Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blinken: VS tegen uitzetting van inwoners Palestijnse gebieden

Blinken: VS tegen uitzetting van inwoners Palestijnse gebieden

AMMAN (ANP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken heeft de Jordaanse koning Abdullah ervan verzekerd dat de Verenigde Staten tegen uitzetting van Palestijnen uit de Gazastrook en de Westelijke Jordaanoever zijn. Blinken bracht zondag een bezoek aan Amman op een tour door het Midden-Oosten om over de oorlog tussen Israël en Hamas en de gevolgen voor de inwoners van de Palestijnse gebieden te praten.

Verschillende radicaalrechtse Israëlische politici zeiden de afgelopen tijd dat een volgens hen goede uitkomst van de oorlog zou zijn dat de Gazastrook wordt ingelijfd door Israël. Dat zou betekenen dat de ruim 2,3 miljoen Gazanen het gebied moeten verlaten. Meerdere landen noemden de uitspraken afschuwelijk. Israëlische kolonisten bezetten al delen van de Westelijke Jordaanoever wat Palestijns gebied is.

De VS maken zich zorgen dat de strijd kan escaleren naar een grotere oorlog in de regio. Houthi-rebellen in Jemen en de Libanese Hezbollahbeweging mengen zich al in de strijd uit solidariteit met Hamas en de Palestijnen in de Gazastrook. Volgens koning Abdullah hebben de VS een belangrijke rol te spelen om Israël in toom te houden. De VS, een permanent lid van de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties, hebben vooralsnog Israël niet willen oproepen over te gaan tot een staakt-het-vuren.

Meer uit Buitenland

Rode Kruis schaalt op in DRC en Oeganda vanwege ebola-uitbraak

GENÈVE (ANP) - Het Rode Kruis gaat de hulpverlening in de Democratische Republiek Congo en Oeganda opschalen vanwege een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de DRC. Het gaat vooral om preventie en voorlichting over bescherming tegen het dodelijke virus en de symptomen, meldt de organisatie. Artsen Zonder Grenzen zei eerder op te willen schalen.

1 uur geleden
Italiaanse premier ontmoet slachtoffers van aanrijding in Modena

MODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.

3 uur geleden
Filipijnen vragen hooggerechtshof om arrestatie ex-politiechef

MANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.

4 uur geleden
Russische gouverneur: doden door droneaanvallen in regio Moskou

MOSKOU (ANP/AFP) - Bij droneaanvallen in de regio Moskou zijn drie mensen om het leven gekomen, heeft de gouverneur van dat deel van Rusland zondag gezegd. Volgens hem ging het om een "grootschalige" aanval op het gebied rond de Russische hoofdstad. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt de aanvallen op X.

6 uur geleden
Grote anti-immigratie- en pro-Palestijnse demonstraties in Londen

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.

19 uur geleden
DRC waarschuwt: veel doden door ebola-uitbraak

KINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.

19 uur geleden
Dode walvis bij Denemarken blijkt de veelbesproken Timmy te zijn

ANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.

21 uur geleden