Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blok wil juist snel weer met Moskou om tafel na MH17-besluit

Blok wil juist snel weer met Moskou om tafel na MH17-besluit

DEN HAAG (ANP) - Minister Stef Blok (Buitenlandse Zaken) gaat snel contact opnemen met Moskou met het verzoek weer om tafel te gaan over de MH17-zaak. Hij staat versteld van het besluit van Rusland om de onderhandelingen over zijn aansprakelijkheid voor het neerhalen van vlucht MH17 te staken. "Ik had het zeker niet zien aankomen."

Hoewel Rusland nu de deur heeft dichtgegooid, sluit Blok niet uit dat de gesprekken in de toekomst toch nog worden hervat. "Zeg nooit nooit."

"We hebben steeds aan de Russen aangegeven dat we met ze in contact willen blijven, met elkaar willen onderhandelen. Dat aanbod geldt vanuit mij nog steeds. Voor ons staat maar één doel voorop, dat we de waarheid boven tafel willen krijgen, en gerechtigheid voor de nabestaanden."

Totale verrassing

Blok gaat nu eerst overleggen met Australië, met wie Nederland samen de gesprekken met Rusland voerde. Die verliepen "professioneel", aldus Blok. "Er werd serieus onderhandeld, dus het is een totale verrassing. Daar werd ook wel vooruitgang geboekt. Te langzaam, we zouden veel verder willen zijn. We realiseren hoezeer nabestaanden smachten naar de waarheid, naar gerechtigheid."

Nederland sloot zich in juli aan bij een zaak die een aantal nabestaanden hebben aangespannen bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens. Nederland kan de nabestaanden helpen door "partij te zijn", door bijvoorbeeld bewijsmateriaal te leveren, legt Blok uit. "We zouden de nabestaanden eigenlijk beperken door deze stap niet te zetten." Rusland is ook aangesloten bij het hof, benadrukt Blok.

Rusland verantwoordelijk

Rusland voert de gang van Nederland naar het hof in Staatsburg aan als reden om met de gesprekken te stoppen.

Internationaal onderzoek heeft uitgewezen dat Rusland verantwoordelijk is voor de inzet van de BUK-installatie waarmee MH17 uit de lucht is geschoten. De raketlanceerinstallatie was afkomstig van een Russische legerbasis bij Koersk.

Moskou ontkent elke betrokkenheid. De Russische regering heeft onafhankelijkheid van het internationale onderzoek naar het neerschieten van de Boeing 777 van Malaysia Airlines van meet af aan in twijfel getrokken.

Meer uit Binnenland

Lijsttrekkers Moerdijk houden vast aan besluit opgeven dorp

ZEVENBERGEN (ANP) - De meeste partijen die meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen in Moerdijk staan nog achter het besluit om het dorp Moerdijk mogelijk op te geven. Het dorp zou plaats moeten maken voor uitbreiding van het haven- en industriegebied. Zeven van de tien lijsttrekkers zeiden tijdens een debat dat ze dit nog steeds als de beste optie zien. "Iedereen die vanavond zou beloven dat deze opgave wel weggaat en niet in Moerdijk zal landen, doet een valse belofte", aldus Danny Dingemans (VVD).

1 uur geleden
Verdachte verkrachtingen Goudswaard is dakloze uit Hoeksche Waard

GOUDSWAARD (ANP) - De 29-jarige man die wordt verdacht van een dubbele verkrachting in het Zuid-Hollandse Goudswaard is een thuisloze inwoner van de gemeente Hoeksche Waard. Dat meldt buurgemeente Nissewaard. Wel verbleef de man wisselende periodes in Spijkenisse.

6 uur geleden
Geen treinverkeer Sloterdijk-Schiphol door drie wisselstoringen

AMSTERDAM (ANP) - Tussen de stations Amsterdam Sloterdijk en Schiphol rijden er naar verwachting tot in de loop van dinsdagavond geen treinen, meldt ProRail. Tijdens een inspectie zijn bij drie verschillende wissels dezelfde technische problemen ontdekt.

7 uur geleden
Man (21) opgepakt voor schietincident winkelcentrum Arnhem

ARNHEM (ANP) - Een 21-jarige man uit Zoetermeer is vorige week woensdag opgepakt in verband met een schietincident in het winkelcentrum Kronenburg in Arnhem, meldt de politie dinsdag. Hierbij raakte op zaterdag 21 februari een omstander lichtgewond.

8 uur geleden
OM gaat niet in hoger beroep in Barendrechtse zedenzaak

ROTTERDAM (ANP) - Het OM gaat niet in hoger beroep in de Barendrechtse zedenzaak. Vorige week kreeg de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging opgelegd voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.

9 uur geleden
Twee mannen (22) uit Arnhem aangehouden in sextortionzaak

ARNHEM (ANP) - In een onderzoek naar sextortion, waarin meerdere aangiftes werden gedaan, zijn dinsdag twee mensen aangehouden. Het gaat om mannen van 22, beide afkomstig uit Arnhem. Ze worden ervan verdacht meerdere slachtoffers te hebben afgeperst, meldt de politie.

9 uur geleden
Eerder al resten gevonden op vindplaats voet vermiste tiener

BREDA (ANP) - In een aftakking van de Beneden-Merwede waar vorige week maandag een schoen met een voet van de sinds december 2023 vermiste 16-jarige Yoran Krol werd gevonden, heeft de politie eerder nog een schoen met daarin een voet van een andere vermiste persoon gevonden. Het gaat om de 75-jarige Marijke die in maart 2024 vermist raakte, meldt de politie dinsdag.

9 uur geleden