Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blokkade A12 voorbij, enkele honderden mensen aangehouden

Blokkade A12 voorbij, enkele honderden mensen aangehouden

DEN HAAG (ANP) - Voor de zevende dag op rij hebben klimaatactivisten de snelweg A12 in Den Haag geblokkeerd. Zo'n vierhonderd mensen zijn aangehouden, er waren zeven bussen nodig om ze weg te voeren. Na ruim een uur was de blokkade voorbij en werd de weg vrijgegeven. Daarmee was het protest iets groter dan de vorige dagen.

De blokkade begon rond het middaguur, toen de demonstranten de A12 op liepen en het verkeer zo stillegden. De politie riep ze op naar het Malieveld te gaan, anders zouden ze worden aangehouden. Ruim een kwartier na de start van de blokkade werd een waterkanon ingezet. Het waterkanon was in de afgelopen dagen niet gebruikt. Vlak ervoor werden de eerste mensen weggevoerd door de politie, onder wie een kind. De verkeersblokkeerders hadden regenjassen en zwemkleren aan. Ze bleven zitten, net als bij de vorige keren dat de politie het waterkanon tegen ze inzette.

Het lijkt erop dat er weinig tot geen scholieren hebben meegedaan aan de blokkade. Op het Malieveld, naast de A12, was vrijdagochtend een schoolstaking voor het klimaat. Die werd bijgewoond door enkele honderden mensen. De blokkade en het protest zijn gericht tegen regelingen van de overheid die de fossiele industrie steunen.

Onder de actievoerende scholieren waren een paar jongens van het Dalton College in Den Haag, die spijbelden om bij het protest te kunnen zijn. "Het gaat over onze toekomst. De ijskappen smelten, dieren gaan dood, het water stijgt", zei een van hen. "Het is mooi geweest, dit is de dag waarop wij ook onze stem kunnen laten horen." Ze zijn aangesloten bij Youth for Climate. Sommigen zijn al vaker bij de klimaatstakingen geweest, anderen zijn hier voor het eerst. Een paar leerlingen van het Haags Montessori Lyceum zeggen dat er geen andere planeet is. Ze zouden wel de A12 op willen, maar weten niet of dit kan omdat ze zich niet bij Extinction Rebellion hadden aangemeld. Ook wilden ze niet aangehouden worden.

Meer uit Binnenland

Politie verwijdert activisten van spoor Den Haag Centraal

DEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.

1 uur geleden
Ruim zeventig Flotilla-demonstranten in Den Haag aangehouden

DEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.

2 uur geleden
Treinverkeer Den Haag Centraal stil om demonstranten op spoor

DEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.

2 uur geleden
Bijna 200 agenten doen inval in Brabantse panden, 9 aanhoudingen

TILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.

7 uur geleden
Nederlandse van Gaza-Flotilla onderschept door Israël

MARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.

7 uur geleden
OM eist 24 jaar cel in zaak over vergismoord op Rob Zweekhorst 

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.

8 uur geleden
Milieudefensie hoopt dat Hoge Raad Shell dwingt tot CO2-reductie

DEN HAAG (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen Shell nadert zijn ontknoping. De milieuorganisatie en het grote olie- en gasbedrijf treffen elkaar vrijdag voor de Hoge Raad, die het laatste oordeel in de zaak velt. De eisers blijven hopen dat Shell een concreet percentage krijgt opgelegd waarmee het de uitstoot van broeikasgassen die het veroorzaakt moet verminderen.

9 uur geleden