Bloemencorso rijdt na twee jaar weer door de Bollenstreek
NOORDWIJK (ANP) - In de Bollenstreek worden zaterdag veel mensen verwacht bij het traditionele bloemencorso. Door corona kon de optocht de afgelopen twee jaar niet doorgaan, maar nu is het weer mogelijk om de praalwagens aan het publiek te tonen. Er rijden dit jaar 55 wagens mee, waaronder 16 grote praalwagens.
75 jaar na de eerste editie rijdt de optocht opnieuw van Noordwijk naar Haarlem. Bij eerdere edities kwamen telkens bijna een miljoen mensen kijken naar de met bloemen versierde wagens. De organisatie merkt dat er weer veel enthousiasme in de streek is en verwacht veel mensen.
De ANWB zag de afgelopen dagen al veel drukte in de Bollenstreek, met name rond de Keukenhof. Door het verwachte publiek en de afgezette wegen voorziet de verkeersdienst zaterdag nog meer files. De organisatie raadt toeschouwers aan om met het openbaar vervoer te komen.
Het bloemencorso begint om 09.15 uur in Noordwijk en eindigt rond 22.00 uur in Haarlem. Daar zijn alle praalwagens ook zondag nog te bekijken. In veel dorpen waar de stoet zaterdag doorheen komt, staan tribunes opgesteld voor het publiek.
Het is dit jaar voor het eerst dat de optocht rijdt als onderdeel van de Inventaris Immaterieel Erfgoed Nederland. Om de traditie in stand te houden, staat het bloemencorso sinds november op die lijst.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Alle dertien demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Dat meldt de politie dinsdag. De groep wordt verdacht van het overtreden van de wet openbare manifestaties, zo werd eerder bekendgemaakt.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Twintig Nederlandse gevangenisbussen krijgen een tweede leven in Oekraïne. Het gevangeniswezen in het Oost-Europese land staat door de oorlog met Rusland onder druk en heeft de voertuigen nodig om het werk te blijven uitvoeren. Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) heeft de eerste vier bussen in Lviv overgedragen.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 800.000 mensen in Nederland die nu nog leven, maakten het einde van de Tweede Wereldoorlog mee. Dat is minder dan 5 procent van de bevolking, blijkt uit een analyse van het ANP op basis van cijfers van het CBS.
2 uur geledenGENEVE (ANP) - Naast de twee eerder door een laboratorium bevestigde besmettingen met het hantavirus op een Nederlands cruiseschip zijn er vijf vermoedelijke gevallen vastgesteld. Dat meldt de Wereldgezondheidsorganisatie WHO.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij plaatselijke dodenherdenkingen hebben meerdere burgemeesters maandagavond gewaarschuwd voor de staat van de samenleving en van de politiek. Daarin zien ze steeds meer extremisme.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Negen demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Onder hen is activist Frank van der Linde. Dat meldt hun advocaat Willem Jebbink. Drie andere cliënten van Jebbink worden nog verhoord. Hij verwacht dat ook zij in het komende uur worden vrijgelaten.
9 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - In Wageningen heeft burgemeester Floor Vermeulen rond middernacht traditiegetrouw het Nationaal Bevrijdingsvuur aangestoken, als startsein voor de viering van de vrijheid op 5 mei. Vermeulen werd vergezeld door twee veteranen uit de Tweede Wereldoorlog: de 103-jarige Robbie Hall uit het Verenigd Koninkrijk en de 105-jarige Johan Geneuglijk uit Nederland. De plechtigheid was op het plein voor Hotel De Wereld, waar in 1945 werd onderhandeld over de Duitse capitulatie.
9 uur geleden