Blokker gestart met 'grootste uitverkoop ooit' na faillissement
AMSTERDAM (ANP) - Blokker is afgelopen weekend begonnen met "de grootste uitverkoop ooit". Dat staat op de website van de failliete winkelketen en wordt bevestigd door een van de curatoren. De korting lijkt inderdaad meer mensen te trekken naar de Blokker-filialen, waar ook de spaarpunten van Douwe Egberts weer ingeleverd kunnen worden.
Zo is het bij een vestiging in Rotterdam een stuk drukker in vergelijking met andere maandagmiddagen. Een aantal schappen is daar inmiddels leeg. Ook in Amsterdam en Den Haag is het druk voor een reguliere maandagmiddag.
Blokker zelf staat daar niet van te kijken. "Deze periode in de aanloop naar Sinterklaas en Kerst is traditioneel de drukste periode van het jaar, dus extra drukte in deze periode is normaal", laat een woordvoerder van de winkelketen weten. Blokker werd vorige week failliet verklaard. De winkels blijven voorlopig tot het eind van het jaar open. Bestellen via de webwinkel is niet mogelijk.
Schuldeisers
"Ze kunnen niet anders, maar deze uitverkoop gaat Blokker niet verder helpen", zegt retaildeskundige Paul Moers. Volgens hem willen de curatoren zoveel mogelijk geld binnenhalen om schuldeisers te kunnen betalen. Maar Moers verwacht niet dat Blokker in zijn huidige vorm nog een doorstart zal maken. "Ik zie niet in hoe iemand hier nog geld in wil steken", aldus de retaildeskundige.
Toch is Moers niet verrast dat mensen Blokker nu wel weten te vinden. "Ten eerste is Blokker nog altijd een bekende naam. Maar mensen zijn vanwege de enorme prijsstijgingen ook nog steeds op zoek naar koopjes", merkt hij op. "Daar is deze week al een goed moment voor, met Black Friday. Groot gelijk dat Blokker dus à la minute is begonnen met de uitverkoop."
Doorstartkandidaat
Curator Jasper Berkenbosch wil verder niets kwijt over de uitverkoop of de zoektocht naar een doorstartkandidaat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag opnieuw fors omlaag. Het sentiment onder beleggers op Wall Street bleef negatief door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten, ondanks de verlenging van de pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten tot 6 april. Tegelijkertijd bleven de olieprijzen sterk stijgen.
1 minuut geledenFRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland kan steenkolencentrales langer in bedrijf houden als de energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nog langer hoog blijven. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz vrijdag gezegd. Duitsland heeft een doelstelling om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met kolencentrales. Maar door de oorlog zijn de gasprijzen sterk gestegen en kolencentrales kunnen helpen om het gasverbruik te drukken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw met verlies gesloten door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten en de economische schade door het conflict. De olieprijzen gingen juist weer verder omhoog ondanks het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten met tien dagen te verlengen tot 6 april.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De economische groei van de Europese Unie wordt geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Maar de impact hangt wel af van de duur en omvang van het conflict, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) vrijdag. Ook zal de inflatie aangejaagd worden doordat de energieprijzen hard zijn gestegen door de oorlog, aldus Dombrovskis.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond vindt de claim van Jumbo dat het de laagste paasprijzen van Nederland heeft "te kort door de bocht". Volgens de Consumentenbond kiest de winkelketen zelf gunstig geprijsde producten, maakt vergelijkingsfouten en verstopt het de kleine lettertjes. Jumbo is van mening dat de campagne "goed onderbouwd" is.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag verder omlaag na de zware koersverliezen een dag eerder. Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april, maakte weinig indruk op beleggers. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken met Iran, die volgens Trump "zeer goed verlopen".
6 uur geledenAALSMEER (ANP) - Royal FloraHolland merkt nog geen grote impact op de import van bloemen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Het grootste deel van de import van de bloemenveiling komt vanuit Afrika en dat verloopt deels via het Midden-Oosten, maar grote gevolgen blijven uit. 's Werelds grootste sierteeltmarktplaats verwacht dit jaar dan ook opnieuw zwarte cijfers te schrijven.
7 uur geleden