Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blokhuis wil nog meer inzicht in aantal wachtenden ggz

Blokhuis wil nog meer inzicht in aantal wachtenden ggz

DEN HAAG (ANP) - Er moet meer zicht komen op het aantal wachtenden bij de geestelijke gezondheidszorg (ggz). Dat laat staatssecretaris van Medische Zorg Paul Blokhuis weten in een brief aan de Tweede Kamer. Als dat bekend is, kunnen mensen met psychische klachten sneller worden doorverwezen naar instellingen waar wel plek is.

Vanaf begin dit jaar moeten ggz-aanbieders niet meer alleen laten weten hoe lang hun wachttijden zijn, maar ook hoeveel mensen bij hen op de wachtlijst staan. Vanaf 2022 laten zij ook weten hoeveel mensen per locatie van een instelling op een behandeling wachten.

Deze en andere maatregelen komen uit een actieplan van de Stuurgroep Wachttijden GGZ, die probeert de wachttijden terug te dringen. Voor de geestelijke gezondheidszorg bestaan al jaren lange wachtlijsten, waardoor mensen met klachten zoals depressie, of angst- en persoonlijkheidsstoornissen lang moeten wachten op zorg.

Aanmeldpauze

Om mensen op de wachtlijst zo snel mogelijk goed door te kunnen verwijzen, moeten voor eind maart zogenaamde transfermechanismes zijn opgezet in iedere regio. Grote ggz-aanbieders met de langste wachtlijsten nemen daarvoor de verantwoordelijkheid. Mensen op de wachtlijst krijgen dan ergens anders zorg, bijvoorbeeld op een andere plek in de regio of in een andere regio. Ook een online behandeling of consult kan tot de mogelijkheden behoren.

Er komt ook een stok achter de deur. Als een ggz-aanbieder steeds te lange wachttijden houdt, krijgt die een aanmeldpauze. Dan mogen er geen nieuwe patiënten meer worden aangenomen, maar moeten die worden doorverwezen naar een plek met een kortere wachtlijst.

De wachttijden in de ggz gaan Blokhuis aan het hart, schrijft hij. "Met de stappen die nu zijn gezet, gaan we voor die mensen echt weer perspectief bieden."

Meer uit Binnenland

Bliksemonderzoek in ziekenhuizen naar nicotinegebruik patiënten

LEIDEN (ANP) - Veel spoedeisendehulpafdelingen (SEH's) doen donderdag 24 uur lang onderzoek naar het nicotinegebruik van patiënten. Het doel is om informatie te krijgen over gebruik van sigaretten, snus en vapes in relatie tot klachten op de spoedeisende hulp.

37 minuten geleden
Ramkraak bij winkelpand in Goes

GOES (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag heeft een ramkraak plaatsgevonden bij een winkel aan de Lange Kerkstraat in Goes. Een auto reed daarbij tegen het pand, meldt de politie.

3 uur geleden
Ook CZ houdt zorgpremie volgend jaar gelijk

TILBURG (ANP) - Ook zorgverzekeraar CZ houdt de premie van zijn meest gekozen basisverzekering volgend jaar gelijk. De polis kost 159,99 euro per maand, net als dit jaar.

7 uur geleden
Yerseke ziet af van sinterklaasintocht waar KOZP wilde komen

YERSEKE (ANP) - Het sinterklaascomité van Yerseke ziet af van de intocht van Sinterklaas omdat Kick Out Zwarte Piet (KOZP) er zaterdag wilde komen demonstreren. De organisatie zegt dat de intocht dit jaar niet op een veilige manier kan plaatsvinden.

9 uur geleden
Sybrand Buma wordt informateur namens CDA

DEN HAAG (ANP) - Voormalig CDA-leider Sybrand Buma wordt informateur naast Hans Wijers, die D66 zal voordragen. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving van RTL Nieuws en BNR. Buma is momenteel burgemeester van Leeuwarden. Hij zal de gesprekken met beide partijen gaan leiden de komende drie weken.

15 uur geleden
D66 gaat Hans Wijers aanwijzen als informateur

DEN HAAG (ANP) - D66 wil Hans Wijers aanwijzen als een van de nieuwe informateurs, bevestigen ingewijden na berichtgeving van de NOS. Wijers was eerder minister van Economische Zaken in het kabinet-Kok I, president-commissaris van ING en topman van Akzo Nobel. Eerder meldden ingewijden al dat CDA en D66 twee informateurs zullen aanwijzen die de onderhandelingen tussen de twee partijen over een aanzet voor een coalitieakkoord zullen begeleiden.

15 uur geleden
D66 en CDA willen twee informateurs voordragen

DEN HAAG (ANP) - D66 en het CDA willen donderdag na het debat over de kabinetsformatie twee informateurs voordragen, van elke partij één. Dat stellen Haagse bronnen rondom de formatie. Namen zijn nog niet bekend.

16 uur geleden