Blinken: Taliban laten mensen met juiste documenten vertrekken
DOHA (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken zegt dat de Taliban hebben beloofd om Afghanen met de juiste papieren toe te staan het land te verlaten. De moslimextremisten zouden die belofte al meerdere keren hebben gedaan.
Sinds de Taliban Kabul innamen waren landen, waaronder de VS en Nederland, een tijd lang bezig om mensen te evacueren. Die missie is al ten einde, maar door de toezegging van de nieuwe heersers in Afghanistan hoopt Blinken dat buitenlanders en Afghanen die het land graag willen verlaten, dat alsnog kunnen doen.
Blinken zegt dat de VS samen met onder meer Qatar druk bezig zijn om mensen het land uit te krijgen. "Wij hebben op dit moment contact met alle ongeveer honderd Amerikanen die nog in Afghanistan zijn", zei hij bij een persconferentie in de Qatarese hoofdstad Doha. "We doen er alles aan om ervoor te zorgen dat chartervluchten Kabul kunnen verlaten."
De Qatarese collega van Blinken, Sheikh Mohammed bin Abdulrahman Al-Thani, zegt dat er nog wordt onderhandeld over het heropenen van het vliegveld van Kabul. Hij hoopt dat de luchthaven snel weer open kan. Momenteel landen er al wel vluchten met hulpgoederen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer hoorde donderdag pas dat Peter Mandelson eigenlijk niet door de veiligheidsscreening was gekomen voordat hij ambassadeur in de Verenigde Staten zou worden. Dat heeft de hooggeplaatste minister Darren Jones gezegd tegen Sky News. Starmer reageerde volgens Jones "ziedend".
1 uur geledenTYRUS (ANP) - Vele duizenden Libanezen proberen terug te keren naar het zuiden van het land, nadat ze waren verdreven door de Israëlische aanvallen. Ze keren terug omdat er een wapenstilstand is ingegaan.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Een aantal Europese landen, waaronder Nederland, zou kunnen helpen met het ruimen van zeemijnen in de Straat van Hormuz, heeft de Franse minister van Defensie Catherine Vautrin gezegd tegen de Franse televisiezender TF1. In Parijs is vrijdag een overleg om te kijken hoe er weer veilig door de zeestraat gevaren zou kunnen worden, zodra de strijd voorbij is.
1 uur geledenNAYPYIDAW (ANP/AFP/RTR) - De nieuwe president van Myanmar, Min Aung Hlaing, heeft alle doodstraffen in het land omgezet naar levenslange gevangenisstraffen. Ook krijgen duizenden gevangenen ter ere van het Myanmarese Nieuwjaar een strafvermindering, onder wie de afgezette oud-leider Aung San Suu Kyi.
1 uur geledenLAS VEGAS (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de oorlog met Iran tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Las Vegas donderdag gebagatelliseerd als "een kleine uitstap". Ook voorspelde hij dat het conflict "vrij snel" voorbij zal zijn.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De progressieve Democraat Analilia Mejia heeft een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden in de staat New Jersey gewonnen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
6 uur geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft het staakt-het-vuren in Libanon, dat om middernacht inging, meteen geschonden, meldt het Libanese leger. Israël beschoot meerdere dorpen in het zuiden van het land. Het Libanese leger riep burgers op voorlopig niet terug te keren naar dorpen en steden in het zuiden.
7 uur geleden