
Blok adviseert getroffen landen neergeschoten passagiersvliegtuig
DEN HAAG (ANP) - Minister Stef Blok (Buitenlandse Zaken) heeft in Londen vijf landen geadviseerd hoe zij moeten omgaan met de nasleep van het neerschieten van een passagiersvliegtuig door Iran. Canada, Oekraïne, Zweden, Afghanistan en Verenigd Koninkrijk verloren landgenoten bij de ramp bij Teheran.
Blok was voor de bijeenkomst uitgenodigd vanwege de Nederlandse ervaringen met het neerhalen van vlucht MH17. Nederlandse functionarissen ondersteunen de getroffen landen al en blijven dat doen "zolang dat nodig is", aldus Blok.
Het toestel van Ukraine International Airlines werd vorige week per ongeluk neergehaald door Iran. Alle 176 inzittenden van vlucht PS752 kwamen om het leven. De meeste mensen aan boord kwamen uit Iran, daarna komen de meeste slachtoffers uit Canada (57).
Compensatie
De vijf landen willen onder meer dat de Iraanse regering compensatie betaalt aan de nabestaanden en akkoord gaat met een onafhankelijk en transparant internationaal onderzoek naar de ramp. Verder moeten de verantwoordelijken voor het neerschiet van het toestel voor de rechter worden gebracht.
Bij de ramp met MH17 kwamen in 2014 boven Oost-Oekraïne 298 mensen om onder wie 196 Nederlanders. De raket waarmee het vliegtuig werd neergeschoten kwam volgens onderzoekers van een Russische militaire basis. Moskou ontkent betrokkenheid. Nederland roept Rusland al lang op aansprakelijkheid te erkennen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De helft van de Nederlanders heeft minder vertrouwen in de politiek na de val van het kabinet. Bij NSC-kiezers is de impact van de kabinetsval op het vertrouwen het grootst. Dit blijkt uit een enquête van Kieskompas en het ANP die is ingevuld door bijna 20.000 mensen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Met extra belastingvrijstellingen wil de VVD een koopwoning voor meer mensen bereikbaar maken. Starters moeten wat de liberalen betreft tot 75.000 euro belastingvrij kunnen sparen voor de koop van een eigen woning. Ook wil de partij de mogelijkheden verruimen voor ouders om voor dit doel belastingvrij te schenken aan hun kinderen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De petitie van GroenLinks-PvdA tegen de twee strenge asielwetten is ruim 110.000 keer ondertekend. De wetten kregen vorige week steun van een meerderheid van de Tweede Kamer. De opstellers roepen mensen op om de petitie te ondertekenen om de Eerste Kamer - die de wetten na de zomervakantie behandelt - op andere gedachten te brengen.
1 dag geledenPARAMARIBO (ANP) - In het Surinaamse parlement is Jennifer Simons (71) zondagmiddag gekozen tot president. Omdat er geen tegenkandidaat was, gebeurde dat zonder stemming. Gregory Rusland is gekozen tot vicepresident." Op 16 juli neemt Simons de leiding van het land officieel over van Chan Santokhi. Zij zal leiding geven aan een coalitie van zes partijen.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Teun Struycken (Justitie, NSC) weet nog niet wat de strengere asielwet gaat betekenen voor het al nijpende cellentekort. De Tweede Kamer stemde na een chaotische dag in met de asielwet, waarin nu ook staat dat illegaliteit en hulp aan illegalen strafbaar zijn. Illegalen of helpers kunnen tot zes maanden celstraf krijgen, terwijl het kabinet vanwege het cellentekort nu al toestaat dat gevangenen tot twee weken eerder de cel mogen verlaten.
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Thierry Aartsen (Milieu) is blij met het voorstel van het bedrijfsleven om jaarlijks minstens 115.000 ton gerecycled plastic in te kopen. Voorafgaand aan de ministerraad zegt de demissionaire VVD-bewindsman dat hij "nu eindelijk een keer die discussie kan gaan voeren."
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van 94 Tweede Kamerleden heeft voor de asielnoodmaatregelenwet gestemd na een avond waarin de fracties van NSC en SGP tot op het laatst onbeslist waren. De partijen hadden veel moeite met het wijzigingsvoorstel van de PVV over de strafbaarstelling van illegaliteit, omdat ze vreesden dat humanitaire hulp aan illegalen daardoor strafbaar zou worden.
5 dagen geleden