Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloemen duurder geworden, merkt sector: tekorten door vele regen

Bloemen duurder geworden, merkt sector: tekorten door vele regen

DEN HAAG (ANP) - De vele regen van afgelopen tijd zorgt voor tekorten aan bloemen die buiten groeien, zien Nederlandse bloemenveilingen en bloemenplatforms Fleurop en Topbloemen.nl. Bloemen zijn daardoor duurder geworden.

Door de regen hebben zonnebloemen en andere zomerbloemen het moeilijk, meldt een woordvoerder van bloemenveiling Plantion in Ede. "Zomerbloemen konden niet gezaaid worden, omdat het land te nat was. Bloemen die wel zijn gezaaid, kunnen door de nattigheid niet doorgroeien." Daarnaast is het volgens hem te koud om ze goed te laten groeien. Pioenrozen zijn ook te nat geworden en verhageld.

Het aanbod zomerbloemen is volgens hem een vijfde van wat er normaal is rond deze tijd van het jaar. Daardoor waren geveilde bloemen twee tot drie keer duurder vergeleken met vorig jaar. Terwijl consumenten nu juist meer bloemen willen hebben. "Door het koude weer zetten mensen vaker bloemen binnen neer en minder planten in de tuin. De examenuitslagen, die net zijn geweest, en avondvierdaagsen zorgen ook voor meer vraag naar bloemen", aldus de Plantion-woordvoerder.

Aantal zonuren minder

Bij de grootste bloemenveiling van Nederland, Royal FloraHolland, zijn de afgelopen drie weken bijna 30 procent minder pioenrozen en iets minder dahlia's. De veiling ziet verder minder bloemen uit kassen, aldus een woordvoerder. "Het aantal zonuren is veel minder en dat is belangrijk bij veel teelten. De temperaturen zijn ongekend laag voor de tijd van het jaar." Alle bloemen bij Royal FloraHolland waren gemiddeld ruim 20 procent duurder dan vorig jaar.

Fleurop ziet iets hogere prijzen voor bloemen door de schaarste aan onder meer pioenrozen. "De regen heeft wel impact op de kwaliteit van de bloemen en daardoor ontstaat schaarste. Mensen en bloemisten gaan op zoek naar alternatieven", zegt Christian Quint, die verantwoordelijk is voor het productaanbod op de website van het bloemenplatform. Hij kan niet zeggen hoeveel hoger de prijzen zijn.

Prijsafspraken

Topbloemen.nl heeft helemaal geen pioenrozen meer door regen en hagel, zegt directeur Edwin van Arkel. "Normaal leveren we die vier weken en zou dit de laatste week zijn. Maar we konden ze dit jaar nog geen twee weken leveren." Hij stelt dat bloemen niet duurder zijn, omdat Topbloemen.nl al prijsafspraken had gemaakt met kwekers.

De Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB) stelt echter nauwelijks iets te merken van schaarste. Er zijn wel iets minder rozen uit Kenia, maar er zijn geen noemenswaardige problemen volgens directeur Matthijs Mesken.

Meer uit Financieel

AEX-index eindigt hoger, olieprijzen dalen na Iraans voorstel

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een plus de handel uitgegaan. De lagere olieprijzen hielpen het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de verliezers in de hoofdindex en zakten 0,9 procent en 1,9 procent.

42 minuten geleden
Waterpeil bij belangrijk knelpunt Rijn zakt tot nieuw dieptepunt

KAUB (ANP/DPA) - Het waterpeil in de Rijn in Duitsland heeft een nieuw laagterecord bereikt door de aanhoudende droogte. Het waterpeil bij het Duitse Kaub, een belangrijk knelpunt in de Rijn, zakte half augustus tot onder de 10 centimeter. Uit cijfers van de Waterwegen- en Scheepvaartautoriteit (WSA) blijkt vrijdag dat het peil is gedaald tot 2 tot 5 centimeter onder dat niveau.

1 uur geleden
Hackers benaderen klanten en medewerkers van flitsbezorger Flink

DEN HAAG (ANP) - Cybercriminelen benaderen momenteel klanten en medewerkers van Flink met betalingsverzoeken. Dat gebeurt nadat de flitsbezorger is getroffen door een datalek, bevestigt Flink na berichtgeving door de NOS.

2 uur geleden
Wall Street begint licht hoger door optimisme over AI

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten begonnen. Vooral de AI-aandelen waren in trek bij beleggers door het aanhoudende enthousiasme over kunstmatige intelligentie (AI). De zorgen over de hoge olieprijzen, die de inflatie dreigen aan te jagen, en de stijgende rentes op staatsobligaties, die de leenkosten voor overheden, bedrijven en consumenten opdrijven, werden daardoor weer even aan de kant geschoven.

2 uur geleden
Heinen komt niet met eigen alternatief voor tuchtrecht banken

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Financiën komt niet met een onafhankelijk alternatief voor de Stichting Tuchtrecht Banken (STB). Na de ministerraad zei minister Eelco Heinen het te betreuren dat de stichting stopt. De sector komt met een nieuw initiatief en "dat vind ik heel belangrijk". De VVD-bewindsman wil dat eerst een kans geven.

3 uur geleden
Banken kunnen tuchtrecht zelf ontwikkelen, vindt NVB

AMSTERDAM (ANP) - Banken kunnen zelf het tuchtrecht ontwikkelen waaraan bankmedewerkers zich moeten houden, zegt een woordvoerder van de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB). De brancheorganisatie reageert op het nieuws dat de stichting die het tuchtrecht toepast volgend jaar stopt uit onvrede over de opstelling van banken. Volgens de Stichting Tuchtrecht Banken (STB) is het een vergissing geweest om de organisatie van het tuchtrecht aan banken zelf over te laten.

4 uur geleden
FT: chemieconcern BASF heeft overnamevoorstel Evonik gedaan

LONDEN (ANP) - Het grote Duitse chemieconcern BASF heeft een overnamevoorstel gedaan aan zijn Duitse branchegenoot Evonik Industries. Dat meldt zakenkrant Financial Times. Ook de grootste aandeelhouder van Evonik is benaderd door BASF over een overnamebod.

4 uur geleden