Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blok: druk bezig met terughalen Nederlanders

Blok: druk bezig met terughalen Nederlanders

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken probeert extra landingsrechten in het buitenland te krijgen om gestrande Nederlandse reizigers terug te halen. Dat zei minister Stef Blok (Buitenlandse Zaken) bij de inloop van het crisisberaad van een aantal ministers in Den Haag.

Het departement is volgens hem samen met reisorganisaties en luchtvaartbedrijven druk bezig om de vele Nederlanders die in het buitenland zijn, terug te halen. Het gaat volgens hem om honderdduizenden Nederlanders. "Dat gaat tijd kosten", aldus de bewindsman.

"Ik zet maximaal in op ruimere landingsmogelijkheden voor vluchten van bijvoorbeeld KLM in het buitenland. Het is essentieel dat vliegtuigen kunnen landen zodat Nederlanders die vastzitten zo snel mogelijk naar huis kunnen", aldus Blok.

Oproep

Hij weet niet hoeveel mensen zich aan de oproep houden om niet naar het buitenland te gaan. Maar hij gaat ervan uit dat veel mensen zich eraan houden. "Doe het gewoon niet. Breng jezelf niet in de problemen en je naasten in grote zorgen."

Volgens een woordvoerder van zijn ministerie keren dagelijks duizenden Nederlandse reizigers terug. Ongeveer 200.000 reizigers zitten volgens de brancheorganisatie van reisondernemingen ANVR nog in het buitenland.

Vluchten worden volgens het ministerie schaarser, maar er wordt nog steeds gevlogen. Boek een ticket terug naar huis als je de mogelijkheid hebt, is het advies. Nederlandse ambassades in het buitenland proberen reizigers volgens de woordvoerder zo veel mogelijk op de hoogte te houden.

Meer uit Binnenland

Nagenoeg alle stembureaus zijn open

DEN HAAG (ANP) - Nagenoeg alle stembureaus zijn sinds 07.30 uur open. In totaal zijn er 9964 locaties. Op verschillende plekken in het land kan al sinds middernacht gestemd worden.

9 minuten geleden
Stemmers kunnen uit bijna net zoveel partijen kiezen als in 2022

DEN HAAG (ANP) - Gemiddeld zijn er bijna negen partijen verkiesbaar per gemeente, nagenoeg net zoveel als bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen. Dit jaar doen er gemiddeld 8,61 partijen mee per gemeente, bij de vorige verkiezingen waren dat er 8,66. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van data van de Kiesraad.

43 minuten geleden
Weinig partijen met alleen vrouwelijke kandidaten op stembiljet

DEN HAAG (ANP) - Slechts enkele partijen hebben op de stembiljetten voor de gemeenteraadsverkiezingen uitsluitend vrouwelijke kandidaten. Dat blijkt uit een analyse van ANP op basis van gegevens van Stem op een Vrouw. Zonder partijen met minder dan vijf kandidaten mee te tellen, zijn er vier partijen die volledig uit vrouwen bestaan. Daartegenover staan 95 partijen met alleen mannelijke kandidaten.

1 uur geleden
Koning Willem-Alexander in Antillen vanwege jubileum Aruba

ORANJESTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander is woensdag in alle vroegte aangekomen op Aruba. Hij bezoekt het eiland omdat het veertig jaar een zelfstandig land binnen het Koninkrijk der Nederlanden (1986-2026) is en vijftig jaar een eigen vlag en volkslied (1976-2026) heeft. Ook brengt de koning een bezoek aan CuraƧao. Daar gaat hij in gesprek met vertegenwoordigers van de lokale gemeenschap over de geopolitieke spanningen in de regio.

3 uur geleden
Goede opkomst bij nachtelijk stemmen in meerdere gemeenten

DEN HAAG/ARNHEM/CASTRICUM (ANP) - Het nachtelijk stemmen had in Den Haag om 01.00 uur al meer stemmers getrokken dan in de hele nacht in 2018. Dat zei een woordvoerster van de gemeente.

4 uur geleden
JA21-fractievoorzitter Kreuger doet aangifte van mishandeling

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse JA21-fractievoorzitter Kevin Kreuger heeft in de nacht van dinsdag op woensdag aangifte gedaan van mishandeling. Dat meldt de Amsterdamse JA21-fractie op X.

4 uur geleden
Grote brand in Etten-Leur, opgeschaald naar grip 1

Etten-Leur (ANP) - In een appartementencomplex aan de San Francescolaan in Etten-Leur is in de nacht van dinsdag op woensdag een grote brand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio. De brandweer heeft opgeschaald naar grip 1. Het gebouw wordt ontruimd.

4 uur geleden