Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blinken: VS tegen uitzetting van inwoners Palestijnse gebieden

Blinken: VS tegen uitzetting van inwoners Palestijnse gebieden

AMMAN (ANP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken heeft de Jordaanse koning Abdullah ervan verzekerd dat de Verenigde Staten tegen uitzetting van Palestijnen uit de Gazastrook en de Westelijke Jordaanoever zijn. Blinken bracht zondag een bezoek aan Amman op een tour door het Midden-Oosten om over de oorlog tussen Israël en Hamas en de gevolgen voor de inwoners van de Palestijnse gebieden te praten.

Verschillende radicaalrechtse Israëlische politici zeiden de afgelopen tijd dat een volgens hen goede uitkomst van de oorlog zou zijn dat de Gazastrook wordt ingelijfd door Israël. Dat zou betekenen dat de ruim 2,3 miljoen Gazanen het gebied moeten verlaten. Meerdere landen noemden de uitspraken afschuwelijk. Israëlische kolonisten bezetten al delen van de Westelijke Jordaanoever wat Palestijns gebied is.

De VS maken zich zorgen dat de strijd kan escaleren naar een grotere oorlog in de regio. Houthi-rebellen in Jemen en de Libanese Hezbollahbeweging mengen zich al in de strijd uit solidariteit met Hamas en de Palestijnen in de Gazastrook. Volgens koning Abdullah hebben de VS een belangrijke rol te spelen om Israël in toom te houden. De VS, een permanent lid van de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties, hebben vooralsnog Israël niet willen oproepen over te gaan tot een staakt-het-vuren.

Meer uit Buitenland

IJslanders stemmen tegen toetredingsgesprekken met EU

REYKJAVIK (ANP/DPA/AFP) - IJslanders hebben in een referendum gestemd tegen het hervatten van toetredingsgesprekken met de Europese Unie. In de eilandstaat met ongeveer 400.000 inwoners stemde 52,8 procent van de kiezers tegen en 47,2 procent voor.

6 minuten geleden
Honderden mensen kunnen kerk niet in bij herdenking Harald

ASKER (ANP) - Ongeveer vijfhonderd mensen konden niet naar binnen bij de herdenkingsdienst voor de Noorse koning Harald in Asker. In heel Noorwegen zijn zondag gelijktijdig om 11.00 uur herdenkingen voor de overleden koning. "De politie moest een grote groep mensen wegsturen bij de kerk", schrijft de Noorse krant VG.

31 minuten geleden
Rusland dreigt met enorme aanvallen op energiesector Oekraïne

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland maakt zich op om massale aanvallen uit te voeren op de Oekraïense energievoorziening. Dat meldt het Russische ministerie van Defensie, dat zegt daarmee Oekraïense aanvallen op doelen in Rusland te vergelden.

1 uur geleden
Leider Iran roept op tot eenheid onder islamitische landen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei heeft moslimlanden opgeroepen zich te verenigen tegen hun "echte vijand", doelend op de Verenigde Staten en Israël. Van verdeeldheid tussen moslims profiteren alleen de vijanden van de islam, betoogde hij.

1 uur geleden
Nee-kamp stevent af op overwinning bij referendum IJsland

REYKJAVIK (ANP) - Het nee-kamp stevent in IJsland af op de overwinning bij het referendum over het hervatten van toetredingsgesprekken met de Europese Unie, schrijft omroep RÚV. Hoewel nog niet alle stemmen binnen zijn, is het niet de verwachting dat de voorsprong van de tegenstanders nog kan worden ingelopen.

1 uur geleden
Dodental overstromingsramp Nepal en Tibet verder gestegen

KATHMANDU (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de overstromingsramp in Nepal en Tibet is gestegen naar 750. De Nepalese autoriteiten maken melding van 734 overleden slachtoffers; in China kwamen volgens staatsmedia zeker 16 personen om het leven.

3 uur geleden
Dode en meerdere gewonden bij schietpartij Zwitserland

AARAU (ANP/AFP) - Een schietincident heeft in het noorden van Zwitserland aan zeker een persoon het leven gekost. Ook raakten vijf personen gewond, meldt de politie. Sommige slachtoffers liepen ernstige verwondingen op.

3 uur geleden