Bloemenplatforms verkopen niet meer Moederdagboeketten dan in 2023
DEN HAAG (ANP) - Nederlanders bestellen niet meer boeketten voor Moederdag dan ze vorig jaar deden, verwachten bloemenplatforms Fleurop en Topbloemen.nl. Wel geven mensen volgens de organisaties meer geld uit per bestelling en kiezen ze vaker voor boeketten die niet alleen uit rozen bestaan. Komende zondag is het Moederdag.
De week voor Moederdag is een van de belangrijkste weken voor bloemisten. Veel boeketten worden dit weekend besteld, zeggen de platforms. Edwin van Arkel, directeur van Topbloemen.nl, denkt dat tot 10 procent minder boeketten worden besteld dan vorig jaar. "Dat heeft te maken met het samenvallen met het hemelvaartweekend waardoor veel moeders en/of bestellers een weekendje weg zijn, zeker met dit mooie weer."
Mensen besteden gemiddeld volgens Van Arkel 6 tot 7 procent meer aan bloemen voor Moederdag dan vorig jaar. Dat komt volgens hem door de inflatie en doordat de kosten in de hele keten zijn gestegen. Roze boeketten met veel seizoensbloemen zijn populair bij Topbloemen.nl, dat zichzelf de onlinemarktleider noemt. "Opvallend is dat dit jaar vaak chocolade wordt bijgevoegd", zegt Van Arkel.
Piek
Fleurop verwacht dat het aantal boeketten vergelijkbaar is met Moederdag een jaar geleden. Op Hemelvaartsdag hebben minder mensen besteld. Dit weekend komt de piek, verwacht Christian Quint, bij Fleurop verantwoordelijk voor het productaanbod op de website. Boeketten bestaan traditioneel helemaal of grotendeels uit rozen, maar zijn volgens hem nu heel divers. "De prijzen van rozen waren in het verleden best fors, wellicht zochten mensen toen naar alternatieven en zijn ze daarbij gebleven."
Bloemen zijn duurder geworden sinds het begin van de oorlog in Oekraïne in 2022. Onder anderen kwekers hebben daardoor hogere energiekosten en hebben die deels of volledig doorberekend. Quint stelt dat de prijzen bij Fleurop dit jaar vergelijkbaar zijn met die van vorig jaar.
Bij bloemenveiling Royal FloraHolland zijn de afgelopen twee weken in totaal 408 miljoen bloemen verhandeld voor de Europese markt. De prijzen lagen volgens een woordvoerder bijna 17 procent hoger dan in de week voor Moederdag vorig jaar. Dit komt omdat het aanbod 10 procent lager was door heel slecht weer in Kenia, waar veel rozen vandaan komen. "Dat vertaalt zich naar hogere prijzen voor beschikbare bloemen. Kopers willen wat meer betalen om er zeker van te zijn dat ze genoeg bloemen hebben voor Moederdag." Ook was de vraag vrijdag extra hoog omdat op Hemelvaartsdag geen bloemen werden geveild.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Telecomaanbieders geven te weinig duidelijke en transparante informatie over de status van internetcontracten, prijswijzigingen en snelheidsadviezen. Dit meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek. Telecombedrijven moeten duidelijker en transparanter communiceren naar consumenten over het aflopen van hun contracten, de mogelijkheid van verlenging en prijswijzigingen en een passend snelheidsadvies geven.
24 minuten geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Arbo Unie verwacht dat het aantal ziekmeldingen in de provincies waar mensen het meest carnaval vieren, flink stijgt in de week na de viering. Zo voorziet de arbodienstverlener op basis van verzuimmeldingen over de afgelopen drie jaar een stijging van gemiddeld 37 procent in de provincies Limburg, Noord-Brabant en Zeeland.
30 minuten geledenMADRID (ANP/BLOOMBERG) - De Spaanse treindienstregeling is verstoord door een driedaagse staking van machinisten. Die begon maandagochtend uit onvrede over de veiligheid op het spoor. Vorige maand kwamen door twee treinongelukken kort na elkaar 47 mensen om.
1 uur geledenKAISERAUGST/MAASTRICHT (ANP) - Speciaalchemieconcern dsm-firmenich verkoopt de tak voor ingrediënten en vitamines voor diervoeding ter waarde van 2,2 miljard euro aan investeringsmaatschappij CVC Capital Partners. Na het afstoten van Animal Nutrition & Health (ANH) richt het Nederlands-Zwitserse bedrijf zich alleen nog op grondstoffen voor verzorgingsproducten en voedingssupplementen voor consumenten. CVC en dsm-firmenich zijn beide genoteerd in de Amsterdamse AEX-index.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Douaniers voeren dinsdagmiddag actie op Schiphol en de havens van Rotterdam en Vlissingen omdat ze een hoger salaris voor ambtenaren willen. Dit doen ze door tijdelijk extra controles uit te voeren, meldt vakbond FNV, ook namens CNV en AC Rijksvakbonden. De bonden waarschuwen dat de actie kan leiden tot flinke vertragingen voor reizigers en het goederenvervoer.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aan de Amsterdamse aandelenbeurs genoteerde Poolse postkluisjesbedrijf InPost wordt overgenomen door een investeringsconsortium met onder meer investeringsmaatschappij Advent International en pakketbezorger FedEx. Met die deal is een bedrag gemoeid van 7,8 miljard euro, werd maandag bekendgemaakt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Een Republikeins lid van het Huis van Afgevaardigden wil dat de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick zijn functie neerlegt over diens vermeende contacten met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Afgevaardigde Thomas Massie deed de oproep in een interview met CNN.
2 uur geleden