Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blinken spreekt Israëlische en Egyptische collega's over Gaza

Blinken spreekt Israëlische en Egyptische collega's over Gaza

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken heeft donderdagavond telefonisch overlegd met zijn Egyptische ambtgenoot Sameh Shoukry en de Israëlische minister Benny Gantz over de noodzaak om meer humanitaire hulp de Gazastrook binnen te krijgen. Blinken zei ook dat er "concrete stappen" moeten worden genomen om burgers in Gaza beter te beschermen tegen het oorlogsgeweld, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring zonder verdere details te geven.

In het gesprek met Gantz drong Blinken er ook op aan dat Israël "actie onderneemt" om te voorkomen dat het geweld in Gaza zich uitbreidt naar de Westelijke Jordaanoever. Hij refereerde daarbij specifiek aan het toenemende geweld van Israëlische kolonisten in het gebied tegen Palestijnen, meldt het ministerie.

Donderdag is door brandstoftekorten het telefoon- en internetverkeer in Gaza uitgevallen. Dit heeft gevolgen voor de hulpverlening, omdat humanitaire organisaties geen contact meer hebben met hulpverleners ter plaatse. Sinds donderdagavond zijn vanuit Egypte geen vrachtwagens met hulpgoederen meer de grens overgestoken.

Meer uit Buitenland

Trump-aanklager Letitia James vervolgd voor fraude

ALEXANDRIA (ANP/RTR) - De procureur-generaal van New York, Letitia James, die een rechtszaak tegen Donald Trump won, wordt vervolgd voor hypotheekfraude. Dat meldt de zogenoemde grand jury in Virginia, die de stap nam op aanwijzen van een door president Trump aangestelde aanklager.

1 uur geleden
Trump spreekt zondag in Israëlisch parlement

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump zal zondag de Knesset toespreken, het Israëlische parlement. Daartoe heeft de voorzitter van de Knesset, Amir Ohana, de Amerikaanse president officieel uitgenodigd, meldt het Israëlische medium N12 op X. Bij het bericht zit een foto van de uitnodiging.

2 uur geleden
Trump zinspeelt op royement van Spanje als NAVO-lidstaat

WASHINGTON (ANP/AFP) - De NAVO zou moeten overwegen om Spanje uit het militaire bondgenootschap te gooien. Dat zei Donald Trump tijdens een bijeenkomst in het Witte Huis met de Finse president Alexander Stubb. Volgens Trump zou Spanje te weinig uitgeven aan defensie.

3 uur geleden
Hamas: Gaza-oorlog volgens bemiddelaars volledig voorbij

GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse organisatie Hamas beschouwt de Gaza-oorlog als afgelopen. "We hebben garanties gekregen van de bemiddelaars en de Amerikaanse regering en allen hebben bevestigd dat de oorlog volledig voorbij is", zei de hoogste Hamasleider in ballingschap, Khalil al-Hayya, in een televisietoespraak.

3 uur geleden
Beraad veiligheidskabinet Israël klaar, kabinetsoverleg volgt

JERUZALEM (ANP/RTR) - Het overleg van het Israëlische veiligheidskabinet over een staakt-het-vuren in Gaza is voorbij. Dat melden overheidsbronnen aan persbureau Reuters. Nu is het aan het voltallige Israëlische kabinet om te stemmen over het Amerikaanse twintigpuntenplan, waarvan de eerste stappen direct worden genomen na ondertekening van het akkoord. Vermoedelijk is die ceremonie ergens dit weekend, in aanwezigheid van de Amerikaanse president Donald Trump.

4 uur geleden
Belgische politie arresteert 3 mannen voor aanslagplan De Wever

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft drie mannen opgepakt die plannen hadden om aanslagen te plegen op politici. Belgische media als de VRT en Het Laatste Nieuws melden dat premier Bart De Wever een van de doelwitten zou zijn geweest.

6 uur geleden
Trump: aanval op Iran was belangrijk voor samenwerking Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt met Iran te willen samenwerken om vrede in het Midden-Oosten te bewerkstelligen. Hij voegde eraan toe dat de aanvallen op de Iraanse hoofdstad Teheran in juni nodig waren om een doorbraak te forceren in de onderhandelingen over Gaza.

6 uur geleden