Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blok deelt bezorgdheid bestorming met Amerikaanse ambassadeur

Blok deelt bezorgdheid bestorming met Amerikaanse ambassadeur

DEN HAAG (ANP) - Minister Stef Blok (Buitenlandse Zaken) heeft contact gehad met de Amerikaanse ambassadeur Pete Hoekstra naar aanleiding van de bestorming van het Congres in Washington door aanhangers van president Donald Trump. "We deelden grote bezorgdheid over de zorgelijke berichten en beelden", aldus de bewindsman.

Blok is "geschokt" over de gebeurtenissen in de Amerikaanse hoofdstad. "Parlementariërs moeten veilig en onafhankelijk hun werk kunnen doen, de bestorming van het Congres gisterenavond door een meute was hartverscheurend en had niet mogen gebeuren."

De minister houdt vertrouwen in de rechtstaat en de instituties van de bondgenoot. Hij vindt het van belang dat de verkiezingsuitslag wordt gerespecteerd en de "opruiing stopt". Premier Mark Rutte heeft Trump ook opgeroepen Joe Biden te erkennen als nieuwe president.

Trump erkent zijn verlies bij de verkiezingen echter nog steeds niet en riep zijn aanhang woensdag tijdens een demonstratie in Washington op naar het Congres op te trekken. Daar waren de leden van het Congres bijeen om de verkiezingsuitslag formeel vast te stellen en daarmee de overwinning van Biden te erkennen.

Meer uit Binnenland

Persoon met hantavirus van thuisquarantaine naar ziekenhuis

BILTHOVEN (ANP) - De persoon bij wie recent het hantavirus is vastgesteld, zat in Nederland in thuisquarantaine. Uit voorzorg is diegene opgenomen in het ziekenhuis, meldt het RIVM. Het bemanningslid had nauw contact met zieke mensen met het andesvirus aan boord van het cruiseschip Hondius.

47 minuten geleden
Vier tenten Rode Kruis neergezet voor aanmeldcentrum Ter Apel

TER APEL (ANP) - Op het grasveld voor het aanmeldcentrum in Ter Apel zijn vier tenten van het Rode Kruis neergezet. De tenten zijn bedoeld als beschutting tegen de zon, niet om in te slapen, liet een woordvoerder eerder al weten.

52 minuten geleden
Aangekondigde spoorblokkade XR wordt niet toegestaan

UTRECHT (ANP) - Een spoorblokkade die Extinction Rebellion (XR) wil uitvoeren bij Utrecht Centraal op zaterdag wordt niet toegestaan. Dat heeft de driehoek van Utrecht (politie, justitie en burgemeester) vrijdag laten weten. XR zegt in een reactie de actie, gericht tegen Israël, zaterdag desondanks door te willen zetten.

58 minuten geleden
WHO meldt nog een besmettingsgeval hantavirus in Nederland

LONDEN/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft melding gemaakt van "nog een geval" van het hantavirus in Nederland. Het gaat om een bemanningslid van het cruiseschip Hondius, waar het virus uitbrak, dat vanuit Tenerife is gerepatrieerd en geïsoleerd is voor behandeling.

1 uur geleden
Verdachte bedreiging joodse school Amsterdam langer vast

AMSTERDAM (ANP) - De jongen die wordt verdacht van een telefonische bedreiging tegen de joodse school Cheider in Amsterdam blijft drie dagen langer vastzitten. Wat de bedreiging precies inhield, wil de politie niet zeggen. Het onderzoek is nog niet afgerond.

1 uur geleden
Platform ziet opmars christelijk nationalisme bij extreemrechts

AMSTERDAM (ANP) - Bij extreemrechtse protesten tegen asielzoekerscentra en immigratie, zowel online als op straat, duiken steeds vaker christelijk-nationalistische symbolen op. Dat constateert onderzoeksplatform Justice for Prosperity (JfP).

1 uur geleden
Jetten spreekt desgevraagd over een asielcrisis

DEN HAAG (ANP) - Op de vraag of op dit moment sprake is van een asielcrisis, kan Rob Jetten bevestigend antwoorden. "Ik denk ook dat het een crisis is. Want als je 's avonds om half elf nog aan de telefoon hangt om te kijken of je mensen nog ergens in een sporthal kan laten slapen, dan is dat geen normale situatie", aldus de premier bij zijn wekelijkse persconferentie.

1 uur geleden