Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blokker gestart met 'grootste uitverkoop ooit' na faillissement

Blokker gestart met 'grootste uitverkoop ooit' na faillissement

AMSTERDAM (ANP) - Blokker is afgelopen weekend begonnen met "de grootste uitverkoop ooit". Dat staat op de website van de failliete winkelketen en wordt bevestigd door een van de curatoren. De korting lijkt inderdaad meer mensen te trekken naar de Blokker-filialen, waar ook de spaarpunten van Douwe Egberts weer ingeleverd kunnen worden.

Zo is het bij een vestiging in Rotterdam een stuk drukker in vergelijking met andere maandagmiddagen. Een aantal schappen is daar inmiddels leeg. Ook in Amsterdam en Den Haag is het druk voor een reguliere maandagmiddag.

Blokker zelf staat daar niet van te kijken. "Deze periode in de aanloop naar Sinterklaas en Kerst is traditioneel de drukste periode van het jaar, dus extra drukte in deze periode is normaal", laat een woordvoerder van de winkelketen weten. Blokker werd vorige week failliet verklaard. De winkels blijven voorlopig tot het eind van het jaar open. Bestellen via de webwinkel is niet mogelijk.

Schuldeisers

"Ze kunnen niet anders, maar deze uitverkoop gaat Blokker niet verder helpen", zegt retaildeskundige Paul Moers. Volgens hem willen de curatoren zoveel mogelijk geld binnenhalen om schuldeisers te kunnen betalen. Maar Moers verwacht niet dat Blokker in zijn huidige vorm nog een doorstart zal maken. "Ik zie niet in hoe iemand hier nog geld in wil steken", aldus de retaildeskundige.

Toch is Moers niet verrast dat mensen Blokker nu wel weten te vinden. "Ten eerste is Blokker nog altijd een bekende naam. Maar mensen zijn vanwege de enorme prijsstijgingen ook nog steeds op zoek naar koopjes", merkt hij op. "Daar is deze week al een goed moment voor, met Black Friday. Groot gelijk dat Blokker dus à la minute is begonnen met de uitverkoop."

Doorstartkandidaat

Curator Jasper Berkenbosch wil verder niets kwijt over de uitverkoop of de zoektocht naar een doorstartkandidaat.

Meer uit Financieel

Terughoudendheid op Wall Street na eerdere recordstanden

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten vrijdag weinig beweging zien, na de nieuwe recordstanden van een dag eerder. Beleggers leken te zijn geschrokken van een artikel in de Financial Times. Ingewijden zeiden tegen de krant dat Donald Trump aandringt op een importheffing van minstens 15 tot 20 procent op goederen uit de Europese Unie.

2 uur geleden
Facebook-moederbedrijf Meta ondertekent AI-gedragscode EU niet

MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Meta Platforms, het moederbedrijf van onder meer Facebook en Instagram, zal de gedragscode voor AI-systemen van de Europese Commissie niet ondertekenen. Dit meldt de directeur voor internationale aangelegenheden bij Meta, Joel Kaplan, op het socialemediaplatform LinkedIn.

3 uur geleden
Damen Shipyards wil dat OM afziet van verdenking sanctieomzeiling

GORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen Shipyards heeft het Openbaar Ministerie (OM) verzocht af te zien van vervolging van een verdenking in een strafzaak tegen het bedrijf. Het gaat om de verdenking dat Damen sanctiemaatregelen tegen Rusland zou hebben overtreden. Dit bevestigt een woordvoerder na berichtgeving door het FD.

3 uur geleden
FT: Trump dringt aan op heffing van minstens 15 procent voor EU

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dringt aan op een importheffing van minstens 15 tot 20 procent voor de Europese Unie. Daarmee heeft hij zijn eisen in handelsgesprekken opgeschroefd, melden ingewijden aan de Financial Times (FT).

4 uur geleden
AEX-index eindigt lager, opnieuw koersverlies voor ASML

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met een kleine min geëindigd. Met name de koers van ASML drukte de stemming in de hoofdindex op het Damrak. De chipmachinemaker uit Veldhoven zakte 2,6 procent.

6 uur geleden
Ruim 100.000 aanvragen voor Noodfonds Energie goedgekeurd

ROTTERDAM (ANP) - Meer dan 100.000 aanvragen voor het Tijdelijk Noodfonds Energie zijn al goedgekeurd. Het fonds verwachtte al ongeveer zoveel huishoudens te kunnen helpen met de energierekening, nadat 224.000 aanvragen waren ingediend. Een op de tien aanvragen moet nog worden beoordeeld en worden mogelijk ook goedgekeurd.

7 uur geleden
Pechtold stopt bij Nederlandse Loterij om burgemeesterschap

RIJSWIJK (ANP) - Alexander Pechtold stopt op 1 januari als voorzitter van de raad van commissarissen van de Nederlandse Loterij. De voormalig leider van D66 ziet het niet zitten om de functie te combineren met zijn nieuwe baan als burgemeester van Delft, waar hij in september mee begint. Dat meldt de Nederlandse Loterij, bekend van onder meer Staatsloterij en TOTO.

8 uur geleden