Blokhuis: goed gesprek met Charlotte over problemen in GGZ
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Paul Blokhuis (Volksgezondheid) heeft een goed gesprek gevoerd met Charlotte Bouwman, de vrouw die maandag plaatsnam voor de ingang van het ministerie. Ze wil op die manier aandacht vragen voor de behandeling van mensen met complexe psychische problemen. Bouwman zei dinsdag wel weer bij het ministerie te gaan zitten. "Voor mij is de tijd van praten voorbij. Dit is een mooi begin, nu kijken wat de staatssecretaris ermee doet."
Bouwman geeft aan al acht jaar suïcidaal te zijn en al meer dan achthonderd dagen op de wachtlijst te staan voor de juiste hulp. Ze heeft drie eisen opgesteld: een helpdesk voor mensen met complexe psychische problemen, landelijke behandelcentra voor deze groep en actie op het gebied van acute hulp.
Binnen het ministerie bestaat al een team dat zich ontfermt over deze problematiek. Dat moet meer onder de aandacht worden gebracht, vindt zowel Blokhuis als Bouwman. Maar volgens haar moet er meer gebeuren om het tot een volwaardige helpdesk te maken. "Het is belangrijk dat het team werkelijk iets kan doen, niet alleen doorverwijzen. Daarover zijn we nog in gesprek, hoe dat vorm krijgt." Blokhuis noemde het team in zijn ministerie gekscherend "een van de best bewaarde geheimen van Den Haag".
Debat
De andere twee eisen van Bouwman zijn volgens Blokhuis "ingewikkelder. Hoogspecialistische zorg met hele ingewikkelde zorgvragen, dat is niet even vrijdagmiddag geregeld. Daar moeten we het over hebben. Ik ga geen beloftes doen die ik niet kan waarmaken."
Bouwman komt in ieder geval dinsdag terug. "Ik mag gelukkig binnen zitten", zei ze
Wanneer ze haar actie beëindigt, liet ze in het midden. Volgende week woensdag is er een debat over de geestelijke gezondheidszorg. "Ik hoop dat dan echt toezeggingen komen. Ik eis niet dat specialistische centra er binnen een week zijn, maar ik eis wel dat de staatssecretaris toezegt dat ze er komen. Dan ga ik weg."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - JA21 heeft "twijfels" bij de wens van het kabinet voor brede steun voor de begroting. De linkse partij PRO zou dan ook steun leveren, maar JA21-Kamerlid Michiel Hoogeveen ziet dat niet voor zich. "Wij denken dat er op een gegeven moment echt wel duidelijke verschillen zichtbaar worden tussen JA21 en PRO", zei hij dinsdag na afloop van een gesprek met financiënminister Eelco Heinen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere oppositiepartijen spreken dinsdag met minister Eelco Heinen van Financiën, meldt het ministerie. SGP en JA21 zijn in de ochtend aangeschoven bij de VVD-minister, terwijl PRO in de middag met Heinen in gesprek gaat.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verschillen tussen wat het kabinet en PRO willen met de begroting van komend jaar zijn nog steeds "levensgroot". Dat benadrukte PRO-leider Jesse Klaver meermaals na afloop van het eerste gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver denkt dat de begrotingsonderhandelingen tussen zijn partij en het kabinet "heel ingewikkeld" zullen worden. Hij wil dat de beoogde bezuinigingen op de sociale zekerheid van tafel gaan, maar ziet ook dat bijvoorbeeld de VVD daar heel anders in staat. "Maar dit is onze inzet", zei hij voorafgaand aan zijn gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).
21 uur geledenAPPINGEDAM (ANP) - Dat inwoners van het aardbevingsgebied in Groningen cynisch worden van het jarenlange wachten op herstel van hun huizen, begrijpt premier Rob Jetten wel. Dat zei hij tijdens een werkbezoek aan Zeerijp en Appingedam. "En dit ene bezoekje gaat ook niet het verschil maken."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland schiet België met twee helikopters van Defensie te hulp om te helpen met het blussen van de natuurbrand in het natuurgebied van de Hoge Venen. Dat meldt buitenlandminister Tom Berendsen op X. Het gaat om twee Chinook-transporthelikopters, die met een speciale waterzak (bambi bucket) duizenden liters water tegelijk kunnen scheppen en die boven een brand uitstorten.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Ralf Dekker vervangt Lidewij de Vos als fractievoorzitter van Forum voor Democratie tijdens het zwangerschapsverlof van De Vos. Dat bevestigt hij na een berichtje op X. De Vos meldde eerder dat zij na het zomerreces van de Tweede Kamer met verlof gaat. De Tweede Kamer komt op 1 september terug van het zomerreces.
3 dagen geleden