Blokker informeert personeel maandag over stand van zaken
AMSTERDAM (ANP) - Blokker informeert maandag "alle betrokkenen" over de stand van zaken bij de winkelketen. Op dit moment heeft het bedrijf geen uitstel van betaling aangevraagd, zegt topman Ynse Stapert van moederbedrijf Mirage Retail Group na berichtgeving van Quote. Dat blad stelde op basis van ingewijden dat het bedrijf begin deze week wel daartoe heeft besloten.
"Alle verkopen lopen dan ook gewoon door", benadrukken Stapert en Blokker-topvrouw Pauline Boerman.
Blokker heeft ruim vierhonderd winkels en 4000 medewerkers in Nederland. De 128 jaar oude winkelformule voor huishoudelijke artikelen leed de afgelopen jaren verliezen.
Intertoys
Een overeenkomst over de herfinanciering van schulden met de Amerikaanse geldverstrekker Gordon Brothers ter waarde van 35 miljoen euro bood in mei lucht. Maar in augustus werd uit het jaarverslag van moederbedrijf Mirage Retail Group duidelijk dat Blokker nog steeds niet definitief uit de problemen was. De resultaten van de winkelketen bleven achter bij de verwachtingen. Als dat in het najaar van 2024 zo zou blijven, vreesden accountants van KPMG opnieuw financiële problemen voor Blokker.
Als Blokker zou verdwijnen, blijft van Mirage Retail Group weinig over. Eerder deze week kondigde het winkelconcern aan speelgoedwinkelketen Intertoys te verkopen. Vorig jaar ging een ander dochterbedrijf, elektronicawinkelketen BCC, failliet. Mirage Retail Group baat ook acht franchisezaken uit van de Aziatische winkelketen Miniso.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.
5 uur geledenZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.
7 uur geleden