Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blok wil juist snel weer met Moskou om tafel na MH17-besluit

Blok wil juist snel weer met Moskou om tafel na MH17-besluit

DEN HAAG (ANP) - Minister Stef Blok (Buitenlandse Zaken) gaat snel contact opnemen met Moskou met het verzoek weer om tafel te gaan over de MH17-zaak. Hij staat versteld van het besluit van Rusland om de onderhandelingen over zijn aansprakelijkheid voor het neerhalen van vlucht MH17 te staken. "Ik had het zeker niet zien aankomen."

Hoewel Rusland nu de deur heeft dichtgegooid, sluit Blok niet uit dat de gesprekken in de toekomst toch nog worden hervat. "Zeg nooit nooit."

"We hebben steeds aan de Russen aangegeven dat we met ze in contact willen blijven, met elkaar willen onderhandelen. Dat aanbod geldt vanuit mij nog steeds. Voor ons staat maar één doel voorop, dat we de waarheid boven tafel willen krijgen, en gerechtigheid voor de nabestaanden."

Totale verrassing

Blok gaat nu eerst overleggen met Australië, met wie Nederland samen de gesprekken met Rusland voerde. Die verliepen "professioneel", aldus Blok. "Er werd serieus onderhandeld, dus het is een totale verrassing. Daar werd ook wel vooruitgang geboekt. Te langzaam, we zouden veel verder willen zijn. We realiseren hoezeer nabestaanden smachten naar de waarheid, naar gerechtigheid."

Nederland sloot zich in juli aan bij een zaak die een aantal nabestaanden hebben aangespannen bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens. Nederland kan de nabestaanden helpen door "partij te zijn", door bijvoorbeeld bewijsmateriaal te leveren, legt Blok uit. "We zouden de nabestaanden eigenlijk beperken door deze stap niet te zetten." Rusland is ook aangesloten bij het hof, benadrukt Blok.

Rusland verantwoordelijk

Rusland voert de gang van Nederland naar het hof in Staatsburg aan als reden om met de gesprekken te stoppen.

Internationaal onderzoek heeft uitgewezen dat Rusland verantwoordelijk is voor de inzet van de BUK-installatie waarmee MH17 uit de lucht is geschoten. De raketlanceerinstallatie was afkomstig van een Russische legerbasis bij Koersk.

Moskou ontkent elke betrokkenheid. De Russische regering heeft onafhankelijkheid van het internationale onderzoek naar het neerschieten van de Boeing 777 van Malaysia Airlines van meet af aan in twijfel getrokken.

Meer uit Binnenland

OM: man (33) in Dronten aangehouden om plannen terreuraanslag

DRONTEN (ANP) - De politie heeft op 28 november een 33-jarige man uit Syrië aangehouden die mogelijk plannen had om een terroristische aanslag te plegen. De man verbleef sinds afgelopen zomer in een azc in Dronten, daar is hij ook aangehouden, meldt het Openbaar Ministerie woensdag.

19 minuten geleden
Forse boete voor school om slechte beveiliging persoonsgegevens

DEN HAAG (ANP) - HAN University of Applied Sciences heeft van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) een boete gekregen van 175.000 euro voor het overtreden van de Algemene verordening gegevensbescherming (AVG). Dat meldt de AP.

1 uur geleden
Tubbergen betreurt dat inwoners zich niet genoeg gehoord voelden

TUBBERGEN (ANP) - De gemeente Tubbergen betreurt het dat inwoners van het dorp Albergen het gevoel hebben dat er niet naar hen is geluisterd toen ze enkele jaren geleden klaagden over de komst van een asielzoekerscentrum. Burgemeester Anko Postma wil het vertrouwen herstellen, zegt hij naar aanleiding van een oordeel van de Nationale ombudsman.

3 uur geleden
Ombudsman: Tubbergen luisterde niet naar klachten over azc

DEN HAAG (ANP) - Toen inwoners van het Twentse dorp Albergen klaagden over de geplande komst van een opvang voor asielzoekers, is de gemeente Tubbergen daar niet goed mee omgegaan. Dat oordeelt de Nationale ombudsman. Die vindt dat de gemeente de klachten "onbehoorlijk heeft behandeld" en dat er "niet naar inwoners werd geluisterd".

3 uur geleden
Media: Nederlandse toerist gedood bij kroeggevecht in Egypte

HURGHADA (ANP) - Een Nederlandse toerist is in de nacht van dinsdag op woensdag om het leven gekomen na een vechtpartij in een café in de Egyptische havenstad Hurghada, aan de Rode Zee. Dat melden lokale media, waaronder de nieuwssite Cairo24.

8 uur geleden
Dolle Mina's op kortste dag van het jaar in actie voor veiligheid

ARNHEM (ANP) - Dolle Mina's voeren zondag, op de kortste dag van het jaar, in diverse steden actie voor veiligere straten. Het gaat om meer dan vijftien locaties door het hele land, waarbij de actievoerders tunnels aankleden met vloerkleden, planten, banken, muziek en verlichting.

9 uur geleden
Planbureaus zien toename autogebruik door elektrische auto

DEN HAAG (ANP) - Elektrische auto's leveren weliswaar aanzienlijke voordelen op voor klimaat en luchtkwaliteit, maar zorgen tegelijkertijd voor een toename van het autogebruik. Dat constateren het Centraal Planbureau (CPB) en het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) na nieuw onderzoek. Volgens de belangrijke adviseurs van het kabinet neemt vooral in het weekend en bij stedelingen het aantal gereden kilometers flink toe.

9 uur geleden