Blokkeren A10 in Amsterdam door klimaatactivisten mislukt
AMSTERDAM (ANP) - Het is klimaatactivisten zaterdag niet gelukt de snelweg A10 in Amsterdam te betreden om de weg te blokkeren. Dit zeg een woordvoerster van de organisatie Extinction Rebellion. De blokkade was gepland ter hoogte van het voormalige ING-hoofdkantoor op de Zuidas.
XR richt zich met de acties tegen het investeringsbeleid van ING. Op het veld voor het kantoor dat de activisten de 'poenschoen' noemen is een alternatieve demonstratie gaande met muziek. De reden van het afblazen van de blokkade is nog onbekend, maar de woordvoerster vermoedt dat demonstranten die het verkeer verderop wilden tegenhouden, zijn opgepakt.
Dertig demonstranten stonden sinds het middaguur langs de vangrail van de A10 in afwachting tot ze de snelweg konden blokkeren. Zij kwamen na bijna een uur weer naar beneden. De burgemeester heeft de demonstratie langs de A10 inmiddels "formeel ontbonden". Demonstranten worden door de politie gevorderd om te vertrekken, meldt de gemeente.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - 3FM Serious Request heeft met het eindbedrag van de actie een uitzonderlijk hoog bedrag bereikt. Na zes dagen actievoeren is in het Glazen Huis in Den Bosch 18.423.566 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren, zo maakte NPO 3FM woensdag bekend. Nog nooit eerder kwam het eindbedrag tijdens het slot van Serious Request op kerstavond zo hoog uit.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 41-jarige Eritreeër Kidane H. die het Openbaar Ministerie (OM) wil vervolgen voor onder meer mensensmokkel, is vanuit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) uitgeleverd aan Nederland. De man is woensdagavond geland op Schiphol en begeleid door de marechaussee, meldt het OM.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - 3FM Serious Request heeft bij de laatste tussenstand van de actie een recordbedrag opgehaald. De teller stond woensdag op 15.163.447 euro, met nog ongeveer anderhalf uur te gaan in het Glazen Huis in Den Bosch. Daarmee is het oude record uit 2012 definitief verbroken, is dinsdag op NPO 3FM bekendgemaakt.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland keurt het visumverbod af dat de Amerikaanse regering heeft ingesteld tegen onder anderen voormalig Eurocommissaris Thierry Breton, om zijn betrokkenheid bij Europese wetgeving tegen de verspreiding van desinformatie via bijvoorbeeld social media. Dat laat demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) via een woordvoerder weten.
5 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Een van de zwaargewonde slachtoffers die betrokken waren bij het ongeval in Nunspeet afgelopen maandag is overleden, meldt de politie woensdag. Van het dodelijke slachtoffer worden geen leeftijd en woonplaats gedeeld "in verband met herleidbaarheid", aldus de politie.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Huisartsen zien een vermindering in het aantal patiënten met griepachtige klachten. Voor elke 100.000 inwoners gingen er afgelopen week 21 naar de huisarts met verschijnselen die op griep duiden. Dat blijkt uit gebundelde huisartsendata van gezondheidsinstituut Nivel.
6 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Nog vijf mensen liggen in het ziekenhuis na de aanrijding in Nunspeet van afgelopen maandag, meldt burgemeester Céline Blom bij een bijeenkomst voor omstanders van het ongeval. Onder hen is ook de 56-jarige bestuurster die op de groep mensen inreed. Blom meldt ook dat alle gewonde kinderen weer thuis zijn. Zij weet niet precies hoeveel kinderen er in het ziekenhuis lagen, maar ze spreekt van "enkelen".
7 uur geleden