Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blok: 1500 Nederlanders teruggehaald uit buitenland

Blok: 1500 Nederlanders teruggehaald uit buitenland

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse overheid heeft tot dusver ruim 1500 Nederlanders die in het buitenland waren gestrand, kunnen terughalen naar Nederland. Dat zegt minister Stef Blok (Buitenlandse Zaken).

Gestrande Nederlanders kunnen zich sinds anderhalve week melden op een speciale website, als ze hulp nodig hebben terug te keren naar Nederland. Volgens Blok is de operatie inmiddels "in volle gang". Naast de ruim 1500 Nederlanders heeft de overheid ook zo'n 200 EU-burgers kunnen meenemen op de repatriëringsvluchten.

Uit de Kamer klonk donderdag een breed gedragen roep om een coulanceregeling, voor gestrande Nederlanders die al veel kosten hebben moeten maken doordat ze niet op eigen houtje naar huis kunnen.

Blok stelt dat de eigen bijdrage die voor de huidige regeling wordt gevraagd "heel redelijk" is. Voor vluchten binnen de EU en van vlak daarbuiten moeten mensen 300 euro betalen, voor de rest van de wereld geldt een tarief van 900 euro. Maar, de minister zegt te "willen kijken" naar het verzoek van de Kamer.

Meer uit Binnenland

Twee minderjarigen aangehouden om explosie Zaandam

ZAANDAM (ANP) - Na de explosie die in de nacht van zondag op maandag plaatsvond bij een appartement in Zaandam heeft de politie twee minderjarige verdachten aangehouden.

1 uur geleden
Boeren en brandweer gaan samenwerken bij aanpak natuurbranden

ZWOLLE (ANP) - Nu de kans op natuurbranden door droogte en hoge temperaturen in Nederland steeds verder toeneemt, gaat de brandweer nauwer samenwerken met boeren. Brandweer Nederland en brancheorganisatie LTO Noord werken sinds kort aan een bredere aanpak dan alleen brandbestrijding.

2 uur geleden
Explosie verwoest achtergevel van appartement in Zaandam

ZAANDAM (ANP) - Een explosie aan de Hof van Zaenden in Zaandam heeft in de nacht van zondag op maandag de achtergevel van een appartement verwoest en brand veroorzaakt. Dat maakte de veiligheidsregio Zaanstreek-Waterland bekend.

7 uur geleden
Skinnybike met top van 120 kilometer per uur in beslag genomen

ENSCHEDE (ANP) - De politie in Enschede heeft een skinnybike, een fiets met het uiterlijk van een fatbike maar met smallere banden, in beslag genomen omdat die 120 kilometer per uur kon. Dat meldt de politie op Instagram.

18 uur geleden
Onderzoek: mezen en duiven verstopten zich tijdens eclips

GRONINGEN (ANP) - Het gedrag van diverse vogels veranderde tijdens de zonsverduistering van afgelopen woensdag. Dat blijkt uit een onderzoek dat de Rijksuniversiteit Groningen (RUG) uitvoerde samen met tientallen vogelliefhebbers in Noord-Nederland. "Met name meesachtigen en duiven gingen zich verstoppen", zegt onderzoeksleider Theo Jurriens.

19 uur geleden
Man (26) aangehouden om mogelijke brandstichting in Oosterhout

OOSTERHOUT (ANP) - In het onderzoek naar een woningbrand die eerder deze week woedde in het Noord-Brabantse Oosterhout heeft de politie zondagochtend een 26-jarige man uit die plaats aangehouden. De politie zegt er rekening mee te houden dat de brand is aangestoken.

20 uur geleden
Nog niet alle bewoners terug naar huis na brand in Oosterhout

OOSTERHOUT (ANP) - Nog niet alle bewoners van een appartementencomplex in Oosterhout kunnen na een brand terug naar huis. De brand in het pand aan de Koning Willem-Alexanderlaan woedde in de nacht van zaterdag op zondag.

21 uur geleden