Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloemenplatforms verkopen niet meer Moederdagboeketten dan in 2023

Bloemenplatforms verkopen niet meer Moederdagboeketten dan in 2023

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders bestellen niet meer boeketten voor Moederdag dan ze vorig jaar deden, verwachten bloemenplatforms Fleurop en Topbloemen.nl. Wel geven mensen volgens de organisaties meer geld uit per bestelling en kiezen ze vaker voor boeketten die niet alleen uit rozen bestaan. Komende zondag is het Moederdag.

De week voor Moederdag is een van de belangrijkste weken voor bloemisten. Veel boeketten worden dit weekend besteld, zeggen de platforms. Edwin van Arkel, directeur van Topbloemen.nl, denkt dat tot 10 procent minder boeketten worden besteld dan vorig jaar. "Dat heeft te maken met het samenvallen met het hemelvaartweekend waardoor veel moeders en/of bestellers een weekendje weg zijn, zeker met dit mooie weer."

Mensen besteden gemiddeld volgens Van Arkel 6 tot 7 procent meer aan bloemen voor Moederdag dan vorig jaar. Dat komt volgens hem door de inflatie en doordat de kosten in de hele keten zijn gestegen. Roze boeketten met veel seizoensbloemen zijn populair bij Topbloemen.nl, dat zichzelf de onlinemarktleider noemt. "Opvallend is dat dit jaar vaak chocolade wordt bijgevoegd", zegt Van Arkel.

Piek

Fleurop verwacht dat het aantal boeketten vergelijkbaar is met Moederdag een jaar geleden. Op Hemelvaartsdag hebben minder mensen besteld. Dit weekend komt de piek, verwacht Christian Quint, bij Fleurop verantwoordelijk voor het productaanbod op de website. Boeketten bestaan traditioneel helemaal of grotendeels uit rozen, maar zijn volgens hem nu heel divers. "De prijzen van rozen waren in het verleden best fors, wellicht zochten mensen toen naar alternatieven en zijn ze daarbij gebleven."

Bloemen zijn duurder geworden sinds het begin van de oorlog in Oekraïne in 2022. Onder anderen kwekers hebben daardoor hogere energiekosten en hebben die deels of volledig doorberekend. Quint stelt dat de prijzen bij Fleurop dit jaar vergelijkbaar zijn met die van vorig jaar.

Bij bloemenveiling Royal FloraHolland zijn de afgelopen twee weken in totaal 408 miljoen bloemen verhandeld voor de Europese markt. De prijzen lagen volgens een woordvoerder bijna 17 procent hoger dan in de week voor Moederdag vorig jaar. Dit komt omdat het aanbod 10 procent lager was door heel slecht weer in Kenia, waar veel rozen vandaan komen. "Dat vertaalt zich naar hogere prijzen voor beschikbare bloemen. Kopers willen wat meer betalen om er zeker van te zijn dat ze genoeg bloemen hebben voor Moederdag." Ook was de vraag vrijdag extra hoog omdat op Hemelvaartsdag geen bloemen werden geveild.

Meer uit Financieel

Hervatten vluchten naar Israël leidt tot zorgen bij KLM-personeel

SCHIPHOL (ANP) - Onder het personeel van KLM bestaan zorgen over het hervatten van de vluchten naar Israël. Dat bevestigt de Vereniging Nederlands Cabinepersoneel (VNC) na berichtgeving van de NOS.

50 minuten geleden
Europese Commissie wil meer geld en minder regels kleine boeren

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil een eenmalige jaarlijkse uitkering voor kleine boeren verhogen van 1200 naar 2500 euro. Ook moeten deze kleine boeren vrijgesteld worden van milieuregels, stelt de Europese Commissie voor in een plan voor vereenvoudiging van de landbouwregels.

1 uur geleden
Aziatische restaurants bij verkeerde rechter met zaak tegen Staat

DEN HAAG (ANP) - Aziatische restaurants hebben een tegenvaller te verwerken gekregen in hun rechtszaak tegen de Staat over het schrappen van een gunstige regeling voor het halen van koks van buiten de Europese Unie. De rechtbank in Den Haag oordeelde dat ze met hun klacht bij het verkeerde adres waren. In plaats van de civiele rechter moet de bestuursrechter over dit soort zaken oordelen.

1 uur geleden
ILT: beperken geluidshinder vraagt om meer dan stille vliegtuigen

DEN HAAG (ANP) - De geluidshinder voor omwonenden van luchthavens groeit. Het verminderen van de hinder vraagt om meer dan stille vliegtuigen. Ook is in de luchtvaart meer cyberweerbaarheid nodig door geopolitieke ontwikkelingen. Dat concludeert de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) in een nieuw rapport.

1 uur geleden
Containervervoerder Hapag-Lloyd ziet grote vraag na deal VS-China

HAMBURG (ANP/BLOOMBERG) - De grote Duitse rederij Hapag-Lloyd constateert de afgelopen dagen een grote vraag naar containers op routes tussen China en de Verenigde Staten. Dat komt door de deal die de twee economische grootmachten hebben gesloten over een forse tijdelijke verlaging van de wederzijdse importheffingen. Dat zegt topman Rolf Habben Jansen van Hapag-Lloyd in een interview met persbureau Bloomberg.

1 uur geleden
Eerste staking ooit bij Ford in Keulen om reorganisatieplannen

KEULEN (ANP/RTR/DPA) - Medewerkers van twee fabrieken van Ford in Keulen hebben het werk neergelegd uit protest tegen een grote reorganisatie waardoor duizenden banen verloren gaan. Het gaat om de eerste staking ooit bij de fabrieken. Volgens vakbond IG Metall liggen de fabrieken volledig stil.

2 uur geleden
IT-concern Atos schrapt banen en richt zich meer op AI

PARIJS (ANP) - Het Franse IT-concern Atos schrapt de komende vier jaar banen om de kosten te verlagen. Het techbedrijf wil ook meer personeel inzetten voor de ontwikkeling van toepassingen van kunstmatige intelligentie, maakte het bedrijf bekend bij zijn beleggersdag.

2 uur geleden