Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blokker leent 35 miljoen euro van Amerikaanse geldschieter

Blokker leent 35 miljoen euro van Amerikaanse geldschieter

AMSTERDAM (ANP) - Winkelketen Blokker krijgt een lening van 35 miljoen euro van de Amerikaanse geldschieter Gordon Brothers. Dat zegt topman Ynse Stapert van moederbedrijf Mirage Retail Group bij BNR Nieuwsradio. Eerder deze maand kondigde het bedrijf, dat ook achter winkelketens als Intertoys en Miniso zit, al aan dat Blokker financiering had gevonden voor de komende drie jaar. Maar het exacte bedrag was toen nog niet bekend.

"35 miljoen euro is het maximum dat we kunnen lenen", zegt Stapert tegen BNR. "Gordon Brothers hebben de zaken goed onderzocht en hebben hun vertrouwen uitgesproken." Met de lening wil Stapert ervoor zorgen dat Blokker dit jaar nog winstgevend wordt.

Dat Nederlandse banken en andere financiers geen lening wilden verstrekken aan Blokker, vindt Stapert opvallend. "Die vinden het een heel erg lastige situatie. Ik vind het nog steeds jammer dat er geen Nederlandse partijen zijn."

Dat Gordon Brothers wel de samenwerking met Blokker aangaat, heeft te maken met het type lening dat de winkelketen krijgt. Die is namelijk gekoppeld aan de voorraden van Blokker. "Ze plakken een percentage op de voorraadstand op basis van een inschatting hoe lang het zou duren om die voorraden te verkopen", legt Stapert uit.

Meer uit Financieel

Wall Street start positief aan drukke cijferweek

NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag optimistisch van start gegaan aan een nieuwe drukke week met bedrijfsresultaten. Na de resultaten van grote en kleinere Amerikaanse banken vorige week gaat de aandacht nu uit naar de cijfers van onder meer streamingdienst Netflix, chipmaker Intel, frisdrankenconcern Coca-Cola en de autobouwers Tesla, Ford en GM, die later deze week naar buiten komen.

7 uur geleden
Braziliaanse Petrobras start olieboringen bij Amazone-monding

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Het Braziliaanse staatsolieconcern Petrobras heeft na een jarenlange strijd met milieuorganisaties toestemming gekregen om naar olie te boren in de buurt van de monding van de Amazone-rivier in Brazilië. Volgens Petrobras beginnen de boringen onmiddellijk en zullen ze voorlopig ongeveer vijf maanden duren.

9 uur geleden
Trump sluit deal met Australië over zeldzame aardmetalen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een deal gesloten met de Australische premier Anthony Albanese om de toegang tot zeldzame aardmetalen veilig te stellen. Daarmee wil Trump minder afhankelijk worden van China. Volgens Albanese heeft de overeenkomst een waarde van 8,5 miljard dollar.

10 uur geleden
Opgeveerde AEX-index mist slotrecord nipt

AMSTERDAM (ANP) - Gerustgestelde beleggers hebben de AEX-index maandag net niet aan een nieuw slotrecord geholpen. Er was opluchting na de onrust die vorige week was ontstaan rond kredietproblemen bij enkele regionale Amerikaanse banken. Ook kwam de Amerikaanse president Donald Trump opnieuw met sussende woorden dat het "wel goed komt" in de handelsoorlog met China.

12 uur geleden
Wall Street begint positief aan week vol bedrijfsresultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag positief begonnen aan een nieuwe drukke cijferweek. Na de resultaten van grote en kleinere Amerikaanse banken vorige week gaat de aandacht nu uit naar de kwartaalcijfers van onder meer streamingdienst Netflix, chipmaker Intel, frisdrankenconcern Coca-Cola en de autobouwers Tesla, Ford en GM, die later deze week naar buiten komen.

14 uur geleden
Deense minister: EU ander continent zonder Russische energie

LUXEMBURG (ANP) - Dat het overgrote deel van de EU-landen heeft gekozen voor een volledige importstop van Russische energie zal "de toekomst van ons continent vormen", zei de Deense minister Lars Aagaard (Energie). Hij ziet een "continent dat niet langer de Russische oorlogsmachine financiert", zei hij maandag tijdens een bijeenkomst van EU-energieministers in Luxemburg.

15 uur geleden
Albert Heijn doet aangifte na dichtplakken sloten 40 winkels

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn gaat aangifte doen van het dichtlijmen van de sloten van ongeveer veertig supermarkten in de regio Amsterdam. Demonstranten deden dat in de nacht van zondag op maandag met de boodschap "stop de verkoop van Israëlische producten".

16 uur geleden