Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloedtransfusiecentrum geraakt bij Russische luchtaanval

Bloedtransfusiecentrum geraakt bij Russische luchtaanval

KYIV (ANP/AFP/DPA) - Oekraïne heeft zaterdag opnieuw te maken gehad met een spervuur van Russische luchtaanvallen, zegt president Volodymyr Zelensky. Onder meer een bloedtransfusiecentrum en een belangrijke fabrikant van vliegtuigmotoren waren het doel van de aanvallen. Door het hele land waren luchtalarmen te horen.

Op X, voorheen Twitter, schrijft Zelensky dat er doden en gewonden zijn gevallen bij de aanval op het bloedtransfusiecentrum in Koepjansk in de regio Charkiv. Hulpdiensten rukten uit om de brand te blussen.

In een video op X zegt Zelensky dat er ook een aanval werd uitgevoerd op Motor Sich in Zaporizja. Dit bedrijf wordt beschouwd als de belangrijkste fabrikant van vliegtuig- en helikoptermotoren en gasturbines in Oekraïne. De president vermeldde niet of er schade was. Ook zou er een aanval zijn geweest op de regio Chmelnytsky. "Sommige raketten zijn neergeschoten. Dankzij onze luchtverdedigingsjagers", aldus Zelensky.

De Russische aanvallen kwamen nadat Oekraïne 's nachts een drone-aanval had uitgevoerd op een Russische tanker in de Straat van Kertsj en een dag nadat een ander Russisch schip in de Zwarte Zee was geraakt.

Meer uit Buitenland

Betoging in Libië tegen VN-vluchtelingenorganisatie om migratie

TRIPOLI (ANP/RTR) - Bij het kantoor van de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR in de Libische hoofdstad Tripoli hebben honderden mensen betoogd tegen de stroom migranten in het land. Het was een van de grotere recente betogingen tegen de migratie. Het kantoor werd enige tijd geblokkeerd.

11 minuten geleden
Poetin zegt klaar te zijn om in te binden als Kyiv dat ook doet

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid compromissen te sluiten in de vredesonderhandelingen met Oekraïne als Kyiv dat ook is. Dat zei de Russische president Vladimir Poetin tegen journalisten in Sint-Petersburg. Daar is de Russische leider voor een economische top.

30 minuten geleden
Zeker tien doden bij Israëlische aanvallen op Gaza

CAÏRO/GAZA (ANP/RTR) - Bij de Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn donderdag volgens medische hulpverleners zeker tien doden gevallen. Onder hen waren vijf familieleden. Alleen een meisje uit dit gezin overleefde, volgens hulpverleners.

1 uur geleden
Zwitsers zetten 4000 militairen in tijdens G7-top in Frankrijk

GENÈVE (ANP/RTR) - Het Zwitserse leger gaat naar eigen zeggen 4000 militairen inzetten met veiligheidstaken rond de in Frankrijk gehouden top van de G7. President Emmanuel Macron is 15 tot 17 juni gastheer van de top in Évian-les-Bains aan het Meer van Genève. Évian ligt dicht bij de Zwitserse grens.

1 uur geleden
Levenslang geëist tegen beklaagde aanslag op markt in Maagdenburg

MAAGDENBURG (ANP/DPA) - Aanklagers in Maagdenburg hebben een levenslange gevangenisstraf geëist tegen Taleb A. om een aanslag op een kerstmarkt in de stad. Daarbij werden op 20 december 2024 zes mensen gedood en raakten circa driehonderd anderen gewond. Hij wordt berecht wegens zes moorden en pogingen tot moord.

1 uur geleden
Hezbollah verwerpt staakt-het-vuren met Israël

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah verwerpt het staakt-het-vuren met Israël. Die boodschap heeft de militante groepering overgebracht aan de Libanese regering, meldt persbureau AFP op gezag van een ingewijde.

4 uur geleden
Demonstranten dringen parlement Brussel binnen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Enkele demonstranten die in Brussel ageren tegen de bezuinigingen op het Franstalig onderwijs zijn donderdagmiddag het parlement van de Franse Gemeenschap binnengedrongen. Daar wordt gestemd over de bezuinigingen op het Franstalige basis- en voortgezet onderwijs in België. De betogers staken binnen rookbommen af, waardoor het brandalarm afging. Daarop werd de zitting kort onderbroken.

4 uur geleden