Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blinken waarschuwt Israël voor toenemende internationale druk

Blinken waarschuwt Israël voor toenemende internationale druk

TEL AVIV (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken heeft het Israëlische oorlogskabinet gewaarschuwd dat de internationale druk op het land zal toenemen als de Israëliërs het aantal burgerdoden in de Gazastrook niet weten te beperken. Dan zullen de Verenigde Staten en andere westerse bondgenoten Israël niet lang meer kunnen steunen, schrijft de Israëlische krant Haaretz.

Blinken zou tegen het oorlogskabinet gezegd hebben dat Israël nog maar een paar weken heeft om de operatie tegen Hamas af te ronden als het aantal burgerslachtoffers zo hoog blijft als voordat de gevechtspauze inging. Bij een humanitaire ramp zou Amerikaanse steun mogelijk onhoudbaar worden.

De VS zijn nog altijd de belangrijkste bondgenoot van Israël, maar Washington spreekt zich steeds meer uit over de vele burgerdoden in Gaza. De Amerikaanse buitenlandminister zei eerder op donderdag al dat de Palestijnse bevolking in het zuiden van dat belegerde gebied moet worden beschermd tijdens de volgende fase van de oorlog. Omdat veel Hamasleiders inmiddels in het zuiden lijken te zitten zou de operatie daar verder gaan als het tijdelijke bestand is afgelopen. Blinken heeft opgeroepen tot het creëren van veilige zones zodat burgers duidelijk weten waar ze de gevechten kunnen ontlopen.

Blinken sprak tijdens zijn bezoek aan het Midden-Oosten al met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en de Palestijnse president Mahmoud Abbas. Hij sprak met hen ook over een mogelijke verlenging van de gevechtspauze zodat meer hulp naar Gaza kan en meer gijzelaars vrij kunnen komen. Het bestand loopt vrijdag vroeg af, maar de VS zetten zich in voor een langere gevechtspauze.

Meer uit Buitenland

Landen rond Noordzee scherper op beveiliging onderzeekabels

HAMBURG (ANP) - Kabels in de Noordzee moeten beter worden beveiligd tegen mogelijke sabotage of hacks, vinden de regeringsleiders van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk. Ze spreken af nauwer samen te werken op het gebied van defensie en andere vormen van beveiliging van de onderwaterinfrastructuur. Maandag zijn de staatshoofden en premiers aanwezig op de Noordzeetop in Hamburg, waar veiligheid hoog op de agenda staat.

1 uur geleden
VN: 3 miljoen ontheemde Soedanezen keerden terug naar huis

KHARTOUM (ANP/AFP) - Meer dan drie miljoen Soedanezen die ontheemd zijn geraakt in de oorlog zijn weer naar hun huizen teruggekeerd, hoewel er in grote delen van het land nog steeds zwaar gevochten wordt.

1 uur geleden
Voor altijd 'sterke' troepenmacht VS in Europa, verzekert Rutte

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten blijven voor altijd met "een heel sterke" strijdmacht in Europa, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. De VS zullen zich meer op de concurrentiestrijd met China richten en meer aan Europa zelf overlaten, maar gaan volgens hem niet weg.

1 uur geleden
Opwekking energie en veiligheid steeds meer verweven op Noordzee

HAMBURG (ANP) - De geopolitieke onrust drukt zijn stempel op de Noordzeetop, die oorspronkelijk vooral over windenergie op zee ging. Maar "we kunnen het tegenwoordig niet hebben over energie zonder ook veiligheid te bespreken", zei de Deense premier Mette Frederiksen op de internationale bijeenkomst in Hamburg.

1 uur geleden
Premier Hongarije beschuldigt Oekraïne van politieke inmenging

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán zegt dat zijn regering de ambassadeur van Oekraïne gaat ontbieden omdat de Oekraïense regering zou proberen zich te bemoeien met de Hongaarse parlementsverkiezingen van 12 april. Hij meldt dat in een video op Facebook. De premier staat in de peilingen achter op zijn grote rivaal Peter Magyar.

1 uur geleden
Amerikaans vliegdekschip arriveert in Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse vliegdekschip USS Abraham Lincoln is met andere schepen aangekomen in het Midden-Oosten, meldt het Amerikaanse leger. Met de Lincoln is de Amerikaanse vuurkracht in de regio aanzienlijk versterkt, terwijl de spanningen met Iran weer hoog zijn opgelopen.

2 uur geleden
Laat Oekraïne met EU-geld ook wapens in VS kopen, maant Rutte

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne moet de 90 miljard euro die het van de EU leent ook kunnen gebruiken om Amerikaanse wapens te kopen, maant NAVO-chef Mark Rutte. Vooral Frankrijk wil dat Oekraïne de miljarden alleen in Europa besteedt, maar landen als Nederland wijzen erop dat het land bijvoorbeeld nog niet zonder Amerikaanse Patriot-luchtverdedigingsraketten kan.

2 uur geleden