Blinken: VS tegen uitzetting van inwoners Palestijnse gebieden
AMMAN (ANP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken heeft de Jordaanse koning Abdullah ervan verzekerd dat de Verenigde Staten tegen uitzetting van Palestijnen uit de Gazastrook en de Westelijke Jordaanoever zijn. Blinken bracht zondag een bezoek aan Amman op een tour door het Midden-Oosten om over de oorlog tussen Israël en Hamas en de gevolgen voor de inwoners van de Palestijnse gebieden te praten.
Verschillende radicaalrechtse Israëlische politici zeiden de afgelopen tijd dat een volgens hen goede uitkomst van de oorlog zou zijn dat de Gazastrook wordt ingelijfd door Israël. Dat zou betekenen dat de ruim 2,3 miljoen Gazanen het gebied moeten verlaten. Meerdere landen noemden de uitspraken afschuwelijk. Israëlische kolonisten bezetten al delen van de Westelijke Jordaanoever wat Palestijns gebied is.
De VS maken zich zorgen dat de strijd kan escaleren naar een grotere oorlog in de regio. Houthi-rebellen in Jemen en de Libanese Hezbollahbeweging mengen zich al in de strijd uit solidariteit met Hamas en de Palestijnen in de Gazastrook. Volgens koning Abdullah hebben de VS een belangrijke rol te spelen om Israël in toom te houden. De VS, een permanent lid van de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties, hebben vooralsnog Israël niet willen oproepen over te gaan tot een staakt-het-vuren.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt de aangekondigde aanvallen op Iran te staken vanwege vooruitgang in de gesprekken met Iran. In een bericht op Truth Social schrijft Trump dat met "de discussies en laatste punten" is ingestemd door alle betrokken partijen.
3 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het is belangrijk voor de EU om met de Taliban-machthebbers uit Afghanistan te praten. Dat vindt Eurocommissaris Magnus Brunner (Migratie). "Al was het maar om de situatie voor Europeanen te verbeteren, maar ook voor asielzoekers", aldus Brunner donderdag in een interview. In Brussel is veel ophef over een gepland bezoek van leden van de Taliban aan de Europese Commissie. Europarlementariërs hebben België verzocht geen visa te verstrekken en ook ngo's ageren daartegen.
8 minuten geledenTYRUS (ANP) - Bij een Israëlische aanval op de Zuid-Libanese stad Tyrus is een persoon gedood en raakten zeventien mensen gewond, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Bij de luchtaanval zou een woongebouw zijn geraakt in de buurt van een ziekenhuis, dat door de brokstukken ook schade opliep. Tien van de gewonden zijn medewerkers van het ziekenhuis.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Duizenden ordehandhavers zijn donderdag in Mexico-Stad al vroeg op de been om te voorkomen dat demonstraties het Mexico City Stadium bereiken. Dat ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Politie is in groten getale aanwezig, zodat de openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika doorgang kan vinden.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat de uitvoering van het EU-asiel- en migratiepact nauwlettend in de gaten houden, zegt Eurocommissaris Magnus Brunner (Migratie) donderdag in een interview. EU-lidstaten die zich niet houden aan de afgesproken regels voor screening, beoordeling en opvang van asielzoekers, kunnen rekenen op strafmaatregelen. Een daarvan is dat lidstaten worden verplicht asielzoekers van andere landen over te nemen, ook al kampen ze met hoge migratiedruk.
4 uur geledenARGUINEGUÍN (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft het tijdens zijn bezoek aan de Canarische Eilanden opgenomen voor migranten, van wie er veel vanuit Afrika op de eilanden terechtkomen. Hij bepleit kanalen voor veilige en legale migratie.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse minister van Defensie John Healey stapt op. Dat schrijft hij in een bericht op X, waarin hij ook zijn ontslagbrief aan premier Keir Starmer deelt. In die brief schrijft Healey dat hij niet had verwacht die ooit te moeten schrijven.
6 uur geleden