Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blinken waarschuwt Israël voor toenemende internationale druk

Blinken waarschuwt Israël voor toenemende internationale druk

TEL AVIV (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken heeft het Israëlische oorlogskabinet gewaarschuwd dat de internationale druk op het land zal toenemen als de Israëliërs het aantal burgerdoden in de Gazastrook niet weten te beperken. Dan zullen de Verenigde Staten en andere westerse bondgenoten Israël niet lang meer kunnen steunen, schrijft de Israëlische krant Haaretz.

Blinken zou tegen het oorlogskabinet gezegd hebben dat Israël nog maar een paar weken heeft om de operatie tegen Hamas af te ronden als het aantal burgerslachtoffers zo hoog blijft als voordat de gevechtspauze inging. Bij een humanitaire ramp zou Amerikaanse steun mogelijk onhoudbaar worden.

De VS zijn nog altijd de belangrijkste bondgenoot van Israël, maar Washington spreekt zich steeds meer uit over de vele burgerdoden in Gaza. De Amerikaanse buitenlandminister zei eerder op donderdag al dat de Palestijnse bevolking in het zuiden van dat belegerde gebied moet worden beschermd tijdens de volgende fase van de oorlog. Omdat veel Hamasleiders inmiddels in het zuiden lijken te zitten zou de operatie daar verder gaan als het tijdelijke bestand is afgelopen. Blinken heeft opgeroepen tot het creëren van veilige zones zodat burgers duidelijk weten waar ze de gevechten kunnen ontlopen.

Blinken sprak tijdens zijn bezoek aan het Midden-Oosten al met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en de Palestijnse president Mahmoud Abbas. Hij sprak met hen ook over een mogelijke verlenging van de gevechtspauze zodat meer hulp naar Gaza kan en meer gijzelaars vrij kunnen komen. Het bestand loopt vrijdag vroeg af, maar de VS zetten zich in voor een langere gevechtspauze.

Meer uit Buitenland

Venezuela stelt dodental bij na Amerikaanse aanval

CARACAS (ANP/AFP) - Het aantal doden door de Amerikaanse aanval op Venezuela is bijgesteld naar 83. Het Venezolaanse ministerie van Defensie zegt dat 47 Venezolaanse militairen zijn omgekomen en niet 23, zoals eerder werd gemeld.

1 uur geleden
Trump dreigt met tarieven tegen land dat Groenlandplan afwijst

WASHINGTON/NUUK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij mogelijk tarieven kan opleggen aan landen die zijn beleid ten aanzien van Groenland niet steunen. Hij wil dat het eiland bij de Verenigde Staten gaat horen.

5 uur geleden
Palestijns comité om Gaza te besturen voor het eerst bijeen

CAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.

7 uur geleden
Uitnodiging Iran voor veiligheidsconferentie München ingetrokken

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Iraanse functionarissen zijn niet langer welkom op de veiligheidsconferentie in München volgende maand. Ze hebben wel een uitnodiging ontvangen, maar die is weer ingetrokken na het harde optreden van het Iraanse regime tegen de protesten in dat land.

7 uur geleden
Trump-gezant van plan in maart naar Groenland te reizen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.

8 uur geleden
Berlijn: mogelijk fregat of vliegtuigen naar Groenland

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.

9 uur geleden
Congresleden VS solidair met Denemarken bij bezoek Kopenhagen

KOPENHAGEN (ANP) - Een delegatie van Amerikaanse parlementariërs is afgereisd naar Kopenhagen om te praten over de spanningen rond Groenland. Bij aankomst bij het overleg spraken enkelen van hen al hun solidariteit met Denemarken uit.

9 uur geleden