Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloemenplatforms verkopen niet meer Moederdagboeketten dan in 2023

Bloemenplatforms verkopen niet meer Moederdagboeketten dan in 2023

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders bestellen niet meer boeketten voor Moederdag dan ze vorig jaar deden, verwachten bloemenplatforms Fleurop en Topbloemen.nl. Wel geven mensen volgens de organisaties meer geld uit per bestelling en kiezen ze vaker voor boeketten die niet alleen uit rozen bestaan. Komende zondag is het Moederdag.

De week voor Moederdag is een van de belangrijkste weken voor bloemisten. Veel boeketten worden dit weekend besteld, zeggen de platforms. Edwin van Arkel, directeur van Topbloemen.nl, denkt dat tot 10 procent minder boeketten worden besteld dan vorig jaar. "Dat heeft te maken met het samenvallen met het hemelvaartweekend waardoor veel moeders en/of bestellers een weekendje weg zijn, zeker met dit mooie weer."

Mensen besteden gemiddeld volgens Van Arkel 6 tot 7 procent meer aan bloemen voor Moederdag dan vorig jaar. Dat komt volgens hem door de inflatie en doordat de kosten in de hele keten zijn gestegen. Roze boeketten met veel seizoensbloemen zijn populair bij Topbloemen.nl, dat zichzelf de onlinemarktleider noemt. "Opvallend is dat dit jaar vaak chocolade wordt bijgevoegd", zegt Van Arkel.

Piek

Fleurop verwacht dat het aantal boeketten vergelijkbaar is met Moederdag een jaar geleden. Op Hemelvaartsdag hebben minder mensen besteld. Dit weekend komt de piek, verwacht Christian Quint, bij Fleurop verantwoordelijk voor het productaanbod op de website. Boeketten bestaan traditioneel helemaal of grotendeels uit rozen, maar zijn volgens hem nu heel divers. "De prijzen van rozen waren in het verleden best fors, wellicht zochten mensen toen naar alternatieven en zijn ze daarbij gebleven."

Bloemen zijn duurder geworden sinds het begin van de oorlog in Oekraïne in 2022. Onder anderen kwekers hebben daardoor hogere energiekosten en hebben die deels of volledig doorberekend. Quint stelt dat de prijzen bij Fleurop dit jaar vergelijkbaar zijn met die van vorig jaar.

Bij bloemenveiling Royal FloraHolland zijn de afgelopen twee weken in totaal 408 miljoen bloemen verhandeld voor de Europese markt. De prijzen lagen volgens een woordvoerder bijna 17 procent hoger dan in de week voor Moederdag vorig jaar. Dit komt omdat het aanbod 10 procent lager was door heel slecht weer in Kenia, waar veel rozen vandaan komen. "Dat vertaalt zich naar hogere prijzen voor beschikbare bloemen. Kopers willen wat meer betalen om er zeker van te zijn dat ze genoeg bloemen hebben voor Moederdag." Ook was de vraag vrijdag extra hoog omdat op Hemelvaartsdag geen bloemen werden geveild.

Meer uit Financieel

Vakbond roept cabinepersoneel Lufthansa op vrijdag te staken

FRANKFURT (ANP/DPA) - Cabinepersoneel van Lufthansa is opgeroepen om vrijdag te staken in Duitsland. Het is de bedoeling dat personeel voor vluchten vanaf de luchthavens van Frankfurt en München bijna de hele dag het werk neerlegt, kondigde vakbond Ufo aan. Dat zijn twee belangrijke knooppunten voor de Duitse luchtvaartmaatschappij, waardoor veel vluchten dreigen uit te vallen.

1 uur geleden
Duurder voedsel door Iranoorlog raakt armsten, waarschuwt IMF

WASHINGTON (ANP) - Wereldwijde prijzen voor voedsel zullen stijgen door de Iranoorlog. Dat raakt vooral kwetsbare mensen in de armste landen, waarschuwen het Internationaal Monetair Fonds (IMF), de Wereldbank en het Wereldvoedselprogramma.

1 uur geleden
Aandeelhouders Ahold Delhaize keuren beloningsbeleid top goed

ZAANDAM (ANP) - De top van Ahold Delhaize heeft vanaf dit jaar zicht op hogere beloningen. Een grote meerderheid van de aandeelhouders van het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol stemde woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in met het voorgestelde nieuwe beloningsbeleid voor topbestuurders.

3 uur geleden
Forse winst voor beurs in Amsterdam dankzij gevechtspauze Iran

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een forse winst gesloten. Ook de graadmeters van andere Europese beurzen eindigden aanzienlijk hoger, wat wijst op opluchting onder beleggers over de aankondiging van een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran.

4 uur geleden
Activistische aandeelhouders kritisch op AH-moeder in vergadering

ZAANDAM (ANP) - De topmensen van Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn, hebben woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering opnieuw kritische vragen gekregen over onderwerpen als klimaatdoelen en het nieuwe beloningsbeleid voor het bestuur. Zo wees Winnie Oussoren, voorzitter van Milieudefensie Jong, erop dat de maximale beloning voor topman Frans Muller met het nieuwe beloningsbeleid kan uitkomen op 12,5 miljoen euro. "Vindt u dat u een hogere bonus verdient terwijl u faalt in uw verantwoordelijkheid om de bijdrage van Ahold aan de klimaatcrisis te verkleinen?", vroeg ze aan de topman.

4 uur geleden
EU voorziet geen olietekort in april

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie voorziet op dit moment geen tekort voor de olievoorziening in april. Dit meldt een EU-functionaris aan persbureau Reuters. De Commissie kwam woensdag bijeen in een werkgroep over de olievoorraad met lidstaten. Donderdag doet ze dat voor gas.

5 uur geleden
Iran wil dollar per vat olie vragen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - Iran wil olietankers een dollar per vat olie vragen om door de Straat van Hormuz te mogen varen, zegt de Iraanse brancheorganisatie van olie-exporteurs (OPEX). De tol moet worden afgerekend in cryptomunten, liet een woordvoerder van de organisatie aan de Financial Times weten.

5 uur geleden