Blinken: Taliban laten mensen met juiste documenten vertrekken
DOHA (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken zegt dat de Taliban hebben beloofd om Afghanen met de juiste papieren toe te staan het land te verlaten. De moslimextremisten zouden die belofte al meerdere keren hebben gedaan.
Sinds de Taliban Kabul innamen waren landen, waaronder de VS en Nederland, een tijd lang bezig om mensen te evacueren. Die missie is al ten einde, maar door de toezegging van de nieuwe heersers in Afghanistan hoopt Blinken dat buitenlanders en Afghanen die het land graag willen verlaten, dat alsnog kunnen doen.
Blinken zegt dat de VS samen met onder meer Qatar druk bezig zijn om mensen het land uit te krijgen. "Wij hebben op dit moment contact met alle ongeveer honderd Amerikanen die nog in Afghanistan zijn", zei hij bij een persconferentie in de Qatarese hoofdstad Doha. "We doen er alles aan om ervoor te zorgen dat chartervluchten Kabul kunnen verlaten."
De Qatarese collega van Blinken, Sheikh Mohammed bin Abdulrahman Al-Thani, zegt dat er nog wordt onderhandeld over het heropenen van het vliegveld van Kabul. Hij hoopt dat de luchthaven snel weer open kan. Momenteel landen er al wel vluchten met hulpgoederen.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.
17 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
45 minuten geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
6 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
12 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
19 uur geleden