Blokker informeert personeel maandag over stand van zaken
AMSTERDAM (ANP) - Blokker informeert maandag "alle betrokkenen" over de stand van zaken bij de winkelketen. Op dit moment heeft het bedrijf geen uitstel van betaling aangevraagd, zegt topman Ynse Stapert van moederbedrijf Mirage Retail Group na berichtgeving van Quote. Dat blad stelde op basis van ingewijden dat het bedrijf begin deze week wel daartoe heeft besloten.
"Alle verkopen lopen dan ook gewoon door", benadrukken Stapert en Blokker-topvrouw Pauline Boerman.
Blokker heeft ruim vierhonderd winkels en 4000 medewerkers in Nederland. De 128 jaar oude winkelformule voor huishoudelijke artikelen leed de afgelopen jaren verliezen.
Intertoys
Een overeenkomst over de herfinanciering van schulden met de Amerikaanse geldverstrekker Gordon Brothers ter waarde van 35 miljoen euro bood in mei lucht. Maar in augustus werd uit het jaarverslag van moederbedrijf Mirage Retail Group duidelijk dat Blokker nog steeds niet definitief uit de problemen was. De resultaten van de winkelketen bleven achter bij de verwachtingen. Als dat in het najaar van 2024 zo zou blijven, vreesden accountants van KPMG opnieuw financiële problemen voor Blokker.
Als Blokker zou verdwijnen, blijft van Mirage Retail Group weinig over. Eerder deze week kondigde het winkelconcern aan speelgoedwinkelketen Intertoys te verkopen. Vorig jaar ging een ander dochterbedrijf, elektronicawinkelketen BCC, failliet. Mirage Retail Group baat ook acht franchisezaken uit van de Aziatische winkelketen Miniso.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag, na een aarzelende start, hoger geëindigd. Vooral technologieaandelen hadden de opgaande lijn weer te pakken, na het stevige herstel op vrijdag. Toen gingen chipbedrijven hard omhoog nadat grote Amerikaanse techconcerns forse investeringen in AI-datacentra hadden aangekondigd.
4 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, gaat naar verwachting ongeveer 20 miljard dollar ophalen met de uitgifte van obligaties. De belangstelling van beleggers was zo groot dat er voor meer dan 100 miljard dollar werd ingeschreven, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. Zo'n enorme belangstelling voor een bedrijfslening komt zelden voor.
7 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De spoorstaking die vakbonden voor drie dagen in Spanje hadden afgekondigd, is na één dag voorbij. De regering en bonden hebben een akkoord bereikt over aanvullende veiligheids- en onderhoudsmaatregelen op het spoorwegennet.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau treedt in juni af, ruim een jaar voor het aflopen van zijn termijn. Hij staat sinds 2015 aan het roer.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Poolse postkluisjesbedrijf InPost stond maandag in de schijnwerpers op het Damrak na een overnamebod van een consortium onder leiding van investeerder Advent en pakketvervoerder FedEx. Met die deal is een bedrag gemoeid van 7,8 miljard euro. InPost, een AEX-fonds, eindigde 13,5 procent hoger.
9 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkels hebben vooralsnog geen last van een tekort aan baby- en kindervoeding in de schappen. Het Franse voedingsmiddelenconcern Danone riep vrijdag een aantal partijen in Nederland terug. Het ging om producten van Nutrilon, bekend van poeders om babymelk mee te maken.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol waarschuwt voor lange wachtrijen en drukte rond de uitgang van de bagageclaimhal vanwege de actie van douaniers dinsdag op de luchthaven. Douaniers houden tussen 12.00 uur en 13.30 uur extra controles onder binnenkomende passagiers nadat ze hun ruimbagage hebben opgehaald.
11 uur geleden