Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloedspoor vermoorde advocaat Wiersum op vluchtauto

Bloedspoor vermoorde advocaat Wiersum op vluchtauto

AMSTERDAM (ANP) - Op de vluchtauto van de moordenaars van advocaat Derk Wiersum zijn bloedsporen van het slachtoffer gevonden. Onderzoek leidde tot de vondst van twee sporen, aan de binnen- en buitenzijde van een achterportier. De betrokken auto, een witte Opel Combo, werd in de periode na de schokkende moord gevonden in Almere.

Dat meldde het Openbaar Ministerie woensdag tijdens de eerste inleidende zitting in de zaak tegen Giërmo B. Volgens het OM is onder meer door de vondst van de sporen komen vast te staan dat de Combo is gebruikt bij de moord. De auto bracht de 36-jarige B. als verdachte in beeld. Hij zou de (gestolen) auto al langere tijd in gebruik hebben gehad.

Wiersum (44) werd op 18 september doodgeschoten bij zijn huis in Amsterdam-Buitenveldert. Het onderzoek is nog in volle gang, aldus het OM. Bij de moord zijn meerdere verdachten betrokken.

Mogelijk waren er volgens het OM plannen om de advocaat al eerder te beschieten, een of twee dagen voor de fatale dag, maar toen vertrok Wiersum op de fiets en niet met de auto. Op beelden is te zien dat de gestolen auto die dagen ook in de buurt van de woning van Wiersum was. B. kan op basis van sporen ook in verband worden gebracht met een andere auto die voorafgaand aan de moord in de buurt van het huis van Wiersum is gesignaleerd, aldus het OM.

Meer uit Binnenland

Doodgeschoten man Schiedam was 19 jaar

SCHIEDAM (ANP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten in Schiedam was 19 jaar oud en woonde in de Zuid-Hollandse plaats. Een tweede persoon werd gewond naar een ziekenhuis gebracht en is inmiddels buiten levensgevaar. Een derde slachtoffer raakte lichtgewond, meldde de politie zondag.

21 minuten geleden
Politie: niet ingeschakeld om in te grijpen bij bus De Graafschap

APELDOORN (ANP) - De politie is niet ingeschakeld om in te grijpen bij de blokkade van de spelersbus van De Graafschap. Een woordvoerder van de eenheid Oost-Nederland laat weten dat er geen ondersteuningsverzoek is gekomen vanuit de voetbalclub uit Doetinchem. Supporters van De Graafschap blokkeerden de spelersbus bij het stadion, om te voorkomen dat de bus naar Arnhem zou vertrekken voor de wedstrijd tegen Vitesse. De wedstrijd in de eerste divisie werd uiteindelijk afgelast.

1 uur geleden
Organisatie: zeker 200.000 mensen bij Rode Lijn-protest Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Aan de vierde Rode Lijn-demonstratie, opnieuw in Amsterdam, doen volgens een voorlopige schatting van de organisatie zeker 200.000 deelnemers mee. Dat meldt mede-initiatiefnemer Amnesty International. Het aantal is gebaseerd op onder andere crowdcontrolprogramma's en camerabeelden van bovenaf, legt een woordvoerder uit.

2 uur geleden
Demonstranten lopen mars om Vondelpark tegen Israëlbeleid kabinet

AMSTERDAM (ANP) - Vanaf het Museumplein zijn de demonstranten van het massale Rode Lijn-protest begonnen aan hun mars. Daarmee vragen de deelnemers aandacht voor de oorlog in Gaza en laten ze weten niet achter het Israëlbeleid van het kabinet te staan. Ze roepen het kabinet op om maatregelen te nemen tegen Israël.

2 uur geleden
Rode Lijn-demonstratie begonnen op Museumplein

AMSTERDAM (ANP) - Op het Amsterdamse Museumplein is rond 13.00 uur het Rode Lijn-protest begonnen, waarmee deelnemers aandacht vragen voor de oorlog in Gaza en het kabinet oproepen om maatregelen te nemen tegen Israël. Het plein staat vol met mensen in rode kleding of met rode accessoires.

3 uur geleden
Geen treinen op traject Amsterdam CS en Utrecht en Hilversum

UTRECHT (ANP) - Tussen de stations Amsterdam Centraal en Muiderpoort rijden momenteel geen treinen, nadat een voertuig tegen een spoorwegviaduct is gereden. Daardoor is het treinverkeer tussen Amsterdam en Utrecht en tussen Amsterdam en Hilversum verstoord, zegt een woordvoerder van de NS. Ook het treinverkeer tussen Amsterdam Centraal en Almere ondervindt problemen door de aanrijding. Spoorbeheerder ProRail verwacht dat de problemen tot ongeveer 13.45 uur duren.

3 uur geleden
Museumplein stroomt vol met Rode Lijn-demonstranten

AMSTERDAM (ANP) - Het Museumplein in Amsterdam stroomt vol met in het rood geklede demonstranten die aan het Rode Lijn-protest meedoen. ANP-verslaggevers schatten dat er rond het middaguur duizenden mensen op het plein staan voor de demonstratie, die om 13.00 uur begint. Sommigen hebben borden en spandoeken bij zich, met daarop teksten als 'Zionisme is racisme', 'Geen Nederlandse steun aan apartheid' en 'Palestina Vrij'.

4 uur geleden