Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blinken waarschuwt Israël voor toenemende internationale druk

Blinken waarschuwt Israël voor toenemende internationale druk

TEL AVIV (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken heeft het Israëlische oorlogskabinet gewaarschuwd dat de internationale druk op het land zal toenemen als de Israëliërs het aantal burgerdoden in de Gazastrook niet weten te beperken. Dan zullen de Verenigde Staten en andere westerse bondgenoten Israël niet lang meer kunnen steunen, schrijft de Israëlische krant Haaretz.

Blinken zou tegen het oorlogskabinet gezegd hebben dat Israël nog maar een paar weken heeft om de operatie tegen Hamas af te ronden als het aantal burgerslachtoffers zo hoog blijft als voordat de gevechtspauze inging. Bij een humanitaire ramp zou Amerikaanse steun mogelijk onhoudbaar worden.

De VS zijn nog altijd de belangrijkste bondgenoot van Israël, maar Washington spreekt zich steeds meer uit over de vele burgerdoden in Gaza. De Amerikaanse buitenlandminister zei eerder op donderdag al dat de Palestijnse bevolking in het zuiden van dat belegerde gebied moet worden beschermd tijdens de volgende fase van de oorlog. Omdat veel Hamasleiders inmiddels in het zuiden lijken te zitten zou de operatie daar verder gaan als het tijdelijke bestand is afgelopen. Blinken heeft opgeroepen tot het creëren van veilige zones zodat burgers duidelijk weten waar ze de gevechten kunnen ontlopen.

Blinken sprak tijdens zijn bezoek aan het Midden-Oosten al met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en de Palestijnse president Mahmoud Abbas. Hij sprak met hen ook over een mogelijke verlenging van de gevechtspauze zodat meer hulp naar Gaza kan en meer gijzelaars vrij kunnen komen. Het bestand loopt vrijdag vroeg af, maar de VS zetten zich in voor een langere gevechtspauze.

Meer uit Buitenland

Trump: kosten balzaal Witte Huis mogelijk 400 miljoen dollar

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De voorgestelde balzaal in het Witte Huis zal naar schatting 400 miljoen dollar (zo'n 340 miljoen euro) kosten en volgens president Donald Trump zal de zaal ook geschikt zijn om inauguraties te huisvesten. Trump voorspelde tegelijkertijd dat het project uiteindelijk minder zal kosten.

1 uur geleden
Trump: volledige blokkade gesanctioneerde olietankers Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een "totale en volledige" blokkade bevolen van alle gesanctioneerde olietankers die Venezuela binnenvaren of verlaten. Dat heeft hij op Truth Social bekendgemaakt.

2 uur geleden
Parlement Curaçao wil hulp Nederland voor veiliger luchtverkeer

WILLEMSTAD (ANP) - Het parlement van Curaçao wil militaire bijstand van Nederland die kan bijdragen aan de veiligheid van het vliegverkeer van Curaçao en heeft daarover twee moties aangenomen. Dit is gebeurd naar aanleiding van de 'bijna-botsingen' onlangs in het Curaçaose luchtruim.

2 uur geleden
Israël weigert Canadese parlementsleden toegang tot Westoever

AMMAN (ANP) - Israël heeft zes Canadese parlementsleden die vanuit Jordanië de Westelijke Jordaanoever wilden bezoeken de toegang tot het Palestijnse gebied geweigerd. Israëlische autoriteiten gaven als reden voor de weigering dat de Canadese delegatie wordt "gesponsord door een terroristische organisatie".

6 uur geleden
VS leggen inreisverbod op aan nog eens 7 landen en Palestijnen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben volledige inreisverboden ingesteld voor burgers van nog eens zeven landen. Het gaat om Burkina Faso, Mali, Niger, Zuid-Soedan en Syrië, en ook Laos en Sierra Leone, waar voorheen slechts gedeeltelijke beperkingen voor golden. Ook voor personen met door de Palestijnse Autoriteit afgegeven reisdocumenten gelden volledige beperkingen, meldt het Witte Huis.

9 uur geleden
Trump blijft stafchef steunen na spraakmakend artikel Vanity Fair

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump blijft achter Witte Huis-stafchef Susie Wiles staan, na de publicatie van een artikel in het tijdschrift Vanity Fair. Daarin stelde ze dat Trump, hoewel hij niet drinkt, een "alcoholische persoonlijkheid heeft".

9 uur geleden
Trump gaat het Amerikaanse volk toespreken

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat hij het Amerikaanse volk gaat toespreken. Dat gebeurt woensdag om 21.00 uur (lokale tijd) vanuit het Witte Huis. Het is dan in Nederland 03.00 uur in de nacht van woensdag op donderdag.

10 uur geleden