Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Bloemen gewild voor Valentijnsdag ondanks corona en winterweer'

'Bloemen gewild voor Valentijnsdag ondanks corona en winterweer'

AMSTERDAM (ANP) - Valentijnsdag zorgt ondanks de coronacrisis en het winterweer voor een piek in de bloemenverkoop. Bloemenbestelbedrijf Fleurop denkt zelfs dat bloemen dit jaar wel eens extra populair kunnen zijn, nu romantisch uit eten gaan door de lockdown voor geliefden geen optie is. Ook op de marktplaats van Royal FloraHolland ging het goed met de verkopen.

Fleurop laat weten de bedrijfsprocessen alvast op te schalen om het aantal orders in goede banen te leiden. "Bloemisten kopen extra bloemen in en hebben een leger aan bezorgers paraat staan, zodat cupido zijn werk kan doen." Bij FloraHolland was de omzet op de marktplaats in de twee weken in aanloop naar aanstaande zondag 33 procent hoger dan vorig jaar. Topper was net als andere jaren de roos. Er zijn in de afgelopen weken 152 miljoen rozen verkocht en die werden tegen hogere prijzen verhandeld.

Voor winkels en marktkramen is het waarschijnlijk wel lastiger om bloemen te verkopen door de combinatie van de coronamaatregelen en vorst, schat commercieel directeur Guus van Logtestijn van bloemenveiling Plantion uit Ede in. "Bloemenwinkels mogen alleen bij de deur verkopen en de meeste marktkramen zijn dicht, maar bloemen kunnen niet tegen vorst, waardoor bloemenwinkels niet hun bloemen op straat kunnen zetten." Hij wijst er verder op dat veel bloemen normaal gesproken met passagiersvliegtuigen worden vervoerd, maar dat er nu speciale vrachtvliegtuigen moeten worden ingezet. Dat laatste drijft de inkoopprijzen van bloemen op.

Tevreden

Bloemenexportbedrijf Florca, gespecialiseerd in luchtvracht naar verre bestemmingen, is tevreden over de week voor Valentijnsdag. "Ondanks hogere bloemen- en luchtvrachtprijzen hebben we een iets hoger volume, en fors hogere omzet geboekt", vertelt operationeel directeur Carlo Vijverberg. Het gros van de Valentijnbestellingen bij Florca zijn vóór de winterstorm van afgelopen week vertrokken. "Van de zendingen die afgelopen dinsdag en woensdag zijn vertrokken, hebben we gelukkig geen hinder van de kou en sneeuw ondervonden", voegt Vijverberg toe. Ook bij bloemengroothandel Kariflex zijn alle leveringen voor Valentijn aangekomen bij de klanten. "Het winterweer kostte ons wat meer inspanningen, maar zorgde niet voor grote vertragingen."

Nederlandse bloemen- en plantenexporteurs kunnen de verkooppiek rond Valentijnsdag goed gebruiken. Ze begonnen het nieuwe jaar volgens brancheorganisatie VGB met een krimp van 10 procent in januari. Met name in Duitsland viel de vraag flink terug door de strenge lockdown daar. De export naar het Verenigd Koninkrijk ging mede door de brexit ook omlaag. "Snijbloemen worden er sinds januari duur betaald, omdat er een importheffing van 8 procent geldt op doorvoer van niet-EU bloemen", aldus VGB-directeur Matthijs Mesken.

Meer uit Financieel

FT: Bank of America krijgt boete van 1,2 miljard dollar in VS

NEW YORK (ANP) - Bank of America krijgt een boete van 1,2 miljard dollar vanwege het tekortschieten in de aanpak van witwaspraktijken. Dat meldt zakenkrant Financial Times. De bank zou volgens het Amerikaanse ministerie van Financiën verdachte transacties ter waarde van 5 miljard dollar niet op de juiste manier hebben gemeld.

2 uur geleden
OpenAI ontdekt opnameapparatuur in kantoor, medewerker opgepakt

SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI heeft een "geavanceerd opnameapparaat" ontdekt dat in een van de kantoren van het bedrijf was verstopt. Dat meldt de maker van ChatGPT in een bericht op socialmediaplatform X. OpenAI kwam erachter dat een medewerker het enkele dagen eerder had geplaatst. Die medewerker is daarna ontslagen en gearresteerd.

2 uur geleden
Apple licht hoger op Wall Street na onthulling slimme apparaten

NEW YORK (ANP) - Apple is dinsdag iets hoger geëindigd op de aandelenbeurzen in New York. De iPhone-maker heeft een reeks producten aangekondigd voor in huis. Een daarvan is de HomeView, een soort iPad waarmee gebruikers hun kalender in de gaten kunnen houden, to-dolijstjes kunnen maken en die helpt bij het bedienen van de deurbel. Apple won 0,1 procent.

2 uur geleden
Topvrouw AH: systemen rondom winkelvoorraad als eerste opgestart

AMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn is eerst begonnen met het herstellen van de systemen die te maken hebben met de winkelvoorraad. Dat zei topvrouw Margaret Versteden-Van Duijn van de supermarktketen in het programma Eva. Over de oorzaak van het cybersecurity-incident, zoals AH het zelf noemt, liet ze niks los.

5 uur geleden
Datingapp Bumble wordt overgenomen en verdwijnt van de beurs

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Datingappbedrijf Bumble wordt van de beurs gehaald door het recent opgerichte Ithaca Holdings voor een bedrag van 1,3 miljard dollar, omgerekend ruim 1,1 miljard euro. Dat is veel minder dan de waardering van het bedrijf bij de beursgang in 2021. Bumble kampt, net als andere datingapps, met een dalend aantal gebruikers, omdat jongeren minder trek lijken te hebben in online daten.

6 uur geleden
Onderzoek bij AH loopt nog, supermarkt wijst op phishing-gevaar

ZAANDAM (ANP) - Het onderzoek naar het cyberbeveiligingsincident dat speelt bij Albert Heijn loopt nog, meldt de supermarktketen dinsdagmiddag in een update. "We nemen het cybersecurity-incident zeer serieus en doen zorgvuldig onderzoek naar de aard en oorzaak ervan."

7 uur geleden
AEX sluit lager door chipverliezen, Ahold krabbelt iets op

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter op het Damrak, is dinsdag met verlies gesloten, vooral door koersverliezen van de chipbedrijven. Supermarktconcern Ahold Delhaize (plus 0,7 procent) toonde een klein herstel na de koersval een dag eerder. De IT-problemen bij Albert Heijn en zusterketens als Etos, het Belgische Delhaize en het Amerikaanse Stop&Shop zijn nog steeds niet opgelost. Het concern zegt geen aanwijzingen te hebben dat gegevens van klanten, medewerkers of andere bedrijven zijn gestolen bij het cyberveiligheidsincident.

7 uur geleden