Blokker informeert personeel maandag over stand van zaken
AMSTERDAM (ANP) - Blokker informeert maandag "alle betrokkenen" over de stand van zaken bij de winkelketen. Op dit moment heeft het bedrijf geen uitstel van betaling aangevraagd, zegt topman Ynse Stapert van moederbedrijf Mirage Retail Group na berichtgeving van Quote. Dat blad stelde op basis van ingewijden dat het bedrijf begin deze week wel daartoe heeft besloten.
"Alle verkopen lopen dan ook gewoon door", benadrukken Stapert en Blokker-topvrouw Pauline Boerman.
Blokker heeft ruim vierhonderd winkels en 4000 medewerkers in Nederland. De 128 jaar oude winkelformule voor huishoudelijke artikelen leed de afgelopen jaren verliezen.
Intertoys
Een overeenkomst over de herfinanciering van schulden met de Amerikaanse geldverstrekker Gordon Brothers ter waarde van 35 miljoen euro bood in mei lucht. Maar in augustus werd uit het jaarverslag van moederbedrijf Mirage Retail Group duidelijk dat Blokker nog steeds niet definitief uit de problemen was. De resultaten van de winkelketen bleven achter bij de verwachtingen. Als dat in het najaar van 2024 zo zou blijven, vreesden accountants van KPMG opnieuw financiële problemen voor Blokker.
Als Blokker zou verdwijnen, blijft van Mirage Retail Group weinig over. Eerder deze week kondigde het winkelconcern aan speelgoedwinkelketen Intertoys te verkopen. Vorig jaar ging een ander dochterbedrijf, elektronicawinkelketen BCC, failliet. Mirage Retail Group baat ook acht franchisezaken uit van de Aziatische winkelketen Miniso.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winsten geopend. De aandacht van beleggers op Wall Street blijft vooral uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen voor de olieprijzen. Daarnaast komt de Amerikaanse centrale bank deze week met een nieuw rentebesluit. De Federal Reserve zal de rente naar verwachting opnieuw onveranderd laten vanwege de onzekerheid door de oorlog.
19 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde vraag naar vloeibaar gemaakt aardgas (lng) zal de komende jaren sterk blijven toenemen. Dat verwacht Shell. Het bedrijf denkt dat die vraag in 2050 met minstens 45 procent zal groeien vergeleken met vorig jaar.
43 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent heeft een dreigement van president Donald Trump aan China maandag afgezwakt. Trump gaf zondag in de Financial Times aan dat hij een top met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping eind deze maand overweegt uit te stellen als China niet helpt met het heropenen van de Straat van Hormuz.
47 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlandse zeevarenden die vastzitten in de Perzische Golf krijgen een oorlogstoeslag. Dat melden de vakbond Nautilus en de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) na overleg. De Perzische Golf is aangemerkt als oorlogsgebied en bemanningsleden krijgen daarom een dubbele gage. De gevarentoeslag geldt ook voor zeevarenden die varen door de Straat van Hormuz en de Golf van Oman.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het AI-cloudbedrijf Nebius heeft een overeenkomst met Meta ondertekend ter waarde van zo'n 27 miljard dollar (ongeveer 23,5 miljard euro). Het bedrijf zegt infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI) te gaan leveren aan de eigenaar van Facebook en Instagram.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - De oorlog in het Midden-Oosten zorgt voor "significante" risico's voor de groei van de wereldeconomie, maar het is nog te vroeg om een inschatting te geven van de exacte impact. Dat heeft secretaris-generaal Mathias Cormann van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) gezegd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Regionale netbeheerders willen tijdsafhankelijke nettarieven aan grootverbruikers op het elektriciteitsnet kunnen vragen, meldt Netbeheer Nederland. Daarmee zouden netbeheerders stroomverbruik op rustige momenten op het net goedkoper kunnen maken dan op piekmomenten. De brancheorganisatie hoopt dat de nieuwe tarieven, die gelden voor alle ruim 70.000 grootverbruikers voor de afname van elektriciteit, in 2028 kunnen ingaan.
3 uur geleden