Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blokkeren A10 in Amsterdam door klimaatactivisten mislukt

Blokkeren A10 in Amsterdam door klimaatactivisten mislukt

AMSTERDAM (ANP) - Het is klimaatactivisten zaterdag niet gelukt de snelweg A10 in Amsterdam te betreden om de weg te blokkeren. Dit zeg een woordvoerster van de organisatie Extinction Rebellion. De blokkade was gepland ter hoogte van het voormalige ING-hoofdkantoor op de Zuidas.

XR richt zich met de acties tegen het investeringsbeleid van ING. Op het veld voor het kantoor dat de activisten de 'poenschoen' noemen is een alternatieve demonstratie gaande met muziek. De reden van het afblazen van de blokkade is nog onbekend, maar de woordvoerster vermoedt dat demonstranten die het verkeer verderop wilden tegenhouden, zijn opgepakt.

Dertig demonstranten stonden sinds het middaguur langs de vangrail van de A10 in afwachting tot ze de snelweg konden blokkeren. Zij kwamen na bijna een uur weer naar beneden. De burgemeester heeft de demonstratie langs de A10 inmiddels "formeel ontbonden". Demonstranten worden door de politie gevorderd om te vertrekken, meldt de gemeente.

Meer uit Binnenland

SP en D66 willen aantal leerlingen per klas flink verlagen

DEN HAAG (ANP) - D66 en SP willen dat het maximale aantal leerlingen per klas eerst wordt teruggebracht naar 29 en daarna tot 21. De partijen denken dat zo de kwaliteit van het onderwijs verbetert en de werkdruk voor docenten wordt verlaagd.

47 minuten geleden
Tijs van den Brink stopt bij EO en wil Kamerlid worden voor CDA

HILVERSUM (ANP) - Presentator en journalist Tijs van den Brink stopt na 25 jaar bij de EO. Hij heeft bij het CDA gesolliciteerd naar een plek op de kandidatenlijst, maakte de EO maandag bekend. Van den Brink, een van de bekendste gezichten van de EO, is met onmiddellijke ingang niet meer journalistiek actief voor de omroep.

1 uur geleden
Stemacteur Hein Boele (Elmo uit Sesamstraat) overleden

ALMERE (ANP) - Acteur Hein Boele is op 85-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van HP/De Tijd. Boele was vooral bekend als stemacteur. Zo was hij decennialang de stem van de populaire roodharige pop Elmo uit Sesamstraat en verzorgde hij stemmen in talloze Disneyfilms. Boele overleed op 28 juli in zijn woonplaats Almere, na een kort ziekbed.

2 uur geleden
Man aangehouden voor brandstichting in stadskantoor Leiden

LEIDEN (ANP) - De politie heeft maandagochtend een man aangehouden voor brandstichting in het stadskantoor van de gemeente Leiden. Volgens een woordvoerder van de brandweer werd er een "brandbare vloeistof" over beeldschermen en toetsenborden gegooid en aangestoken. Er raakte niemand gewond.

2 uur geleden
Zomers weer op eerste dag SAIL, daarna frisser

HOUTEN (ANP) - Op de eerste dag van SAIL in Amsterdam wordt zomers weer verwacht, maar volgens Weeronline wordt het daarna wat frisser. Vanaf donderdag daalt de temperatuur een paar graden en in combinatie met de noordenwind kan het - zeker aan het water - wat kouder aanvoelen.

4 uur geleden
Chauffeur wordt onwel, raakt busjes die tankstation in rijden

MUIDEN (ANP) - Twee bestelbusjes zijn maandagochtend de kiosk van een tankstation langs de A1 bij Muiden binnengereden nadat ze werden aangetikt door een vrachtwagen. De vrachtwagenchauffeur was vermoedelijk buiten bewustzijn geraakt, meldt de politie. De schade is groot.

5 uur geleden
Advocatenorde oneens met laptopverbod in alle gevangenissen

DEN HAAG (ANP) - Advocaten mogen in de toekomst niet langer een laptop, mobiele telefoon of USB-stick meenemen tijdens het bezoeken van hun cliƫnt in een penitentiaire inrichting, tenzij de directie van de PI daar toestemming voor heeft gegeven. Dat heeft de Dienst Justitiƫle Inrichtingen (DJI) laten weten aan de Nederlandse orde van advocaten (NOvA). Volgens de DJI draagt het nieuwe toegangsbeleid bij aan "veiligheid binnen en buiten de inrichting". Het is nog niet bekend wanneer het ingaat.

8 uur geleden