Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloemenplatforms verkopen niet meer Moederdagboeketten dan in 2023

Bloemenplatforms verkopen niet meer Moederdagboeketten dan in 2023

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders bestellen niet meer boeketten voor Moederdag dan ze vorig jaar deden, verwachten bloemenplatforms Fleurop en Topbloemen.nl. Wel geven mensen volgens de organisaties meer geld uit per bestelling en kiezen ze vaker voor boeketten die niet alleen uit rozen bestaan. Komende zondag is het Moederdag.

De week voor Moederdag is een van de belangrijkste weken voor bloemisten. Veel boeketten worden dit weekend besteld, zeggen de platforms. Edwin van Arkel, directeur van Topbloemen.nl, denkt dat tot 10 procent minder boeketten worden besteld dan vorig jaar. "Dat heeft te maken met het samenvallen met het hemelvaartweekend waardoor veel moeders en/of bestellers een weekendje weg zijn, zeker met dit mooie weer."

Mensen besteden gemiddeld volgens Van Arkel 6 tot 7 procent meer aan bloemen voor Moederdag dan vorig jaar. Dat komt volgens hem door de inflatie en doordat de kosten in de hele keten zijn gestegen. Roze boeketten met veel seizoensbloemen zijn populair bij Topbloemen.nl, dat zichzelf de onlinemarktleider noemt. "Opvallend is dat dit jaar vaak chocolade wordt bijgevoegd", zegt Van Arkel.

Piek

Fleurop verwacht dat het aantal boeketten vergelijkbaar is met Moederdag een jaar geleden. Op Hemelvaartsdag hebben minder mensen besteld. Dit weekend komt de piek, verwacht Christian Quint, bij Fleurop verantwoordelijk voor het productaanbod op de website. Boeketten bestaan traditioneel helemaal of grotendeels uit rozen, maar zijn volgens hem nu heel divers. "De prijzen van rozen waren in het verleden best fors, wellicht zochten mensen toen naar alternatieven en zijn ze daarbij gebleven."

Bloemen zijn duurder geworden sinds het begin van de oorlog in Oekraïne in 2022. Onder anderen kwekers hebben daardoor hogere energiekosten en hebben die deels of volledig doorberekend. Quint stelt dat de prijzen bij Fleurop dit jaar vergelijkbaar zijn met die van vorig jaar.

Bij bloemenveiling Royal FloraHolland zijn de afgelopen twee weken in totaal 408 miljoen bloemen verhandeld voor de Europese markt. De prijzen lagen volgens een woordvoerder bijna 17 procent hoger dan in de week voor Moederdag vorig jaar. Dit komt omdat het aanbod 10 procent lager was door heel slecht weer in Kenia, waar veel rozen vandaan komen. "Dat vertaalt zich naar hogere prijzen voor beschikbare bloemen. Kopers willen wat meer betalen om er zeker van te zijn dat ze genoeg bloemen hebben voor Moederdag." Ook was de vraag vrijdag extra hoog omdat op Hemelvaartsdag geen bloemen werden geveild.

Meer uit Financieel

Winstreeks op Wall Street door hoop op akkoord VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.

7 uur geleden
Leids Pharming mag tweede medicijn ook in EU op de markt brengen

LEIDEN (ANP) - De Leidse biotechnoloog Pharming heeft toestemming gekregen om zijn tweede medicijn ook in de Europese Unie op de markt te brengen. Volgens het beursgenoteerde bedrijf is Joenja in het landenblok de eerste goedgekeurde behandeling voor APDS, een zeldzame aandoening van het immuunsysteem.

8 uur geleden
EU en Mexico tekenen vernieuwde handelsdeal in Mexico-Stad

MEXICO-STAD (ANP) - De EU en Mexico hebben afgesproken hun afzetmarkten voor elkaar te verruimen door importtarieven verder af te schaffen. Daarvoor zijn de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, voorzitter van de EU-leiders António Costa en de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bijeen voor een voorlopige verklaring in Mexico-Stad.

8 uur geleden
Vakbonden dreigen met acties bij beveiliging op Schiphol

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en De Unie dreigen met acties bij I-SEC, een van de drie beveiligingsbedrijven op Schiphol. Ze geven de onderneming nog een week om problemen met de roosters op te lossen, anders worden op de luchthaven acties op touw gezet. Dat stelt FNV-bestuurder Serda Karabulut na berichtgeving door De Telegraaf. Aan welke acties de bonden denken, wil hij nog niet zeggen. Dat zou nog "voorbarig" zijn.

9 uur geleden
Kevin Warsh ingezworen als nieuwe baas van Federal Reserve

WASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Warsh is ingezworen als het nieuwe hoofd van de Federal Reserve, de Amerikaanse centrale bank. President Donald Trump benadrukte bij de ceremonie dat de nieuwe Fed-voorzitter "volledig onafhankelijk" is in zijn nieuwe functie. Daarmee leek Trump de financiële markten gerust te willen stellen, aangezien hij als president veel kritiek heeft gehad op het Fed-beleid van de terugtredende Fed-baas Jerome Powell.

11 uur geleden
AEX scherpt slotrecord aan door hoop op einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw hoger gesloten. Daarmee werd het slotrecord van een dag eerder weer aangescherpt. Volgens analisten stemde hoop op het einde van de Iran-oorlog beleggers positief. Net als eerder deze week waren de chipbedrijven de grote winnaars.

12 uur geleden
Dow-Jonesindex verder omhoog op Wall Street na slotrecord

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst begonnen. Beleggers bleven optimistisch over een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde enige beweging te zien bij Iran in de vredesbesprekingen, maar gaf niet aan op welke vlakken Iran bereid is tot concessies. De twee landen verschillen nog altijd van mening over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.

14 uur geleden