Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloemen duurder geworden, merkt sector: tekorten door vele regen

Bloemen duurder geworden, merkt sector: tekorten door vele regen

DEN HAAG (ANP) - De vele regen van afgelopen tijd zorgt voor tekorten aan bloemen die buiten groeien, zien Nederlandse bloemenveilingen en bloemenplatforms Fleurop en Topbloemen.nl. Bloemen zijn daardoor duurder geworden.

Door de regen hebben zonnebloemen en andere zomerbloemen het moeilijk, meldt een woordvoerder van bloemenveiling Plantion in Ede. "Zomerbloemen konden niet gezaaid worden, omdat het land te nat was. Bloemen die wel zijn gezaaid, kunnen door de nattigheid niet doorgroeien." Daarnaast is het volgens hem te koud om ze goed te laten groeien. Pioenrozen zijn ook te nat geworden en verhageld.

Het aanbod zomerbloemen is volgens hem een vijfde van wat er normaal is rond deze tijd van het jaar. Daardoor waren geveilde bloemen twee tot drie keer duurder vergeleken met vorig jaar. Terwijl consumenten nu juist meer bloemen willen hebben. "Door het koude weer zetten mensen vaker bloemen binnen neer en minder planten in de tuin. De examenuitslagen, die net zijn geweest, en avondvierdaagsen zorgen ook voor meer vraag naar bloemen", aldus de Plantion-woordvoerder.

Aantal zonuren minder

Bij de grootste bloemenveiling van Nederland, Royal FloraHolland, zijn de afgelopen drie weken bijna 30 procent minder pioenrozen en iets minder dahlia's. De veiling ziet verder minder bloemen uit kassen, aldus een woordvoerder. "Het aantal zonuren is veel minder en dat is belangrijk bij veel teelten. De temperaturen zijn ongekend laag voor de tijd van het jaar." Alle bloemen bij Royal FloraHolland waren gemiddeld ruim 20 procent duurder dan vorig jaar.

Fleurop ziet iets hogere prijzen voor bloemen door de schaarste aan onder meer pioenrozen. "De regen heeft wel impact op de kwaliteit van de bloemen en daardoor ontstaat schaarste. Mensen en bloemisten gaan op zoek naar alternatieven", zegt Christian Quint, die verantwoordelijk is voor het productaanbod op de website van het bloemenplatform. Hij kan niet zeggen hoeveel hoger de prijzen zijn.

Prijsafspraken

Topbloemen.nl heeft helemaal geen pioenrozen meer door regen en hagel, zegt directeur Edwin van Arkel. "Normaal leveren we die vier weken en zou dit de laatste week zijn. Maar we konden ze dit jaar nog geen twee weken leveren." Hij stelt dat bloemen niet duurder zijn, omdat Topbloemen.nl al prijsafspraken had gemaakt met kwekers.

De Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB) stelt echter nauwelijks iets te merken van schaarste. Er zijn wel iets minder rozen uit Kenia, maar er zijn geen noemenswaardige problemen volgens directeur Matthijs Mesken.

Meer uit Financieel

Britse regering wil met hervorming sneller kerncentrales bouwen

LONDEN (ANP) - De Britse regering wil regelgeving voor de bouw van kerncentrales grondig hervormen om versneld meer kernenergie te kunnen gebruiken. Het gaat onder andere om een afzwakking van regels voor natuurbehoud, wat kritiek oogst.

1 uur geleden
Economen: Duitsland moet frackingverbod opheffen door oliecrisis

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland moet overwegen fracking toe te staan om de energieprijzen te drukken en de afhankelijkheid van energie uit het buitenland te verminderen. Dat schrijven economische adviseurs van de Duitse minister van Economie Katherina Reiche in een rapport over de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de Duitse energiemarkt.

1 uur geleden
Onderzoek: supermarkten nemen steeds vaker plek in van winkels

DEN HAAG (ANP) - Het aantal winkels in de Randstad is de afgelopen jaren verder afgenomen. Supermarkten nemen de plek in van onder meer mode- en elektronicazaken, melden de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht op basis van onderzoek dat ze lieten uitvoeren door Ipsos I&O, Movares en Sweco.

2 uur geleden
VS starten nieuw onderzoek naar 60 landen om dwangarbeid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is begonnen met een tweede onderzoek naar oneerlijke handelspraktijken van handelspartners dat de weg vrij moet maken voor nieuwe importheffingen. In het nieuwe onderzoek naar zestig landen wordt gekeken of ze wel genoeg doen om dwangarbeid te voorkomen. De Europese Unie, China, Japan, Zuid-Korea, Canada, Mexico, India, Taiwan en het Verenigd Koninkrijk behoren tot de landen die het doelwit zijn van het onderzoek.

3 uur geleden
Chipbedrijf Besi koploper in lagere AEX door overnamespeculatie

AMSTERDAM (ANP) - Besi was vrijdag de grote winnaar op de Amsterdamse beurs. De chiptoeleverancier werd bijna 10 procent meer waard door overnamespeculatie. Volgens persbureau Reuters hebben verschillende partijen interesse getoond in een overname van het bedrijf uit Duiven. Besi zou de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley hebben ingehuurd om de overnamevoorstellen te beoordelen.

4 uur geleden
Reuters: chipbedrijf Besi onderzoekt interesse kopers

DUIVEN (ANP) - Besi onderzoekt avances van bedrijven die interesse hebben in een overname van de Nederlandse fabrikant van apparatuur voor de chipindustrie, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het bedrijf uit Duiven zou zakenbank Morgan Stanley in de arm hebben genomen om de voorstellen te beoordelen.

5 uur geleden
Mediabedrijf BuzzFeed in financiële problemen

NEW YORK (ANP) - Mediabedrijf BuzzFeed, bekend van de gelijknamige site, zit in financiële problemen. Het bedrijf heeft moeite om zijn betalingsverplichtingen na te komen en kreeg onlangs uitstel van schuldeisers bij het aflossen van een lening.

5 uur geleden