Blok gaat kijken naar verdere steun schrijnende gevallen
DEN HAAG (ANP) - Ondernemers die door de regels van verschillende steunmaatregelen net niet of net te weinig overheidssteun krijgen, worden straks mogelijk beter geholpen. Minister Stef Blok (Economische Zaken) wil "heel serieus kijken of we, op een manier die ook wérkt, schrijnende gevallen verder tegemoet kunnen komen dan we nu doen". Hij wil daarbij wel goed kijken of zo'n regeling wel uitvoerbaar is.
De bewindsman wijst erop dat er al een commissie in het leven is geroepen die naar gevallen kijkt van ondernemers die tussen wal en schip vallen. Ook zijn er aanpassingen aangebracht in regelingen waardoor meer ondernemers in aanmerking komen voor steun.
Toch erkent Blok dat er "toch nog schrijnende gevallen zijn". De Tweede Kamer vroeg in grote meerderheid aandacht voor ondernemers die op last van de overheid moeten sluiten en toch niet goed worden gecompenseerd. Blok benadrukt wel dat de overheid "niet al het financieel leed" volledig kan opvangen.
Bij het optuigen van een eventuele regeling of het uitbreiden van andere maatregelen, kijkt de minister naar eigen zeggen "zorgvuldig naar de uitvoering". Hij verwijst ook naar de Kamercommissie die onderzoek deed naar problemen bij uitvoeringsorganisaties. Die commissie-Bosman adviseerde niet zomaar regelingen in het leven te roepen zonder de uitvoerders zelf te raadplegen.
Blok wil dan ook goed in gesprek met ambtenaren van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, die ook belast is met de uitvoering van onder meer de Tegemoetkoming Vaste Lasten, een van de belangrijkste steunregelingen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet trekt dit jaar 2 miljoen euro extra uit voor het opsporen van Oekraïense kinderen die zijn meegenomen naar Rusland. Het geld wordt beschikbaar gesteld aan de VN en wordt volgens staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) ook gebruikt om psychosociale hulp te geven.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Dick Schoof is er "altijd wel van uitgegaan" dat zijn kabinet op een moment zou vallen, zei de demissionair premier na zijn laatste ministerraad. "Omdat je weet dat het ingewikkeld is en in de traditie van Nederland kabinetten eigenlijk zelden de hele rit uitzitten." Hij zegt dat hij weinig spijt heeft en dat hij weer ja zou zeggen als hem werd gevraagd premier te worden.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Blijf thuis als je verkouden bent, roept demissionair minister Jan Anthonie Bruijn van Volksgezondheid op. "Ga in dat geval zelfs niet naar carnaval. Ik begrijp dat dit wel veel gevraagd is. Maar als je ziek bent, ga ook niet hossen op straat, want je maakt iedereen om je heen ziek."
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-ministers Sophie Hermans en Vincent Karremans vinden het goed dat de aanstaande premier een partij achter zich heeft. Het experiment van het huidige kabinet met een partijloze premier was lastig voor Dick Schoof, zei Karremans (Economische Zaken).
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De beloning van sommige politici mag best wat hoger, vindt demissionair minister Frank Rijkaart (Binnenlandse Zaken, BBB). Hij vindt bijvoorbeeld dat de beloning van bestuursleden van waterschappen "best wel wat omhoog" kan, maar vindt zijn eigen salaris "uitstekend". Daarmee reageert hij op een rapport waarin het Adviescollege Rechtspositie Politieke Ambtsdragers (Arpa) ervoor pleit de salarissen van politici flink te verhogen.
2 dagen geledenRIJKHOVEN (ANP) - De Europese Commissie zal in maart met een actieplan komen met concrete maatregelen voor 2026 en 2027 om de Europese concurrentiekracht vooruit te helpen. Dat zei demissionair premier Dick Schoof na afloop van zijn laatste EU-evenement. Op de heidag op een kasteel in Alden Biesen concludeerden de EU-leiders dat ze op korte termijn meer plannen willen zien om Europa economisch vooruit te helpen.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet ziet weinig ruimte om in te grijpen bij Selibon Lagun, de vuilstort op Bonaire waar recent opnieuw branden uitbraken. De Nationale ombudsman heeft de landelijke overheid gevraagd in te grijpen, en donderdag schaarde een groot deel van de Tweede Kamer zich in een debat achter hem. Tot frustratie van Kamerleden lijkt snelle actie er niet in te zitten.
2 dagen geleden