Blok deelt bezorgdheid bestorming met Amerikaanse ambassadeur
DEN HAAG (ANP) - Minister Stef Blok (Buitenlandse Zaken) heeft contact gehad met de Amerikaanse ambassadeur Pete Hoekstra naar aanleiding van de bestorming van het Congres in Washington door aanhangers van president Donald Trump. "We deelden grote bezorgdheid over de zorgelijke berichten en beelden", aldus de bewindsman.
Blok is "geschokt" over de gebeurtenissen in de Amerikaanse hoofdstad. "Parlementariƫrs moeten veilig en onafhankelijk hun werk kunnen doen, de bestorming van het Congres gisterenavond door een meute was hartverscheurend en had niet mogen gebeuren."
De minister houdt vertrouwen in de rechtstaat en de instituties van de bondgenoot. Hij vindt het van belang dat de verkiezingsuitslag wordt gerespecteerd en de "opruiing stopt". Premier Mark Rutte heeft Trump ook opgeroepen Joe Biden te erkennen als nieuwe president.
Trump erkent zijn verlies bij de verkiezingen echter nog steeds niet en riep zijn aanhang woensdag tijdens een demonstratie in Washington op naar het Congres op te trekken. Daar waren de leden van het Congres bijeen om de verkiezingsuitslag formeel vast te stellen en daarmee de overwinning van Biden te erkennen.
Meer uit Binnenland
OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
34 minuten geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
3 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
7 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.
7 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
15 uur geledenWINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.
15 uur geleden