
Blokkade Erasmusbrug beëindigd, brug open voor verkeer
ROTTERDAM (ANP) - Enkele tientallen activisten van Extinction Rebellion hebben vrijdagmiddag de Erasmusbrug in Rotterdam bezet. De brug was daardoor aan beide kanten afgesloten voor autoverkeer. Aan het begin van de avond gaven de demonstranten op eigen initiatief de blokkade op en konden auto's weer over de brug, meldt de politie.
De activisten stonden op de rijbaan en hingen een spandoek aan de brug met de tekst "herover de haven!" Bij de Erasmusbrug vinden momenteel de Wereldhavendagen plaats. Met de blokkade wilden de actievoerders de aandacht vestigen op de rol van de haven in de klimaatcrisis. Volgens Extinction Rebellion is de Rotterdamse haven verantwoordelijk voor 20 procent van de uitstoot van broeikasgassen in Nederland.
Fietsers en voetgangers konden de brug gewoon gebruiken. De politie was bij de demonstratie aanwezig, maar greep niet in. Eerder op de dag meldde de politie al dat demonstreren een grondrecht is. "We zijn aanwezig voor een goed en veilig verloop van de Wereldhavendagen én de demonstratie", zei een politiewoordvoerder.
De Wereldhavendagen ondervonden volgens de politie geen hinder van de blokkade.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Gerard Cox is ongeneeslijk ziek, laat hij zaterdag in een interview met het AD weten. Er is uitgezaaide slokdarmkanker bij de 85-jarige zanger geconstateerd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden mensen hebben bij het Indisch Monument in Den Haag stilgestaan bij het einde van de Tweede Wereldoorlog in voormalig Nederlands-Indië. Tijdens de jaarlijkse nationale herdenking zijn alle slachtoffers van de oorlog tegen Japan en de Japanse bezetting herdacht. Vrijdag precies tachtig jaar geleden kwam een einde aan de oorlog met de overgave van Japan.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Herdenken is nooit gemakkelijk en kan nooit gratuit zijn", zei koning Willem-Alexander vrijdag bij de herdenking van de Japanse capitulatie bij het Indisch Monument in Den Haag. "Samen herdenken betekent ook samen nadenken over moeilijke en confronterende vragen."
10 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - De politie heeft donderdag een 24-jarige man aangehouden in Badhoevedorp. Hij wordt verdacht van het voorbereiden van een terroristisch misdrijf, wapenbezit en het vervaardigen van (onderdelen van) wapens en munitie.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij de rechtbank in Amsterdam is vrijdagmiddag een kort geding, aangespannen door de organisatoren van een protest tegen het geweld in Gaza. Onder meer XR Justice Now!, Palestijnse Gemeenschap Nederland en de Internationale Socialisten willen protesteren op de Dam, maar dat mag volgens hen niet van de gemeente.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister van Volksgezondheid Daniëlle Jansen roept vrouwen op om mee te blijven doen aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker, ondanks het grote datalek bij Clinical Diagnostics in Rijswijk. "Het gaat om de eigen gezondheid van vrouwen, dus doe toch mee aan het bevolkingsonderzoek."
16 uur geledenGENÈVE (ANP) - The Ocean Cleanup maakt zich "grote zorgen" over het uitblijven van een akkoord bij de VN-plastictop. "Nu de toekomst van het verdrag onzeker is, riskeren we het momentum te verliezen voor deze unieke kans en riskeren we de strijd te verliezen", aldus de organisatie van de Nederlander Boyan Slat.
17 uur geleden