Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blokker gestart met 'grootste uitverkoop ooit' na faillissement

Blokker gestart met 'grootste uitverkoop ooit' na faillissement

AMSTERDAM (ANP) - Blokker is afgelopen weekend begonnen met "de grootste uitverkoop ooit". Dat staat op de website van de failliete winkelketen en wordt bevestigd door een van de curatoren. De korting lijkt inderdaad meer mensen te trekken naar de Blokker-filialen, waar ook de spaarpunten van Douwe Egberts weer ingeleverd kunnen worden.

Zo is het bij een vestiging in Rotterdam een stuk drukker in vergelijking met andere maandagmiddagen. Een aantal schappen is daar inmiddels leeg. Ook in Amsterdam en Den Haag is het druk voor een reguliere maandagmiddag.

Blokker zelf staat daar niet van te kijken. "Deze periode in de aanloop naar Sinterklaas en Kerst is traditioneel de drukste periode van het jaar, dus extra drukte in deze periode is normaal", laat een woordvoerder van de winkelketen weten. Blokker werd vorige week failliet verklaard. De winkels blijven voorlopig tot het eind van het jaar open. Bestellen via de webwinkel is niet mogelijk.

Schuldeisers

"Ze kunnen niet anders, maar deze uitverkoop gaat Blokker niet verder helpen", zegt retaildeskundige Paul Moers. Volgens hem willen de curatoren zoveel mogelijk geld binnenhalen om schuldeisers te kunnen betalen. Maar Moers verwacht niet dat Blokker in zijn huidige vorm nog een doorstart zal maken. "Ik zie niet in hoe iemand hier nog geld in wil steken", aldus de retaildeskundige.

Toch is Moers niet verrast dat mensen Blokker nu wel weten te vinden. "Ten eerste is Blokker nog altijd een bekende naam. Maar mensen zijn vanwege de enorme prijsstijgingen ook nog steeds op zoek naar koopjes", merkt hij op. "Daar is deze week al een goed moment voor, met Black Friday. Groot gelijk dat Blokker dus à la minute is begonnen met de uitverkoop."

Doorstartkandidaat

Curator Jasper Berkenbosch wil verder niets kwijt over de uitverkoop of de zoektocht naar een doorstartkandidaat.

Meer uit Financieel

Kabinet moet afzien van subsidie Tata Steel, zeggen economen

DEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd economen, hoogleraren en lectoren roepen het kabinet op af te zien van de voorgestelde miljardensubsidie aan Tata Steel Nederland. De oproep wordt gedaan in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer en het kabinet. De brief, gepubliceerd in het weekblad Economisch Statistische Berichten (ESB), verschijnt enkele weken voor het Kamerdebat over de overeenkomst met de staalproducent.

16 minuten geleden
Iran-oorlog zorgt voor hevige koersbewegingen in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben een bewogen handelssessie achter de rug. De belangrijkste graadmeters schommelden dinsdag hevig tussen winsten en verliezen, opgejaagd door nieuws over de situatie rond Iran en de energieprijzen.

2 uur geleden
Uitzendconcern Randstad degradeert uit AEX

AMSTERDAM (ANP) - Uitzendconcern Randstad verdwijnt uit de AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. De maritiem dienstverlener voor de energiesector SBM Offshore keert terug in de hoofdindex.

4 uur geleden
Vakbond roept piloten Lufthansa op tot tweedaagse staking

KEULEN (ANP/DPA) - Piloten van Lufthansa in Duitsland hebben de oproep gekregen om donderdag en vrijdag 48 uur lang te staken. Vakbond Vereinigung Cockpit doet die oproep vanwege een oplopend conflict over pensioenen. Naar verwachting raakt de actie vluchten die vanuit Duitsland vertrekken.

4 uur geleden
Olieprijs daalt flink na verwijderd bericht energieminister VS

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieprijs is dinsdag kortstondig scherp gedaald na het bericht van de Amerikaanse energieminister Chris Wright dat de Amerikaanse marine met succes een olietanker door de Straat van Hormuz had geëscorteerd. Wright meldde dat op X, maar verwijderde de post snel daarna weer.

5 uur geleden
Tanker-vloot voor olie onderweg naar alternatieve Saudische haven

YANBU (ANP/BLOOMBERG) - Een vloot van minstens 25 tankers is onderweg naar de Saudische haven Yanbu. Die haven aan de Rode Zee fungeert als alternatief nu de Straat van Hormuz en daardoor de Perzische Golf zijn afgesloten. Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco transporteert olie via een pijpleiding naar Yanbu en wil de hoeveelheid op korte termijn opvoeren.

5 uur geleden
BKR ziet nog geen kredietfraude na datalek bij Odido

TIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) heeft vooralsnog geen signalen dat er momenteel kredietfraude wordt gepleegd na het grote datalek bij telecomprovider Odido. Consumenten dienen wel alert te blijven op verdachte mails en eventuele niet-bekende afschrijvingen van de bankrekening, waarschuwt BKR.

5 uur geleden