Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blinken waarschuwt Israël voor toenemende internationale druk

Blinken waarschuwt Israël voor toenemende internationale druk

TEL AVIV (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken heeft het Israëlische oorlogskabinet gewaarschuwd dat de internationale druk op het land zal toenemen als de Israëliërs het aantal burgerdoden in de Gazastrook niet weten te beperken. Dan zullen de Verenigde Staten en andere westerse bondgenoten Israël niet lang meer kunnen steunen, schrijft de Israëlische krant Haaretz.

Blinken zou tegen het oorlogskabinet gezegd hebben dat Israël nog maar een paar weken heeft om de operatie tegen Hamas af te ronden als het aantal burgerslachtoffers zo hoog blijft als voordat de gevechtspauze inging. Bij een humanitaire ramp zou Amerikaanse steun mogelijk onhoudbaar worden.

De VS zijn nog altijd de belangrijkste bondgenoot van Israël, maar Washington spreekt zich steeds meer uit over de vele burgerdoden in Gaza. De Amerikaanse buitenlandminister zei eerder op donderdag al dat de Palestijnse bevolking in het zuiden van dat belegerde gebied moet worden beschermd tijdens de volgende fase van de oorlog. Omdat veel Hamasleiders inmiddels in het zuiden lijken te zitten zou de operatie daar verder gaan als het tijdelijke bestand is afgelopen. Blinken heeft opgeroepen tot het creëren van veilige zones zodat burgers duidelijk weten waar ze de gevechten kunnen ontlopen.

Blinken sprak tijdens zijn bezoek aan het Midden-Oosten al met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en de Palestijnse president Mahmoud Abbas. Hij sprak met hen ook over een mogelijke verlenging van de gevechtspauze zodat meer hulp naar Gaza kan en meer gijzelaars vrij kunnen komen. Het bestand loopt vrijdag vroeg af, maar de VS zetten zich in voor een langere gevechtspauze.

Meer uit Buitenland

Iran dreigt met vergelding na Amerikaanse aanval op Iraans schip

TEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.

51 minuten geleden
Staatsmedia: Iran gaat niet naar onderhandelingen in Pakistan

TEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.

56 minuten geleden
Pro-Russische Radev claimt verkiezingsoverwinning in Bulgarije

SOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.

2 uur geleden
Braziliaanse president Lula noemt oorlog tegen Iran waanzin

HANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.

3 uur geleden
Meetinstrument in Voyager-sonde na halve eeuw uitgeschakeld

HOUSTON (ANP) - Een van de wetenschappelijke instrumenten aan boord van de ruimtesonde Voyager 1 is uitgeschakeld. Het apparaat heeft vrijwel onafgebroken metingen verricht sinds de lancering in 1977. Zeven andere meetinstrumenten waren eerder al uitgezet, twee doen het nog. Volgens de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA moet de stap energie aan boord sparen en het leven van de verkenner zo lang mogelijk rekken.

3 uur geleden
Trump: marine VS schiet op Iraans schip om doorbreken blokkade

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse marine heeft "een gat in de machinekamer" geschoten van een onder Iraanse vlag varend vrachtschip, schrijft president Donald Trump op Truth Social. Het schip zou volgens Trump geprobeerd hebben de Amerikaanse zeeblokkade bij de Straat van Hormuz te doorbreken. "En dat is voor het schip niet goed afgelopen."

3 uur geleden
Israël zweert aan Hezbollah gelieerde huizen in Libanon te slopen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft zijn leger geïnstrueerd om met "volle kracht" op te treden tegen dreigingen die uitgaan van Libanon, ondanks het daar geldende staakt-het-vuren, en huizen met de grond gelijk te maken die door Hezbollah worden gebruikt. Dat heeft de Israëlische minister van Defensie Israel Katz verklaard.

4 uur geleden