Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blok: goede afspraken gemaakt met Shell over investeringen

Blok: goede afspraken gemaakt met Shell over investeringen

DEN HAAG (ANP) - Shell heeft in een brief aan het kabinet haar plannen herbevestigd. Demissionair minister Stef Blok (Economische Zaken) zei dat er goede afspraken zijn gemaakt over werkgelegenheid en toekomstige investeringen. "Het zijn heel serieuze afspraken", aldus de bewindsman.

De brief komt naar buiten op de dag dat de aandeelhouders van Shell hebben ingestemd met de verhuizing van het olie- en gasconcern naar het Verenigd Koninkrijk. Het betekent dat de top van het bedrijf naar Londen verhuist en de onderneming de titel Koninklijke verliest. "Het is een verlies", zei Blok vrijdag.

Aan de Kamer schrijft de minister dat niet alle plannen die in de brief van de onderneming worden genoemd nieuw zijn, "maar het commitment dat Shell hiermee afgeeft voor de uitvoering ervan is wel nieuw". Shell bouwt met de plannen voort op haar nu al grote aanwezigheid in Nederland, schrijft de minister.

Investeringen

Het concern bevestigt in de brief bestaande en toekomstige investeringen. Ook staat er dat er weinig zal veranderen aan de aanwezigheid van Shell in Nederland.

Shell hoopt door de vereenvoudiging van de aandeelhoudersstructuur sneller en flexibeler te kunnen opereren. Maar de Nederlandse dividendbelasting speelde ook een rol in het besluit van Shell. De verhuizing zorgt er ook voor dat "het nadeel van het risico op dubbele belastingheffing voor de aandeelhouders wordt opgelost".

Meer uit Financieel

Google-eigenaar ziet cloudomzet flink stijgen en boekt meer winst

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Het moederbedrijf van Google heeft het afgelopen kwartaal fors meer verdiend aan zijn cloudactiviteiten. Alphabet profiteerde van een versnelde omzetgroei van Google Cloud dankzij een grote vraag naar AI-infrastructuur en AI-oplossingen. Ook boekte Alphabet een fors hogere nettowinst.

23 minuten geleden
Wall Street sluit lager in afwachting van bedrijfsresultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met minnen de handel uitgegaan. Beleggers deden het rustig aan in aanloop naar de kwartaalresultaten van bedrijven die later deze week bekend worden gemaakt. Zo komen de elektrische autofabrikant Tesla, techbedrijf IBM en Alphabet, het moederbedrijf van Google, na de slotbel op Wall Street met cijfers.

1 uur geleden
Brussel keurt grote overname Warner Bros. onder voorwaarden goed

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft onder voorwaarden goedkeuring gegeven aan de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance ter waarde van 110 miljard dollar. Daarmee is het samengaan van de twee grote Amerikaanse entertainmentconcerns een stap dichterbij gekomen.

3 uur geleden
D-reizen en Prijsvrij annuleren reizen na aangescherpt advies

DEN BOSCH (ANP) - D-reizen en Prijsvrij Vakanties annuleren alle reizen van en naar landen waarvoor het ministerie van Buitenlandse Zaken het reisadvies heeft aangescherpt. Omdat de veiligheidssituatie is verslechterd, zijn de reisadviezen voor Qatar, Jordanië, Saudi-Arabië, Koeweit, de Verenigde Arabische Emiraten en delen van Oman oranje. "Voor reizigers die zich momenteel in een van deze landen bevinden, zetten wij ons in om hen zo spoedig mogelijk terug te halen", melden Prijsvrij en dochtermerk D-reizen.

3 uur geleden
Staat is klaar met afbouwen belang in ABN AMRO naar 20,5 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse staat is voorlopig klaar met het afbouwen van zijn belang in ABN AMRO. De bank en de Stichting administratiekantoor beheer financiële instellingen (NLFI) melden dat die laatste organisatie een belang van 20,5 procent blijft houden in de vorm van certificaten van aandelen ABN AMRO.

4 uur geleden
Duitse media: Porsche schrapt nog eens duizenden banen

BERLIJN (ANP/RTR) - Porsche is van plan om nog eens duizenden banen te schrappen, melden Duitse media. Dat komt bovenop de duizenden ontslagen die de Duitse autofabrikant eerder al had aangekondigd.

4 uur geleden
Uitzendbureau Randstad eindigt fors hoger op Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Randstad was woensdag een grote winnaar op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het uitzendconcern maakte een koerssprong van 13,9 procent en eindigde daarmee bovenaan de middelgrote fondsen.

5 uur geleden