Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blokkades en arrestaties in Frankrijk bij protest 'Bloquons tout'

Blokkades en arrestaties in Frankrijk bij protest 'Bloquons tout'

LYON/PARIJS (ANP) - Aan het begin van de protestdag 'Bloquons tout' (We blokkeren alles) zijn er op verscheidene plaatsen in Frankrijk blokkades en ongeregeldheden, met name in Parijs, Brest, Grenoble, Lille, Lyon, Montpellier en Rennes. Volgens Franse media zijn er al meer dan zeventig demonstranten aangehouden, de meesten in de regio Parijs.

De belangrijke autosnelweg A10 van Parijs naar Bordeaux werd enige tijd bij Poitiers geblokkeerd door betogers, maar die actie is volgens de media zonder incidenten beëindigd. Blokkades zijn vooral plaatselijk georganiseerd. Er zijn ook middelbare scholen met blokkades voor de deur. Bij het Parijse station Gare du Nord, waar actievoerders verwacht worden, staan veel agenten. Op het station Perrache in het centrum van Lyon raakten betogers slaags met oproerpolitie.

Een vrijwel anonieme protestbeweging zonder woordvoerders riep 10 september enige tijd geleden op sociale media uit tot dag om alles te blokkeren uit protest tegen het beleid van de regering. Het is niet bekend hoeveel mensen meedoen en waar aan de oproep gehoor wordt gegeven.

Zevenhonderd bedrijven

Volgens de radicale vakbond CGT wordt er bij meer dan zevenhonderd bedrijven gestaakt. De meeste bonden hebben zich afzijdig gehouden, omdat niet bekend is wie er achter 'Bloquons tout' zit. Bonden hadden al een stakingsdag gepland voor 18 september. Sophie Binet van de CGT zei dat het protest woensdag en de staking president Emmanuel Macron duidelijk moeten maken dat hij zijn beleid niet kan voortzetten met telkens een andere premier.

Maandag viel de regering van Macrons derde premier sinds begin 2024. Woensdag treedt een nieuwe premier aan. De regering heeft geen meerderheid meer in de Franse Tweede Kamer.

Meer uit Buitenland

Binnendringen demonstranten in Parijse Gare du Nord voorkomen

PARIJS (ANP) - Demonstranten in Parijs hebben geprobeerd het Gare du Nord-station binnen te dringen. De poging werd voorkomen door de oproerpolitie. Nabijgelegen kruispunten en toegangswegen werden uit voorzorg afgesloten.

8 minuten geleden
Von der Leyen: Europa verdedigt elke centimeter van grondgebied

STRAATSBURG (ANP) - "Europa zal elke centimeter van zijn grondgebied verdedigen", zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie strijdvaardig in haar jaarlijkse toespraak in het Europees Parlement. Er is geen tijd te verliezen bij de ontwikkeling van Europese defensiecapaciteit, zodat "in realtime" kan worden gereageerd, benadrukte Von der Leyen.

32 minuten geleden
NAVO: eerste keer dat we gevaar in ons luchtruim uitschakelden

MONS (ANP) - De Nederlandse F-35's die zijn ingezet tegen Russische drones in Polen hebben een primeur, zegt de NAVO. Het is voor het eerst dat NAVO-vliegtuigen "potentiële dreigingen in het luchtruim van de alliantie" hebben aangepakt, aldus het militaire hoofdkwartier van de NAVO in Europa.

34 minuten geleden
Bijna tweehonderd arrestaties in Frankrijk bij protesten

PARIJS (ANP/DPA) - In Frankrijk zijn ruim tweehonderd mensen gearresteerd rond de 'bloquons tout'-protesten tegen de aangekondigde bezuinigingen in dat land. Dat meldt de minister van Binnenlandse Zaken Bruno Retailleau. Rond Parijs ging het om 132 personen. Ook is ongeveer vijftig keer opgetreden om blokkades op te heffen.

47 minuten geleden
Pools ministerie sommeert Russische zaakgelastigde in Warschau

WARSCHAU (ANP/AFP/RTR) - Het Poolse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Russische zaakgelastigde in Warschau, Andrej Ordasj, gesommeerd om uitleg te komen geven over drones die vanuit Belarus Pools luchtruim zijn binnengevlogen.

59 minuten geleden
Polen roept op tot overleg VN-Veiligheidsraad

WARSCHAU (ANP/RTR/AFP) - De Poolse president Karol Nawrocki heeft de VN-Veiligheidsraad gevraagd bijeen te komen voor een overleg binnen 48 uur over de schending van het Poolse luchtruim. Hij noemde het binnendringen van Russische drones ongekend in de geschiedenis van Polen en de NAVO.

1 uur geleden
Dader dodelijke steekpartij Duitse Solingen krijgt levenslang

DÜSSELDORF (ANP/DPA/AFP) - De man die op 23 augustus 2024 in het Duitse Solingen drie mensen doodstak en nog eens tien personen verwondde, heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen. De rechtbank in Düsseldorf acht de toen 26-jarige Syrische asielzoeker schuldig aan een misdrijf met terroristisch oogmerk.

1 uur geleden