Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blok en Knops: Curaçao heeft niet gevraagd om code geel te houden

Blok en Knops: Curaçao heeft niet gevraagd om code geel te houden

DEN HAAG (ANP) - De regering van Curaçao heeft niet onlangs bij het Nederlandse kabinet erop aangedrongen het reisadvies op code geel te houden, terwijl code oranje hiervoor wellicht gepaster zou zijn. Dat zeggen minister Stef Blok (Buitenlandse Zaken) en staatssecretaris Raymond Knops (Koninkrijksrelaties) voorafgaand aan de wekelijkse ministerraad op vrijdag.

"Bij beoordelingen van reisadviezen baseren we ons puur op het RIVM", zegt Blok. Economische belangen hebben ook deels meegewogen, zegt Knops, maar die worden volgens hem "net zoals in Nederland" altijd meegenomen in het grotere plaatje. De eilanden zijn sterk afhankelijk van toerisme. Dit heeft in ieder geval niet zwaarder gewogen dan de gezondheidsbelangen, aldus de staatssecretaris.

De Curaçaose gevolmachtigde minister Anthony Begina zei twee weken geleden dat code geel goed was voor het eiland en dat hij daar ook voor gepleit had. Op dat moment lag het aantal besmettingen veel lager en was de situatie dus anders, zegt Knops.

Wel op vakantie kunnen

Enkele weken geleden zei premier Mark Rutte tijdens een persconferentie over corona dat mensen vanuit Nederland nog wel naar Curaçao op vakantie kunnen, vanwege code geel daar. Reisorganisaties werden vervolgens overstelpt met boekingen.

Inmiddels loopt het aantal besmettingen op het eiland weer flink op. Donderdag werd er een recordaantal van 119 besmettingen per dag geregistreerd. Ook de dagen ervoor werden records gebroken. Het is niet bekend of reizigers het virus hebben meegenomen of weer mee terug nemen.

De gezondheidszorg is er broos, net zoals op Aruba en Sint-Maarten. Mensen die naar de eilanden reizen, moeten daarvoor een negatieve coronatest hebben gehad. Zo niet, dan moeten ze in quarantaine.

Meer uit Binnenland

Vakantiegangers bellen alarmcentrales na noodweer Catalonië

DEN HAAG (ANP) - Bij Nederlandse alarmcentrales hebben zich vooralsnog slechts enkele Nederlanders gemeld na het noodweer in de Spaanse regio Catalonië. Vanuit de regio Barcelona heeft de ANWB Alarmcentrale acht meldingen van gedupeerde Nederlandse vakantiegangers binnengekregen. Vier mensen meldden zich bij Eurocross.

5 uur geleden
Twee gewonden bij steekpartij op kermis Leidens Ontzet

LEIDEN (ANP) - In Leiden zijn zaterdagavond twee mensen gewond geraakt bij een steekpartij. Die vond plaats op de Molenwerf, waar op dat moment de kermis was vanwege Leidens Ontzet. De gewonden zijn naar het ziekenhuis gebracht. Er is nog niemand aangehouden.

9 uur geleden
Mogelijke verkeershinder door dichte mist, waarschuwt KNMI

DE BILT (ANP) - In zeven provincies komt zondagochtend dichte mist voor. Het verkeer kan hiervan hinder ondervinden. Het KNMI waarschuwt daarvoor met code geel. De waarschuwing geldt tot 10.00 uur in de provincies Drenthe, Overijssel, Gelderland, Utrecht, Zuid-Holland, Noord-Brabant en Zeeland.

11 uur geleden
Half miljoen trekvogels geteld in Nederland bij Euro Birdwatch

ZEIST (ANP) - Een half miljoen overvliegende trekvogels zijn volgens Vogelbescherming Nederland zaterdag in Nederland geteld. Dit gebeurde tijdens de jaarlijkse Euro Birdwatch, die dit jaar voor de 31e keer werd georganiseerd door Vogelbescherming Nederland. In Nederland telden vogelaars op meer dan 126 verschillende plekken en telden zij 208 soorten vogels. Het is het grootste evenement voor het tellen van trekvogels.

21 uur geleden
Verdachte aangehouden voor dodelijke schietpartij Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 32-jarige man aangehouden die wordt verdacht van betrokkenheid bij een dodelijke schietpartij op de Amstelveenseweg in Amsterdam Oud-Zuid. Bij de schietpartij in de nacht van vrijdag op zaterdag kwam een 34-jarige man uit Amsterdam om het leven.

21 uur geleden
Minderjarige opgepakt voor gooien zwaar vuurwerk in Sittard

GELEEN (ANP) - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een minderjarige jongen uit de gemeente Sittard-Geleen aangehouden voor zware mishandeling. De jongen wordt verdacht van het gooien van zwaar vuurwerk afgelopen zondag op de Markt in Sittard.

1 dag geleden
Het Familiediner stopt na 25 jaar en werkt aan laatste seizoen

HILVERSUM (ANP) - Het Familiediner stopt na een kwart eeuw op de Nederlandse televisie. Dat hebben de EO en presentator Bert van Leeuwen bekendgemaakt. "Ik heb goed en slecht nieuws. Het slechte nieuws is: Het Familiediner stopt. Echt waar", zegt Van Leeuwen op sociale media. "Maar het goede nieuws is: we maken nog één serie, dus grijp je kans, voordat het te laat is."

1 dag geleden