Bloedig neergeslagen protesten in Oost-Iran
ZAHEDAN (ANP) - De politie van Iran heeft protesten in het oosten van het land bloedig neergeslagen. Volgens de Iraanse mensenrechtenorganisatie IHR zijn daar vrijdag 41 mensen om het leven gekomen. Dat brengt het totale dodental op 133 sinds de protesten meer dan twee weken geleden uitbraken.
In de stad Zahedan, vlak bij de grens met Pakistan, is vrijdag hard ingegrepen nadat mensen de straat op waren gegaan uit woede over de verkrachting van een 15-jarig meisje door een politiecommissaris. Het hardhandige politieoptreden in de stad wordt door IHR bestempeld als een misdaad tegen de menselijkheid. De autoriteiten melden 19 doden in Zahedan en 20 gewonden.
De protesten ontstonden na de dood van de 22-jarige Mahsa Amini. Zij werd gearresteerd door de politie omdat ze haar kleding niet volgens de religieuze voorschriften droeg. Sindsdien wordt in meerdere steden in het hele land gedemonstreerd voor vrouwenrechten en tegen politiegeweld. Duizenden mensen zijn opgepakt.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse minister van Transport Óscar Puente treedt af na de dodelijke treinramp van vorige week. Bij het ongeluk op het traject tussen Madrid en Sevilla kwamen zeker 69 mensen om het leven. Het was al de tweede dodelijke treinramp in Spanje dit jaar, nadat in januari 46 mensen omkwamen bij een botsing tussen twee hogesnelheidstreinen op hetzelfde traject.
1 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - De vermoedelijke opdrachtgever van de brandstichting bij een Starlink-station in Polen in september is opgepakt in Duitsland. Dat melden de Duitse politie en justitie.
2 uur geledenSOFIA (ANP/RTR) - Zeven vliegtuigen zijn dinsdag op Europese vliegvelden doorzocht vanwege bommeldingen. In Rome, Warschau, Murcia en Sofia werden vliegtuigen na landingen gecontroleerd op explosieven, maar deze werden niet gevonden. Het is niet bekend wie er achter de bommeldingen zit, en of het om een gecoördineerde actie gaat.
4 uur geledenNUUK (ANP/RTR) - Het Groenlandse parlement is akkoord met een veiligheidsdeal met de Verenigde Staten. De overeenkomst maakte een einde aan de spanningen met de Amerikaanse president Donald Trump, die meermaals verklaarde het eiland bij zijn land te willen voegen.
4 uur geledenSAINT JOHN'S (ANP) - De Britse koning Charles heeft dinsdag opnieuw zijn afschuw uitgesproken over het Britse slavernijverleden. Tijdens een toespraak op het eiland Antigua noemde hij de trans-Atlantische slavenhandel een "beschamend hoofdstuk uit de geschiedenis" dat hem vervult met afschuw en diep persoonlijk verdriet. Excuses van de koning bleven echter uit.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR/DPA) - Op het spoor tussen Madrid en Sevilla rijden minder treinen na de dodelijke treinramp op het traject. Dat blijft zo totdat het veiligheidssysteem op de spoorlijn is doorgelicht en de regering de vertraagde uitrol van het Europese treinbeveiligingssysteem heeft afgerond, aldus transportminister Óscar Puente.
7 uur geledenBERLIJN (ANP) - Als de Russische president naar de komende G20-top in de Verenigde Staten komt, moet ook de Oekraïense president een uitnodiging krijgen, suggereert Duitsland. Over Oekraïne praten kan volgens bondskanselier Friedrich Merz immers niet zonder dat land zelf.
7 uur geleden