Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blokkade A12 voorbij, enkele honderden mensen aangehouden

Blokkade A12 voorbij, enkele honderden mensen aangehouden

DEN HAAG (ANP) - Voor de zevende dag op rij hebben klimaatactivisten de snelweg A12 in Den Haag geblokkeerd. Zo'n vierhonderd mensen zijn aangehouden, er waren zeven bussen nodig om ze weg te voeren. Na ruim een uur was de blokkade voorbij en werd de weg vrijgegeven. Daarmee was het protest iets groter dan de vorige dagen.

De blokkade begon rond het middaguur, toen de demonstranten de A12 op liepen en het verkeer zo stillegden. De politie riep ze op naar het Malieveld te gaan, anders zouden ze worden aangehouden. Ruim een kwartier na de start van de blokkade werd een waterkanon ingezet. Het waterkanon was in de afgelopen dagen niet gebruikt. Vlak ervoor werden de eerste mensen weggevoerd door de politie, onder wie een kind. De verkeersblokkeerders hadden regenjassen en zwemkleren aan. Ze bleven zitten, net als bij de vorige keren dat de politie het waterkanon tegen ze inzette.

Het lijkt erop dat er weinig tot geen scholieren hebben meegedaan aan de blokkade. Op het Malieveld, naast de A12, was vrijdagochtend een schoolstaking voor het klimaat. Die werd bijgewoond door enkele honderden mensen. De blokkade en het protest zijn gericht tegen regelingen van de overheid die de fossiele industrie steunen.

Onder de actievoerende scholieren waren een paar jongens van het Dalton College in Den Haag, die spijbelden om bij het protest te kunnen zijn. "Het gaat over onze toekomst. De ijskappen smelten, dieren gaan dood, het water stijgt", zei een van hen. "Het is mooi geweest, dit is de dag waarop wij ook onze stem kunnen laten horen." Ze zijn aangesloten bij Youth for Climate. Sommigen zijn al vaker bij de klimaatstakingen geweest, anderen zijn hier voor het eerst. Een paar leerlingen van het Haags Montessori Lyceum zeggen dat er geen andere planeet is. Ze zouden wel de A12 op willen, maar weten niet of dit kan omdat ze zich niet bij Extinction Rebellion hadden aangemeld. Ook wilden ze niet aangehouden worden.

Meer uit Binnenland

24-jarige man vast voor fatale schietpartij Amsterdam Nieuw-West

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dodelijke schietpartij vorig weekend op het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West. Het gaat om een 24-jarige man uit de hoofdstad, meldt de politie.

1 uur geleden
Tienduizenden vrijwilligers ruimen afval op in omgeving

DEN HAAG (ANP) - Tienduizenden vrijwilligers ruimen zaterdag door heel Nederland zwerfafval op tijdens de 24e editie van de Landelijke Opschoondag. Bij organisator Verpact, dat namens het bedrijfsleven verantwoordelijk is voor de inzameling en recycling van verpakkingen, zijn zeker 1525 acties aangemeld.

3 uur geleden
Brandweer haalt mensen van balkons bij brand in Voorburg

VOORBURG (ANP) - In een gebouw aan de Kersengaarde in Voorburg is in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 03.30 uur brand uitgebroken in een liftschacht, meldt de Veiligheidsregio Haaglanden. Doordat de rook zich heeft verspreid over meerdere etages van het gebouw, moesten de gearriveerde hulpdiensten veel mensen evacueren. Naar schatting zijn tien woningen ontruimd.

5 uur geleden
Fietser overleden bij aanrijding met auto in Putten

PUTTEN (ANP) - Een fietser is om het leven gekomen bij een aanrijding met een auto aan de Beulekampersteeg in het Gelderse Putten. Het ongeluk gebeurde rond middernacht in de nacht van vrijdag op zaterdag, meldt de politie. Hulpdiensten arriveerden snel na het ongeluk, maar konden het leven van het slachtoffer niet meer redden.

8 uur geleden
Bij Haagse D66 kreeg nummer twee meer stemmen dan lijsttrekker

DEN HAAG (ANP) - De lijsttrekker en fractievoorzitter van D66 in Den Haag, Yousef Assad, was niet de grote stemmentrekker bij de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag. Hij heeft minder stemmen gekregen dan de nummer twee op de lijst van zijn partij, Marije Mostert. Uit de voorlopige uitslag, die vrijdag is vastgesteld, blijkt dat Assad 8082 stemmen heeft gekregen en Mostert 9904.

9 uur geleden
Grote brand bij opslaglocatie in Amsterdam onder controle

AMSTERDAM (ANP) - De grote brand die sinds vrijdagmiddag woedt aan de Nieuwe Hemweg in Amsterdam, is onder controle. "De situatie is stabiel", meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog bezig met nablussen.

13 uur geleden
Meerdere in opspraak geraakte FVD'ers komen in gemeenteraden

NIEUWEGEIN (ANP) - Meerdere in opspraak geraakte kandidaten van Forum voor Democratie (FVD) komen in verschillende gemeenteraden. NRC en de Volkskrant onderzochten hoe FVD'ers actief waren bij extreemrechtse organisaties als de Geuzenbond en de nationaalsocialistische Nederlandse Volks-Unie (NVU). De landelijke partij bleef achter hen staan en door verschillende zetelwinsten voor de FVD komt een aantal onderzochte kandidaten in de raden.

14 uur geleden