Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blinken: Taliban laten mensen met juiste documenten vertrekken

Blinken: Taliban laten mensen met juiste documenten vertrekken

DOHA (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken zegt dat de Taliban hebben beloofd om Afghanen met de juiste papieren toe te staan het land te verlaten. De moslimextremisten zouden die belofte al meerdere keren hebben gedaan.

Sinds de Taliban Kabul innamen waren landen, waaronder de VS en Nederland, een tijd lang bezig om mensen te evacueren. Die missie is al ten einde, maar door de toezegging van de nieuwe heersers in Afghanistan hoopt Blinken dat buitenlanders en Afghanen die het land graag willen verlaten, dat alsnog kunnen doen.

Blinken zegt dat de VS samen met onder meer Qatar druk bezig zijn om mensen het land uit te krijgen. "Wij hebben op dit moment contact met alle ongeveer honderd Amerikanen die nog in Afghanistan zijn", zei hij bij een persconferentie in de Qatarese hoofdstad Doha. "We doen er alles aan om ervoor te zorgen dat chartervluchten Kabul kunnen verlaten."

De Qatarese collega van Blinken, Sheikh Mohammed bin Abdulrahman Al-Thani, zegt dat er nog wordt onderhandeld over het heropenen van het vliegveld van Kabul. Hij hoopt dat de luchthaven snel weer open kan. Momenteel landen er al wel vluchten met hulpgoederen.

Meer uit Buitenland

Delcy Rodríguez belooft vrije verkiezingen in Venezuela

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez zegt dat zij "absoluut" bereid is vrije en eerlijke verkiezingen te houden. Het moment daarvoor moet echter worden bepaald in een "politieke dialoog", zei ze in een interview met NBC News dat donderdag werd uitgezonden.

2 uur geleden
Energieminister VS: al 1 miljard aan Venezolaanse olie verkocht

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sinds de arrestatie van de Venezolaanse president Nicolás Maduro in januari al ruim 1 miljard dollar aan Venezolaanse olie verkocht. In de komende maanden moet daar nog eens circa 5 miljard dollar bijkomen. Dat zei de Amerikaanse minister van Energie Chris Wright in een interview met NBC News.

3 uur geleden
BBC gaat komende jaren honderden miljoenen bezuinigen

LONDEN (ANP) - De Britse publieke omroep gaat de komende jaren flink bezuinigen. De BBC maakte donderdag bekend de kosten over de komende drie jaar met ongeveer 10 procent te verlagen.

6 uur geleden
Oppositieleider Hongarije spreekt van lastercampagne door Orbán

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar zegt onderdeel te zijn geworden van een lastercampagne in aanloop naar de verkiezingen in april. In een video op sociale media zegt hij dat personen met regeringsbanden voorbereidingen treffen om een sekstape van hem online te zetten. Magyar geldt als de belangrijkste tegenstander van Viktor Orbán en loopt in de meeste peilingen voorop.

7 uur geleden
Noorse oud-premier aangeklaagd wegens grootschalige corruptie

OSLO (ANP) - De Noorse oud-premier Thorbjørn Jagland is aangeklaagd voor "grootschalige corruptie" wegens zijn banden met de Amerikaanse investeerder Jeffrey Epstein. Dat melden onder meer de Noorse publieke omroep en de BBC. Eerder op de dag werden al huiszoekingen verricht in een woning en vakantiewoningen van de oud-premier.

7 uur geleden
Nationalisten winnen verkiezingen Bangladesh na vertrek premier

DHAKA (ANP/RTR/AFP) - De Bangladesh Nationalist Party (BNP) heeft de verkiezingen gewonnen. De partij is bij het tellen van de stemmen niet meer in te halen. Het waren de eerste verkiezingen in Bangladesh sinds premier Sheikh Hasina in 2024 vluchtte na grootschalige protesten in het land.

7 uur geleden
VS trekken belangrijke standaard voor broeikasgassen in

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump heeft bepalend klimaatbeleid teruggedraaid dat onder meer juridische grond gaf aan welke broeikasgassen een gevaar vormen voor mensen en hun leefomgeving. Onder andere methaan en koolstofdioxide werden daarin benoemd als schadelijk voor mensen. Tegelijkertijd wordt wetgeving rond de uitstootregulering van wegvoertuigen ingetrokken.

7 uur geleden