Bloemenzee voor Gino bij speeltuintje Kerkrade groeit gestaag
KERKRADE (ANP) - Ook zondagmiddag komen mensen in groepjes naar het speeltuintje in Kerkrade waar de 9-jarige Gino afgelopen woensdag voor het laatst werd gezien, om er bloemen en knuffels neer te leggen of kaarsjes aan te steken. Zondag zitten tegen het hek van een trapveldje achter de talloze bloemen twee knuffels die aan Gino behoorden. De familie van de jongen heeft het wit-bruine aapje en de groengele kikker daar zaterdagavond neergezet.
Inmiddels heeft Alex Oosterhof uit stadsdeel Eygelshoven een plastic zeil over de bloemenzee gelegd tegen de regen. Ook de twee knuffels van Gino zijn ingepakt. Zo probeert hij te voorkomen dat de knuffels die met name door talloze kinderen worden neergelegd, nat worden. "De familie wil de knuffels bewaren", legt hij uit, terwijl hij het zeil even optilt om ruimte maken voor weer nieuwe knuffels. Twee kleine kinderen leggen de pluche beertjes neer, een meisje draait zich nog eens om zodat ze haar geschenk aan Gino nog een keertje als afscheid kan strelen.
"Er liggen nu rond 13.00 uur al twee keer zoveel bloemen, kaarsen en knuffels als zaterdagavond", gaat hij verder. "Mensen blijven komen", aldus Alex. Hij deed vanaf donderdagochtend mee met de vele zoektochten naar Gino. "We begonnen met een groep van zeventig mensen, en al snel waren dat er over de tweehonderd", zei hij. "En dat los van het Veteranen Search Team en de Duitse ploeg die hier kwamen meezoeken. Donderdagavond kwam zelfs een groep brandweerlieden uit Roermond hier zoeken, als vrijwilliger."
Droog
Alex staat zondag al sinds 10.30 uur bij de speeltuin om alles in goede banen te leiden. "Ik ben snel even naar de Action gerend om zeil te halen, ze hadden er bijna geen meer. Gelukkig kon ik er nog drie bemachtigen zodat hier alles droog kan blijven." Als het moet blijft hij de hele dag bij de bloemen staan.
Het lichaam van Gino, die eigenlijk uit Maastricht komt, werd zaterdagochtend in Geleen gevonden. De 22-jarige man uit Geleen die ervan verdacht wordt betrokken te zijn geweest bij de dood van de jongen is opgepakt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
37 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
3 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius legt niet aan bij Tenerife, maar gaat daar alleen voor anker. Dat meldt de president van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Hij stelt dat passagiers er met een boot worden opgehaald en zo naar het vliegveld worden gebracht. De Spaanse minister van Volksgezondheid bevestigt dat het schip wegblijft uit de haven.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions heeft de "juiste procedure" gevolgd toen bleek dat er aan boord van de Hondius een 69-jarige Nederlander was overleden. Dat laat het bedrijf weten in reactie op een video die online rondgaat, waarop te zien is dat de kapitein spreekt van een natuurlijk overlijden.
3 uur geledenLEIDEN (ANP) - De opvarende van het cruiseschip Hondius die woensdagavond is overgebracht naar het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) is geïnfecteerd met het hantavirus. "De patiënt is hiervan op de hoogte gesteld en heeft toestemming gegeven om deze informatie te delen", meldt het Leidse ziekenhuis.
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - Op het cruiseschip Hondius zijn voorzorgsmaatregelen getroffen om de kans op verspreiding van het hantavirus zo klein mogelijk te houden. Zo worden de kamers aan boord gedesinfecteerd, blijven opvarenden zoveel mogelijk in hun hut waar ze eten en water krijgen en er is gevraagd een mondmasker te dragen. Dat zei de Amerikaanse epidemioloog Maria Van Kerkhove tijdens een persconferentie van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO).
6 uur geleden