Blinken: VS tegen uitzetting van inwoners Palestijnse gebieden
AMMAN (ANP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken heeft de Jordaanse koning Abdullah ervan verzekerd dat de Verenigde Staten tegen uitzetting van Palestijnen uit de Gazastrook en de Westelijke Jordaanoever zijn. Blinken bracht zondag een bezoek aan Amman op een tour door het Midden-Oosten om over de oorlog tussen Israël en Hamas en de gevolgen voor de inwoners van de Palestijnse gebieden te praten.
Verschillende radicaalrechtse Israëlische politici zeiden de afgelopen tijd dat een volgens hen goede uitkomst van de oorlog zou zijn dat de Gazastrook wordt ingelijfd door Israël. Dat zou betekenen dat de ruim 2,3 miljoen Gazanen het gebied moeten verlaten. Meerdere landen noemden de uitspraken afschuwelijk. Israëlische kolonisten bezetten al delen van de Westelijke Jordaanoever wat Palestijns gebied is.
De VS maken zich zorgen dat de strijd kan escaleren naar een grotere oorlog in de regio. Houthi-rebellen in Jemen en de Libanese Hezbollahbeweging mengen zich al in de strijd uit solidariteit met Hamas en de Palestijnen in de Gazastrook. Volgens koning Abdullah hebben de VS een belangrijke rol te spelen om Israël in toom te houden. De VS, een permanent lid van de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties, hebben vooralsnog Israël niet willen oproepen over te gaan tot een staakt-het-vuren.
Meer uit Buitenland
DUBAI (ANP/RTR) - De luchtvaartmaatschappij flydubai stopt voorlopig met vluchten van en naar Israël. Aan boord van een toestel van de maatschappij was woensdag onderweg naar Tel Aviv een gewelddadig incident waarbij de piloten betrokken waren. Dit wordt onderzocht sinds het toestel een noodlanding in Saudi-Arabië maakte.
46 minuten geledenTABUK (ANP/AFP/RTR) - De Indiase piloot die tijdens de flydubai-vlucht van Dubai naar Tel Aviv zou zijn aangevallen door zijn collega, verkeert in stabiele toestand. Dat laat de Indiase ambassade in Saudi-Arabië weten. Het incident vond woensdagochtend plaats. Tijdens de vlucht zou een van de piloten van het toestel de ander hebben aangevallen en neergestoken, volgens Israël om het toestel te laten neerstorten.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een Brits-Franse deal over het terugnemen door Frankrijk van illegale migranten die met bootjes op de Engelse kust landden, wordt niet verlengd.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De speciale gezant van de paus, kardinaal Matteo Zuppi, heeft volgens het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken Oekraïense krijgsgevangenen bezocht. Hij heeft volgens Moskou ongehinderd met krijgsgevangenen over hun omstandigheden kunnen spreken.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez constateert naar eigen zeggen een toename van gewelddadigheden en aantallen incidenten bij de landelijke scholierenprotesten. Woensdag zijn er volgens hem zeker 356 instellingen bij betrokken geweest, achttien meer dan dinsdag.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft woensdagavond de passagiers ontmoet van de flydubai-vlucht waarop woensdag een gevecht uitbrak in de cockpit. De inzittenden van dat toestel werden woensdag rond het avonduur met een andere flydubai-vlucht naar Tel Aviv gevlogen. Het oorspronkelijke toestel was onderweg van Dubai naar diezelfde stad, maar moest vanwege het voorval een noodlanding maken in Saudi-Arabië.
3 uur geledenTIRANA (ANP) - De Europese Commissie presenteert volgende week een herziening van het toetredingsproces voor EU-kandidaatlidstaten die al ver gevorderd zijn. Dat zei de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen op een persconferentie in Albanië, waar ze een tour langs de Westelijke Balkanlanden aftrapt.
4 uur geleden