Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloemencorso rijdt na twee jaar weer door de Bollenstreek

Bloemencorso rijdt na twee jaar weer door de Bollenstreek

NOORDWIJK (ANP) - In de Bollenstreek worden zaterdag veel mensen verwacht bij het traditionele bloemencorso. Door corona kon de optocht de afgelopen twee jaar niet doorgaan, maar nu is het weer mogelijk om de praalwagens aan het publiek te tonen. Er rijden dit jaar 55 wagens mee, waaronder 16 grote praalwagens.

75 jaar na de eerste editie rijdt de optocht opnieuw van Noordwijk naar Haarlem. Bij eerdere edities kwamen telkens bijna een miljoen mensen kijken naar de met bloemen versierde wagens. De organisatie merkt dat er weer veel enthousiasme in de streek is en verwacht veel mensen.

De ANWB zag de afgelopen dagen al veel drukte in de Bollenstreek, met name rond de Keukenhof. Door het verwachte publiek en de afgezette wegen voorziet de verkeersdienst zaterdag nog meer files. De organisatie raadt toeschouwers aan om met het openbaar vervoer te komen.

Het bloemencorso begint om 09.15 uur in Noordwijk en eindigt rond 22.00 uur in Haarlem. Daar zijn alle praalwagens ook zondag nog te bekijken. In veel dorpen waar de stoet zaterdag doorheen komt, staan tribunes opgesteld voor het publiek.

Het is dit jaar voor het eerst dat de optocht rijdt als onderdeel van de Inventaris Immaterieel Erfgoed Nederland. Om de traditie in stand te houden, staat het bloemencorso sinds november op die lijst.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Schouten vraagt aandacht voor veiligheid op straat

ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.

50 minuten geleden
Republiek verliest zaak om opblaasdino, neemt mascotte wel mee

AMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.

7 uur geleden
Parachutist overleden in Rhoon, politie vermoedt ongeval

RHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.

7 uur geleden
Jetten noemt schietpartij 'schokkende gebeurtenis'

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.

9 uur geleden
Steeds meer gebieden met verhoogd risico op natuurbrand

DEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.

9 uur geleden
Zes activisten die opstopping op A12 veroorzaakten nog vast

UTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.

11 uur geleden
Weeronline: koningsnacht droog, Koningsdag begint zonnig en fris

HOUTEN (ANP) - Na zonsondergang zondag koelt het flink af, en tijdens koningsnacht blijft het droog. Maandag, Koningsdag, begint zonnig en fris, met in de middag grote temperatuurverschillen door het land. Later op de dag komt er meer bewolking, met af en toe een bui, verwacht Weeronline.

12 uur geleden