Blokker laat klanten mede-eigenaar worden
AMSTERDAM (ANP) - Winkelketen Blokker wil zijn klanten mede-eigenaar laten worden van de onderneming met de uitgifte van certificaten aan trouwe winkelbezoekers. Het winkelbedrijf bevestigde eerdere berichtgeving over de kwestie door het Financieele Dagblad.
Klanten kunnen er bij aankoop van producten in de winkel voor kiezen om een fractie van het aandelenkapitaal in bezit te krijgen, een Blokje Blokker. Daarvoor maakt Blokker gebruik van een loyaliteitsprogramma Blokker&Jij.
Via dat programma ontvangen klanten bij besteding van iedere 5 euro, online of in de winkel, 1 spaarpunt. Klanten kunnen punten binnen Blokker&Jij inzetten voor voordeelacties of kiezen om ze in te zetten voor de Blokjes Blokker. Bij 20 spaarpunten kunnen klanten een Blokje Blokker, een certificaat van een aandeel, bemachtigen.
Dividend
Indien Blokker winst maakt en dividend uitkeert, hebben Blokjes-houders ook recht op dividend. Uiteindelijk 10 procent van het aandelenkapitaal van Blokker is gereserveerd voor de Blokjes Blokker.
Het plan van de Blokjes Blokker komt uit de koker van topman Michiel Witteveen die de keten in april vorig jaar overnam. Hij sprak eerder de ambitie uit om de keten eind volgend jaar weer winstgevend te krijgen na jaren van aanhoudende verliezen. Daarbij gaat Blokker op termijn mogelijk ook naar de beurs. Houders van Blokjes Blokker krijgen anders dan aandeelhouders geen zeggenschap over de koers van de onderneming.
Notering
Klanten mede-eigenaar laten zijn van een winkelketen wint met name in de Verenigde Staten steeds meer aan populariteit. Met name door de coronapandemie zijn meer particulieren begonnen met beleggen.
Om de Blokjes Blokker snel verhandelbaar te krijgen, wordt naar verluidt gedacht over een notering van de certificaten aan een alternatieve beurs als de Nxchange, aldus het FD. De kritiek die veelal klinkt op fractionele aandelen is namelijk dat ze moeilijk verhandelbaar zijn. Blokker zegt echter dat de certificaten voorafgaand aan de mogelijke beursgang niet elders genoteerd zullen worden.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft Russische dochterondernemingen van AkzoNobel onder tijdelijk beheer geplaatst. Dat bevestigt het verfconcern in een verklaring. Het bedrijf laat daarbij weten dat het momenteel het decreet bestudeert en de gevolgen ervan onderzoekt.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn de nieuwe handelsweek overwegend lager begonnen, vooral door koersverliezen van chipfabrikanten. Ook werd de stemming gedrukt door de ontwikkelingen in het Midden-Oosten. Daarbij deden beleggers het voorzichtig aan in aanloop naar een reeks bedrijfsresultaten die later deze week worden gepubliceerd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook de Autoriteit Consument & Markt (ACM) gaat het grote datalek bij Odido van eerder dit jaar onderzoeken. De toezichthouder richt zich op de zorgplicht van telecomaanbieders om de persoonsgegevens van klanten te beschermen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het bedrijf achter het videoplatform Dumpert, DT Media, betaalt klanten terug nadat de prijs van hun lopende abonnement werd verhoogd van 3,99 euro naar 39,99 euro per jaar. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) meldt dat DT Media klanten niet goed had geïnformeerd over de prijsverhoging.
3 uur geledenZWIJNDRECHT (ANP) - Binnenvaartschippers in Nederland merken de gevolgen van een lage waterstand. Ze moeten soms langer wachten bij sluizen omdat die minder vaak schepen doorlaten om water te besparen. Verder kunnen binnenvaartschepen minder vervoeren omdat rivieren ondieper zijn vanwege de lage waterstand, vertelt een woordvoerder van branchevereniging Koninklijke Binnenvaart Nederland (KBN).
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boeren hebben afgelopen nacht door heel Nederland gedemonstreerd tegen de stikstofplannen die het kabinet vorige maand presenteerde en zijn van plan de acties op te voeren. Een woordvoerster van de boerenactiegroep Farmers Defence Force (FDF) bevestigt na berichtgeving door RTV Drenthe dat zo'n veertig boeren de toegang tot 32 locaties hebben afgesloten, waaronder een distributiecentrum in Beilen en een afvalverwerker in Wijster. Daarbij werden hekken bij de ingang dichtgemaakt met kettingen en sloten.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Volkswagen schrapt mogelijk nog eens 50.000 banen om zijn concurrentiepositie te verbeteren. Dat laat topman Oliver Blume in een interne memo, ingezien door Reuters, aan het personeel weten. Het bedrijf maakt op dit moment 20 procent meer kosten dan vergelijkbare autofabrikanten.
4 uur geleden