Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blinken ziet steeds minder hoop voor Palestijnen

Blinken ziet steeds minder hoop voor Palestijnen

RAMALLAH (ANP/RTR) - Na zijn bezoek aan Israël is de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken dinsdag doorgereisd naar Ramallah voor een ontmoeting met de Palestijnen. Blinken zei dat hij voor hen een "krimpende horizon van hoop" ziet en dat daar verandering in moet komen. Hij bracht zijn condoleances over en sprak zijn verdriet uit "over de dood van onschuldige Palestijnse burgers die het leven hebben verloren in het escalerende geweld van het afgelopen jaar".

Blinken sprak met president Mahmoud Abbas en beloofde hem dat de Verenigde Staten 50 miljoen dollar extra zullen doneren aan het VN-budget voor de Palestijnen. Daarnaast hebben ze een overeenkomst gesloten over de aanleg van telecommasten in de Palestijnse gebieden. Blinken zei na afloop dat hij de vastberadenheid van Abbas waardeert om in deze "uitdagende tijd" verantwoordelijk te werk te gaan.

Na de spanningen van de afgelopen dagen riep Blinken beide partijen nog eens op om te de-escaleren. Na zijn ontmoeting met de Israëlische president Benjamin Netanyahu maandag benadrukte hij ook al dat een tweestatenoplossing nog altijd de beste manier was om vrijheid en vrede voor beide bevolkingsgroepen te garanderen. De Palestijnse gebieden, die al sinds 1967 door Israël bezet worden, mogen dus niet definitief opgeslokt worden door Israël. Sommige ministers in de nieuwe uiterst rechtse regering van Netanyahu zijn voorstander van zo'n annexatie. Een volledig zelfstandige Palestijnse staat lijkt op dit moment dan ook ver uit zicht.

Abbas legde de schuld van de sterke toename van het geweld op de Westelijke Jordaanoever bij Israël. Hij riep op tot "de volledige beëindiging van Israëlische acties, die in strijd zijn met ondertekende overeenkomsten en het internationaal recht". De Palestijnen zijn er volgens hem klaar voor "om samen te werken met de Amerikaanse regering en de internationale gemeenschap om de politieke dialoog te herstellen om een einde te maken aan de Israëlische bezetting van het land van de staat Palestina".

Meer uit Buitenland

Israël claimt aanval op Iraanse Zuid Pars-installaties

ASALUYEH (ANP/AFP) - Israël claimt een aanval op Zuid Pars, de voor Iran belangrijke gasindustrie nabij de zuidelijke plaats Asaluyeh. Minister van Defensie Israel Katz spreekt in een video van een "krachtige aanval" op 's lands "belangrijkste petrochemische industrie".

24 minuten geleden
Ministerie: Iran komt later met reactie op voorgesteld vredesplan

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn reactie voor de Verenigde Staten klaar op het eerder voorgelegde vredesplan van bemiddelende partijen. Op een later punt zal dat bekendgemaakt worden, zegt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken.

2 uur geleden
Iran: inlichtingenchef Khademi gedood bij luchtaanval

TEHERAN (ANP/RTR) - De inlichtingenchef van de Iraanse Revolutionaire Garde, Majid Khademi, is omgekomen bij een Israëlische of Amerikaanse aanval. Dat meldt de Garde op Telegram. Ook staatsmedia melden zijn dood, die het gevolg zou zijn van een luchtaanval.

4 uur geleden
Bron: Iran wil Straat van Hormuz bij bestand nog niet openen

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran is niet bereid weer scheepsverkeer toe te laten in de Straat van Hormuz in het kader van een tijdelijk staakt-het-vuren. Dat meldt een hoge Iraanse functionaris aan persbureau Reuters. Volgens Teheran ontbreekt het de VS aan bereidheid om tot een permanent bestand te komen, aldus de functionaris.

4 uur geleden
Pakistan presenteert plan voor bestand aan Iran en VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - Pakistan heeft Iran en de Verenigde Staten een plan voor een einde aan de vijandelijkheden voorgelegd. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tweedelige plan zou bestaan uit een onmiddellijk staakt-het-vuren, gevolgd door een akkoord over duurzame vrede.

5 uur geleden
Artemis II-missie bereikt invloedssfeer van de maan

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De Artemis II-missie is weer een stap dichter bij haar ronde om de maan. Het Orion-ruimtevaartuig is tegen 06.45 Nederlandse tijd terechtgekomen in de zogenoemde invloedssfeer van de maan, waar de zwaartekracht van het hemellichaam zwaarder trekt aan de ruimtecapsule dan de aarde.

6 uur geleden
Iran meldt doden bij aanvallen op woningen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Volgens Iran zijn in de nacht van zondag op maandag doden gevallen bij verschillende luchtaanvallen op gebouwen waarin mensen woonden. Ook in de Israëlische stad Haifa kwamen mensen om, bij een Iraanse aanval. Daar zijn twee lichamen uit het puin gehaald van een flatgebouw dat was geraakt door een raket.

7 uur geleden