Bloedtransfusiecentrum geraakt bij Russische luchtaanval
KYIV (ANP/AFP/DPA) - Oekraïne heeft zaterdag opnieuw te maken gehad met een spervuur van Russische luchtaanvallen, zegt president Volodymyr Zelensky. Onder meer een bloedtransfusiecentrum en een belangrijke fabrikant van vliegtuigmotoren waren het doel van de aanvallen. Door het hele land waren luchtalarmen te horen.
Op X, voorheen Twitter, schrijft Zelensky dat er doden en gewonden zijn gevallen bij de aanval op het bloedtransfusiecentrum in Koepjansk in de regio Charkiv. Hulpdiensten rukten uit om de brand te blussen.
In een video op X zegt Zelensky dat er ook een aanval werd uitgevoerd op Motor Sich in Zaporizja. Dit bedrijf wordt beschouwd als de belangrijkste fabrikant van vliegtuig- en helikoptermotoren en gasturbines in Oekraïne. De president vermeldde niet of er schade was. Ook zou er een aanval zijn geweest op de regio Chmelnytsky. "Sommige raketten zijn neergeschoten. Dankzij onze luchtverdedigingsjagers", aldus Zelensky.
De Russische aanvallen kwamen nadat Oekraïne 's nachts een drone-aanval had uitgevoerd op een Russische tanker in de Straat van Kertsj en een dag nadat een ander Russisch schip in de Zwarte Zee was geraakt.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
28 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
5 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
6 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.
6 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
7 uur geleden