Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blok predikt geduld in brexitoverleg

Blok predikt geduld in brexitoverleg

BRUSSEL (ANP) - Nederland dringt bij de onderhandelaars van de EU die koortsachtig zoeken naar een handelsakkoord met het Verenigd Koninkrijk aan op geduld. "Laat ons nou niet door tijdsdruk tot concessies laten verleiden die niet verstandig zijn", zegt minister Stef Blok (Buitenlandse Zaken). "Het is pas 7 december."

De slepende onderhandelingen tussen Londen en Brussel hebben al meerdere deadlines overschreden, maar voor de EU-top van donderdag moeten ze er echt wel uit zijn, klinkt het in Brussel. Anders zou het niet meer lukken om een overeenkomst tijdig door het Britse Lagerhuis en het Europees Parlement te loodsen. Dan stuiten handel en verkeer tussen de EU en het VK vanaf 1 januari op strenge controles, heffingen en administratieve rompslomp.

"Laten we de tijd tot 31 december goed gebruiken en ons niet laten opjagen door de komende Europese top of nog een andere datum", aldus Blok. "We moeten de tijd die nodig is, gebruiken om te onderhandelen en ons niet tot een overhaast compromis laten leiden." Nederland heeft daartoe samen met andere landen bij EU-hoofdonderhandelaar Michel Barnier "een duidelijke oproep" gedaan, zegt de minister.

Na de jaarwisseling

Frankrijk zou de afgelopen dagen hebben geopperd dat de onderhandelingen anders maar na de jaarwisseling verder moeten gaan. Dan zouden de Britten voelen met welke obstakels ze te maken krijgen zonder goede afspraken met de EU en misschien inschikkelijker worden. Maar Blok doet dat "liever niet" en vindt dat voorlopig ook niet nodig. "Wat mij betreft hebben we eigenlijk nog een lange tijd."

Al begrijpt Blok wel dat het "natuurlijk heel ongemakkelijk" is dat er nog altijd geen akkoord ligt. "Met name voor exporteurs", maar ook voor het Europees Parlement dat steeds minder tijd overhoudt om een eventueel handelsakkoord tegen het licht te houden en goed te keuren. Maar de belangen zijn zo groot dat ook het parlement daarvoor zo nodig maar moet terugkomen van kerstvakantie, vindt de minister. "Dat geldt voor mijzelf zeker ook."

Meer uit Financieel

Record van ruim 22 miljoen passagiers voor budgetvlieger Ryanair

DUBLIN (ANP) - De Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair heeft in juli een nieuw record geboekt bij het aantal vervoerde passagiers. Volgens de budgetvlieger stapten er vorige maand in totaal 22,2 miljoen reizigers aan boord van Ryanair-vliegtuigen. Dat is een stijging van 7 procent vergeleken met een jaar eerder.

24 minuten geleden
Heineken wint op Damrak door goed ontvangen resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Heineken hoorde woensdagochtend bij de winnaars op de beurs in Amsterdam. De bierbrouwer wist in de voorbije periode meer te verkopen dan alom werd verwacht. Het concern profiteerde van een sterke vraag in Azië en Afrika, wat een zwakke vraag in Europa en Noord- en Zuid-Amerika compenseerde. Op het Damrak was de stemming over de gehele linie positief, al ging Ahold Delhaize na het openen van de boeken wel omlaag.

24 minuten geleden
Zwakke dollar drukt omzetgroei moederbedrijf Albert Heijn

ZAANDAM (ANP) - Mede door hogere prijzen heeft Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol, iets meer omzet gemaakt in het afgelopen kwartaal. De groei werd echter geremd door ongunstige wisselkoersen en zwakkere prestaties van de Amerikaanse activiteiten.

1 uur geleden
Coinkite: falende AI leidde tot bitcoindiefstal van 130 miljoen

TORONTO (ANP/BLOOMBERG) - Mede door falende kunstmatige intelligentie zijn hackers erin geslaagd zo'n 130 miljoen dollar aan bitcoins te stelen. Dat zegt bitcoinbedrijf Coinkite, waarop de hackers het hadden gemunt. De onderneming had AI ingezet om zijn digitale beveiliging te verbeteren. De AI zag echter een softwarefout over het hoofd, en precies dat lek in de beveiliging werd door de hackers gebruikt bij de diefstal.

1 uur geleden
Brouwer Heineken verkoopt meer, omzet en winst omhoog

AMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken heeft in de eerste helft van dit jaar meer verkocht en zag de omzet en winst stijgen. Volgens het bedrijf steeg het totale verkoopvolume met 1,6 procent tot 142,8 miljoen hectoliter. Omgerekend gaat het dan om ruim 57 miljard glazen van 250 milliliter.

2 uur geleden
Aziatische beurzen omhoog na records op Wall Street

TOKIO (ANP) - De Aziatische aandelenmarkten gingen woensdag flink omhoog na de recordwinsten op Wall Street dinsdag. De beurshandel kreeg vooral steun van sterke bedrijfsresultaten van meerdere techbedrijven en een verdere daling van de olieprijs.

2 uur geleden
VEH ontvangt meer signalen over misleiding bij verduurzaming

AMERSFOORT (ANP) - Vereniging Eigen Huis (VEH) merkt dat meer mensen die hun huis willen verduurzamen, worden misleid. De vereniging ontvangt steeds meer signalen over oneerlijke verkooppraktijken rond bijvoorbeeld thuisbatterijen en warmtepompen. Om een beter beeld te krijgen van de problemen opent VEH woensdag een meldpunt.

3 uur geleden