Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloembollenteelt is bezig aan opmars

Bloembollenteelt is bezig aan opmars

DEN HAAG (ANP) - De bloembollenteelt is aan een opmars bezig in Nederland. De oppervlakte landbouwgrond die gebruikt wordt voor de bollenteelt is in tien jaar tijd met een vijfde toegenomen tot ruim 28.000 hectare, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

Er waren in 2023 meer bedrijven die naast andere agrarische activiteiten ook aan bollenteelt deden dan tien jaar eerder. Minder bedrijven hebben bloembollenteelt als hoofdactiviteit, stelt het CBS. In totaal hielden 1639 bedrijven zich in 2023 met de bloembollenteelt bezig, een toename van 7 procent ten opzichte van tien jaar eerder. Tot 2013 daalde het aantal telers nog.

Met name het telen van tulpen is populair. Op meer dan de helft van de landbouwgrond die gebruikt wordt voor de bollenteelt staan tulpen. Het areaal tulpen nam in tien jaar tijd met 32 procent toe tot ruim 15.000 hectare.

Ook nam de oppervlakte voor de teelt van lelies toe, met bijna 28 procent. Dat er meer tulpen en lelies gekweekt werden, lijkt volgens het CBS ten koste te gaan van de arealen van populaire bollensoorten als de narcis en de gladiool.

In 2022 werd voor ruim een miljard euro aan bloembollen uitgevoerd, volgens het statistiekbureau, goed voor bijna 7 miljard bloembollen. Dat is bijna 30 procent meer dan vijf jaar eerder. Vooral de export van de tulp steeg. De totale waarde van de uitvoer van tulpen nam met 44 procent toe naar 320 miljoen euro.

De exportwaarde van narcissen nam ook toe, maar er werden wel minder bollen van uitgevoerd. Van de gladiool was zowel de exportwaarde als exporthoeveelheid in 2022 vergeleken met vijf jaar eerder gedaald.

Noot voor de redactie, niet voor publicatie:

Ga voor een interactieve graphic naar https://platform.localfocus.nl/t/?32c9992. De graphic is opgemaakt in uw huisstijl en in formats voor print en online. De graphic wordt aangeboden aan klanten van de graphicsdienst van het ANP en LocalFocus.

Meer uit Financieel

Spotify komt met label voor AI-gegenereerde artiesten

STOCKHOLM (ANP) - Muziekstreamingdienst Spotify komt met een label waarmee wordt aangegeven of een artiest met kunstmatige intelligentie (AI) is gegenereerd. Door AI gegenereerde artiestenprofielen krijgen de badge 'AI Personas' en hun muziek komt niet voor in gepersonaliseerde aanbevelingen.

21 minuten geleden
FNV: faillissement Accell 'verschrikkelijk' voor werknemers

AMSTERDAM (ANP) - FNV noemt het faillissement van fietsfabrikant Accell "verschrikkelijk" voor de 340 werknemers in Nederland. "Het is vreselijk voor deze mensen. Sommigen krijgen het nieuws op hun vakantieadres te horen. Ze hebben zich tot het laatste moment met eer en trots voor Accell ingezet", zegt bestuurder Arend Hamstra van FNV Metaal.

56 minuten geleden
Wall Street wacht op doorbraak in patstelling VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met kleine koersuitslagen begonnen. Beleggers deden het rustig aan door de aanhoudende twijfels of de Verenigde Staten en Iran de patstelling rond de onderhandelingen weten te doorbreken. Beide landen hebben harde eisen op tafel gelegd, waaraan moet worden voldaan om verder te kunnen onderhandelen over een bredere oplossing van het conflict. Ook wordt uitgekeken naar het Amerikaanse inflatiecijfer, dat woensdag verschijnt.

1 uur geleden
Installatiebranche waarschuwt voor goedkope 'nep-airco's'

DEN HAAG (ANP) - Consumenten kopen steeds vaker "nep-airco's" die als volwaardige airconditioners worden verkocht, maar in werkelijkheid een ruimte nauwelijks kunnen koelen. Daarvoor waarschuwt Techniek Nederland. De installatiebranche wijst op misleidende aanbiedingen op internet en roept consumenten op kritisch te kijken naar overdreven claims.

1 uur geleden
Consumentenbond: ga met garantie voor Accell-fiets naar verkoper

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond adviseert mensen met een fiets van het faillietverklaarde Accell bij de verkoper te vragen hoe het zit met de garantie. De verkoper moet die afhandelen, dus een fietsenmaker kan als oplossing ook zelf reparaties uitvoeren. De onlineverkoper 12gobiking stelt dat veel onderdelen van Accell-fietsen beschikbaar blijven, omdat die van andere fabrikanten komen.

1 uur geleden
Moederbedrijf fietsenmerken Batavus en Sparta failliet verklaard

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse fietsenfabrikant Accell, het bedrijf achter merken als Batavus, Sparta, Babboe en Koga, is dinsdag failliet verklaard door de rechter in Amsterdam. Dat melden de curatoren. Daarmee komt het voortbestaan van de bekende Nederlandse fietsmerken in gevaar.

1 uur geleden
TikTok en Meta gaan meer met factcheckers werken na crisis Ceuta

BRUSSEL (ANP/DPA) - TikTok en Meta Platforms, het bedrijf achter Facebook en Instagram, gaan nauwer samenwerken met factcheckers om een nieuwe migratiecrisis zoals die in Ceuta te voorkomen. Dat heeft Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische Soevereiniteit) gemeld op X.

1 uur geleden