Bloedbad kerstparade Waukesha met vijf doden geen terrorisme
WAUKESHA (ANP) - De man die met zijn voertuig inreed op een kerstoptocht in de Amerikaanse stad Waukesha (Wisconsin) deed dat niet om een aanslag te plegen. Er is geen bewijs voor terrorisme, aldus de politie na het drama met vijf doden. Darrell Brooks (39) scheurde in zijn SUV door de stad na "huiselijk geweld", aldus de politie. Media hadden eerder al gemeld dat de parade geen doelwit zou zijn geweest.
De politie kon de verdachte bestuurder in de buurt arresteren. Hij wordt vervolgd voor vijfvoudige moord. De doden hadden een leeftijd van 52 tot 81 jaar. Volgens de politie raakten 48 personen gewond, onder wie twee kinderen.
Toen Brooks in zijn voertuig onderweg was, werd hij niet achtervolgd door de politie. De man heeft volgens Amerikaanse media een uitgebreid strafregister, met een recente aanklacht voor mishandeling, huiselijk geweld en roekeloos gedrag. Hij mocht na het betalen van een borgsom van 1000 dollar naar huis, wel met een verbod op het dragen van wapens.
Meer uit Buitenland
ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
34 minuten geledenLEIPZIG (ANP) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden, schrijft de Leipziger Volkszeitung.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.
1 uur geledenBERLIJN/ATHENE (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil haast maken met de ontwikkeling van eigen langeafstandsraketten nu beloofde Amerikaanse Tomahawks waarschijnlijk niet komen. Rusland bedreigt Europa met soortgelijke raketten en Duitsland en zijn bondgenoten mogen daar geen gat laten vallen, zegt de regering in Berlijn. De aankondiging van de VS heeft bezorgdheid gewekt over zo'n gat in de 'afschrikking'.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) ontkent dat er een fregat is beschoten in de Straat van Hormuz. Iraanse staatsmedia meldden eerder een raketaanval op het Amerikaanse schip, maar volgens de Amerikanen is dat niet waar.
6 uur geleden