen tot middernacht aangifte doen voor de inkomstenbelasting. "Met het aflopen van de aangiftetermijn is het traditioneel druk bij de Belastingdienst", meldt de fiscus, die ziet dat sommige mensen wederom op het laatste moment nog snel hun aangifte indienen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting sleept Netflix voor de rechter om prijsverhogingen die de streamingdienst de afgelopen jaren heeft doorgevoerd voor lopende abonnementen. Stichting Bescherming Consumentenbelang stelt dat die onrechtmatig zijn en wil dat het bedrijf gedupeerde consumenten terugbetaalt.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) vindt het nog niet nodig om in te grijpen vanwege de oplopende inflatie. De beleidsbepalers bij de centrale bank in Frankfurt besloten donderdag de rente in de eurozone opnieuw ongewijzigd te laten.
1 uur geledenHAARLEMMERMEER (ANP) - Greenpeace heeft de actie rondom de aandeelhoudersvergadering van vleesverwerkingsbedrijf JBS beëindigd. Het is onduidelijk of de vergadering elders is voortgezet of op een later moment plaatsvindt.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tickets van Air France-KLM zullen nog duurder worden door de hoge brandstofkosten als gevolg van de Iranoorlog. Toch kan het luchtvaartbedrijf niet alle extra kerosinekosten doorberekenen aan reizigers, omdat het Frans-Nederlandse luchtvaartconcern dan te veel klanten verliest.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie moet een diepgaand onderzoek instellen naar de overname van het moederbedrijf van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, wil het Europees Parlement. Het Chinese webwinkelconcern JD.com wil Ceconomy AG overnemen. Een voorstel van de Nederlandse Europarlementariër Dirk Gotink (NSC) voor een onderzoek is donderdag aangenomen in het Europees Parlement.
3 uur geleden