Blokker-eigenaar gaat HEMA niet overnemen
AMSTERDAM (ANP) - Blokker-eigenaar Mirage Retail Group gaat winkelketen HEMA niet overnemen. Dat bevestigt Mirage na eerdere berichtgeving door het AD. Het bedrijf wil niet zeggen waarom het geen kandidaat meer is om HEMA over te nemen.
Half juni werd bekend dat Mirage Retail Group zich had gemeld als overnamekandidaat en een bod had gedaan bij de schuldeisers. HEMA is in handen van schuldeisers gekomen in ruil voor het verlagen van de schuld. Daardoor verloor miljardair Marcel Boekhoorn de zeggenschap bij de winkelketen.
Officieel is niet bekend welke bedrijven er nog in de race zijn om HEMA over te nemen. Volgens AD zijn Ahold Delhaize en investeerders Parcom en Flacks Group nog kandidaat. Ook de combinatie van burgerinitiatieven WeLoveHema en HouDeHema bracht vorige week een bod uit op HEMA.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De ANWB neemt energieleverancier NextEnergy over. Naar eigen zeggen wil de ANWB een grote speler op de Nederlandse energiemarkt worden en de overname van het Utrechtse bedrijf "brengt die ambitie dichterbij". ANWB Energie heeft momenteel 200.000 klanten, NextEnergy zo'n 90.000. Beide bedrijven leveren dynamische contracten.
11 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Tesla behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de onthulling van de vliegende auto van de elektrische autofabrikant. Tesla-topman Elon Musk presenteerde zijn nieuwe sportwagen, de Roadster, tijdens een lanceringsevenement op een testlocatie van zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX in Texas. Het aandeel Tesla werd kort na opening ruim 1 procent hoger gezet.
1 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Transavia wil jaarlijks 200 miljoen euro besparen met het grootschalig bezuinigingsprogramma dat vorige week bekend werd. Dat heeft de voorzitter van vakbond NVLT deze week tegen het ANP gezegd en is bevestigd door de luchtvaartmaatschappij zelf. De vakbond onderhandelt momenteel met Transavia over de invulling van de bezuinigingen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer huishoudens gaan de gestegen energieprijzen merken in hun portemonnee. Dat concludeert de Autoriteit Consument & Markt (ACM) op basis van de Energiemonitor. Ook huishoudens van wie het vaste contract is afgelopen merken de hoge energieprijzen, naast de ongeveer 3,7 miljoen huishoudens met een variabel of dynamisch contract.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cloud- en internetsector wil uitleg van de politie over de server die dinsdag in beslag werd genomen bij een datacenter in Amsterdam-Oost. Die inname gebeurde op verzoek van de Amerikaanse autoriteiten. De Dutch Cloud Community (DCC) heeft hier grote zorgen over.
4 uur geledenBERLIJN/PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk en Duitsland zijn definitief akkoord over gezamenlijke voorstellen om de Europese auto-industrie te verbeteren. De regels voor het terugdringen van de CO2-uitstoot worden versoepeld en productie binnen Europa wordt meer ondersteund. Aan de deal, die donderdag al in mediaberichtgeving werd aangekondigd, is maanden gewerkt.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het is nog niet bekend op welke dag buschauffeurs en machinisten volgende week het werk neerleggen. Vakbonden FNV en CNV maken de volgende stakingsdag pas begin volgende week bekend. Woensdag legden werknemers in het streekvervoer voor het eerst het werk neer nadat onderhandelingen over een nieuwe cao waren vastgelopen. De vakbonden hebben aangekondigd een dag per week te staken tot kerst.
4 uur geleden