Blokhuis: mogelijk lachgasverbod kan over een jaar ingaan
DEN HAAG (ANP) - Een verbod op het recreatief gebruik van lachgas kan in de eerste helft van 2021 ingaan. Dat zei staatssecretaris Paul Blokhuis (Volksgezondheid) dinsdag in de Tweede Kamer.
Overigens is Blokhuis nog niet verzekerd van een meerderheid voor zijn plan. Alles hangt af van de VVD. Het voorstel van Blokhuis ging deze maand 'in consultatie': tot 10 juli kunnen mensen er hun mening over geven. Na de zomer praat het kabinet er verder over.
Volgens Kamerlid Sophie Hermans is het voor de VVD cruciaal of er een goed onderscheid komt tussen een verbod op recreatief gebruik en uitzonderingen voor bijvoorbeeld banketbakkers en autobedrijven, die lachgas gebruiken in hun bedrijf.
Voorlichtingscampagne
CDA-Kamerlid Anne Kuik, die al langer aandringt op een verbod, "schrikt" dat het nog een jaar duurt voordat het van kracht kan worden. Maar volgens Blokhuis zijn er nou eenmaal nog een aantal stappen die moeten worden doorlopen.
Niet alleen Kuik, maar ook Hermans en Fleur Agema (PVV) willen dat jongeren nu al scherper worden gewezen op de gevaren van lachgas. De Nederlandse Vereniging voor Neurologie liet deze week weten dat tientallen jongeren in de afgelopen twee jaar een dwarslaesie hebben opgelopen door lachgasgebruik.
Blokhuis wil kijken of een aparte voorlichtingscampagne kan worden opgetuigd, maar een harde toezegging deed hij niet.
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - De avondklok kwam in september 2020 voor het eerst op tafel omdat de coronaregels in veel studentenhuizen niet werden nageleefd en dat lastig te handhaven was. Dat zei Hanneke Schipper-Spanninga tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Zij was destijds directeur Constitutionele Zaken en Wetgeving bij het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Hanneke Schipper-Spanninga vindt het logisch dat de OMT-adviezen zwaar wogen bij het coronabeleid, omdat het om de volksgezondheid ging. Dat zei de voormalig hoge ambtenaar bij Binnenlandse Zaken tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet moest tijdens corona dealen met verschillende grondrechten bij het maken van beleid. Dat zei voormalig hoge ambtenaar bij Binnenlandse Zaken, Hanneke Schipper-Spanninga, tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Artsen ervaren steeds meer druk van patiënten en hun naasten doordat euthanasie steeds vaker als een normale manier van sterven wordt gezien. Dat komt naar voren uit een rapport over de oorzaken van de stijging in euthanasiemeldingen. Volgens de onderzoekers hebben patiënten er steeds meer moeite mee als een arts een verzoek om euthanasie afwijst. Juist dat kan ertoe leiden dat artsen terughoudender worden met het uitvoeren van euthanasie.
2 dagen geledenBUNIA (ANP/AFP) - In de Democratische Republiek Congo is begonnen met een proef van twee mogelijke behandelingen tegen de Bundibugyo-variant van het Ebolavirus, heeft de Wereldgezondheidsorganisatie bekendgemaakt.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Mirjam Sterk van Langdurige Zorg zei dat ze gefrustreerd is dat er nog geen oplossing is voor de meervoudig gehandicapte kinderen die zorg krijgen bij zorgvilla's van ExpertCare. De Tweede Kamer vroeg de CDA-minister of ze wel voldoende heeft gedaan en of ze wel echt kan ingrijpen bij zorgbedrijven.
2 dagen geledenGENÈVE (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) beschouwt de uitbraak van het hantavirus officieel als voorbij. Sinds eind mei zijn er geen nieuwe besmettingen geconstateerd en alle mensen die in quarantaine zaten hebben die isolatieperiode inmiddels afgerond. De laatste persoon heeft donderdag negatief getest en is naar huis gegaan, aldus WHO-chef Tedros Adhanom Ghebreyesus.
2 dagen geleden