Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blok wil 'op dit moment' niet aan winkelen op afspraak

Blok wil 'op dit moment' niet aan winkelen op afspraak

DEN HAAG (ANP) - Winkelen op afspraak is "op dit moment" nog even uitgesloten, zegt demissionair minister Stef Blok van Economische Zaken. De mogelijkheid om een afspraak te plannen bij een meubel- of kledingwinkel zit wel "in de gereedschapskist" en kan misschien mogelijk worden gemaakt als de strenge coronamaatregelen stapje voor stapje worden versoepeld.

Probleem is vooral dat het winkelen op afspraak een stuk "lastiger handhaafbaar" is dan het online bestellen en ophalen bij een winkel. Die 'click en collect'-mogelijkheid is er nu wel, ondanks de lockdown. Maar als winkels klanten binnen mogen laten voor afspraken, betekent dat ook dat grote warenhuizen meer mensen kunnen toelaten. Het is ingewikkelder erop toe te zien dat bedrijven zich dan wel aan de afspraken houden.

"Maar het is niet zo dat ik zeg: het kan nooit niet", zegt Blok. "Als je geleidelijk naar een openstelling gaat, dan kan je zo'n maatregel inzetten." De bewindsman erkent op vragen van SGP-leider Kees van der Staaij ook dat de wens wel leeft bij winkeliers.

Meer uit Politiek

Passen voor herstemming Gorinchem eerder dan verwacht verstuurd

GORINCHEM (ANP) - De stempassen voor de herverkiezingen in Gorinchem zijn eerder dan verwacht verstuurd. De gemeente dacht de passen voor de herstemming op 20 april bij alle kiesgerechtigden te bezorgen, maar dat wordt 15 april nadat "samen met de drukker alles op alles is gezet", aldus een gemeentewoordvoerder.

23 uur geleden
Berendsen belt met Pakistan over 'schenden bestand' in Libanon

DEN HAAG/ISLAMABAD (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen heeft met de bemiddelaar van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zijn zorgen gedeeld over de schending daarvan in Libanon. Berendsen belde vrijdag met zijn ambtgenoot in Pakistan, dat hielp het bestand tussen Iran en de Verenigde Staten tot stand te brengen.

23 uur geleden
Kabinet trekt enkele tonnen uit voor Joodse studenten

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt eenmalig 350.000 euro uit voor Joodse studenteninitiatieven. "Zodat zij hun eigen culturele tradities en gewoontes op die campussen verder kunnen vormgeven", zei onderwijsminister Rianne Letschert tegen het ANP. Ook komen er gesprekken tussen onderwijsinstellingen en lokale autoriteiten.

23 uur geleden
Yeşilgöz: bezoek Jetten aan Trump ongemakkelijk maar waardevol

DEN HAAG (ANP) - Vicepremier Dilan Yeşilgöz erkent desgevraagd dat de timing van het bezoek van premier Rob Jetten aan de Amerikaanse president "ongemakkelijk" is. Trump dreigde eerder deze week nog met het vernietigen van de Iraanse beschaving, als dat land niet akkoord ging met het heropenen van de Straat van Hormuz.

1 dag geleden
Oud-PvdA-Kamerlid Rob Oudkerk wil nieuwe partij oprichten

HILVERSUM (ANP) - PvdA-prominent en oud-Kamerlid Rob Oudkerk wil een nieuwe politieke partij oprichten. Hij gaat daarvoor zijn lidmaatschap opzeggen van Progressief Nederland, het nieuwe samenwerkingsverband van PvdA en GroenLinks, zei hij vrijdagochtend bij Goedemorgen Nederland (WNL). Oudkerk mist bij die partij "sociaaldemocratische normen en waarden".

1 dag geleden
Jetten spreekt maandag oud-minister en senatoren in Washington

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) spreekt maandag tijdens zijn bezoek aan de Amerikaanse hoofdstad Washington onder meer met oud-buitenlandminister Mike Pompeo, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst in een persbericht. Pompeo was van 2018 tot en met 2021 minister van Buitenlandse Zaken onder president Donald Trump.

1 dag geleden
Ongeduldige Kamer wil energierekening voor huishoudens verlagen

DEN HAAG (ANP) - De Kamer is ongeduldig als het gaat om de aanpak van het kabinet om de energierekening te verlagen. Oppositiepartijen dringen in een debat aan op onder meer verlaging van de energiebelasting. Coalitiepartijen snappen de urgentie, maar wachten de kabinetsplannen af.

1 dag geleden