Bloemen en kaarsen bij Wijkcentrum Mariahoeve na explosies
DEN HAAG (ANP) - Voor het Haagse Wijkcentrum Mariahoeve staat een tafel vol bloemen en kaarsen. Op het raam van het buurtcentrum aan de Ivoorkust hangt een briefje met 'gedenkplek voor de getroffenen van de ramp in de Tarwekamp'. Mensen worden uitgenodigd om binnen het gedenkboek te tekenen.
Het wijkcentrum opende zaterdag na de explosies bij de portiekflat aan de Tarwekamp de deuren voor omwonenden. Zondag gingen premier Dick Schoof en justitieminister David van Weel er in gesprek met bewoners.
Voor de slachtoffers is een inzamelactie gestart. Zondag aan het begin van de avond staat de teller met 10.167 donaties op een bedrag van ruim 288.000 euro.
Meer uit Binnenland
BREDA (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) heeft begrip voor "frustraties" in gemeenten over de komst van asielzoekerscentra. "Dat je denkt: dit overkomt ons, terwijl wij zelf willen meebeslissen over de grootte van een opvang of de voorwaarden van een asielopvang." Wel benadrukt hij dat het kabinet de instroom wil beperken, en asielzoekers die hier zijn eerlijk wil verdelen over gemeenten met de spreidingswet.
1 minuut geledenDOKKUM (ANP) - Tussen de exitpoll van Ipsos in opdracht van NOS van Noardeast-Fryslân en de voorlopige uitslag, gemeld aan de ANP Verkiezingsdienst, zitten flink wat verschillen. Zo kwam FNP, ondanks zetelverlies, als grootste partij naar voren uit de exitpoll. Maar in de voorlopige uitslag is dat het CDA met 6 zetels. De partij wint 2 zetels, in plaats van 1 volgens de exitpoll.
4 minuten geledenLEIDEN (ANP) - Jesse Klaver ziet zijn partij GroenLinks-PvdA "fors winnen" ten opzichte van de landelijke verkiezingen in november. Leden van de partij hebben de "rug gerecht", zei hij op een bijeenkomst in Leiden.
6 minuten geledenWAALWIJK (ANP) - Wat VVD-leider Dilan Yeşilgöz betreft zijn de gemeenteraadsverkiezingen voor haar partij geslaagd. "We hebben verschillende gemeenten gezien waarin we stijgen, waarin we verdubbelen", zei ze op de uitslagenavond van de liberalen in Waalwijk. "Dat zijn echt mooie resultaten."
13 minuten geledenTERNEUZEN (ANP) - Na onenigheid over de komst van een asielzoekerscentrum is de PVV met 7 zetels de grootste partij geworden in de gemeente Terneuzen. Dat blijkt uit de voorlopige uitslag, gemeld door de verkiezingsdienst van het ANP. Bij de verkiezingen in 2022 haalde de PVV drie zetels in de Zeeuwse gemeente.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal gaat "met een blij gemoed de avond en nacht in". Hij ziet zijn partij in veel plaatsen op zijn minst stabiel blijven bij de gemeenteraadsverkiezingen, en op sommige plekken zelfs de grootste worden. "Ik vind dat een prachtige uitslag."
28 minuten geledenZEVENBERGEN (ANP) - De toekomst van het Brabantse dorp Moerdijk heeft een belangrijke rol gespeeld bij de gemeenteraadsverkiezingen, zegt burgemeester Aart-Jan Moerkerke. "Het was bij veel partijen een verkiezingsitem, dus het zal ongetwijfeld hebben meegespeeld bij het stemmen", zei Moerkerke op de verkiezingsavond in het gemeentehuis in Zevenbergen.
35 minuten geleden