Blinken spreekt Israëlische en Egyptische collega's over Gaza
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken heeft donderdagavond telefonisch overlegd met zijn Egyptische ambtgenoot Sameh Shoukry en de Israëlische minister Benny Gantz over de noodzaak om meer humanitaire hulp de Gazastrook binnen te krijgen. Blinken zei ook dat er "concrete stappen" moeten worden genomen om burgers in Gaza beter te beschermen tegen het oorlogsgeweld, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring zonder verdere details te geven.
In het gesprek met Gantz drong Blinken er ook op aan dat Israël "actie onderneemt" om te voorkomen dat het geweld in Gaza zich uitbreidt naar de Westelijke Jordaanoever. Hij refereerde daarbij specifiek aan het toenemende geweld van Israëlische kolonisten in het gebied tegen Palestijnen, meldt het ministerie.
Donderdag is door brandstoftekorten het telefoon- en internetverkeer in Gaza uitgevallen. Dit heeft gevolgen voor de hulpverlening, omdat humanitaire organisaties geen contact meer hebben met hulpverleners ter plaatse. Sinds donderdagavond zijn vanuit Egypte geen vrachtwagens met hulpgoederen meer de grens overgestoken.
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft woensdag met een overweldigende meerderheid ingestemd met een wijziging van de EU-kieswet, waardoor zwangere Europarlementariërs zich tijdens hun zwangerschapsverlof kunnen laten vervangen. Van de 648 aanwezige Europarlementariërs stemden er 616 voor en 24 tegen. Acht leden onthielden zich van stemming.
33 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt meerdere aanvallen op oliedoelen, ook diep in Rusland. Zo viel het land een olieinstallatie aan in het Russische Perm, op circa 1500 kilometer van Oekraïne. Door de aanval brak brand uit. Volgens de Oekraïense geheime dienst SBOe werd de gehele olieopslag ter plaatse vernietigd. Ook een olietanker in de Zwarte Zee was doelwit.
59 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Sinds de aanvang van de oorlog tegen Iran eind februari, heeft dat land zeker 21 mensen geëxecuteerd en meer dan 4000 arrestaties verricht. Dat meldt het kantoor van de VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Van de arrestanten zijn velen "verdwenen, gemarteld of onderworpen aan andere vormen van onterende behandeling". Niet zelden werden bekentenissen daarbij afgedwongen, aldus de verklaring.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De aarde is vorig jaar beduidend minder tropisch regenwoud kwijtgeraakt dan een jaar eerder. Het World Resources Institute (WRI) becijfert in een rapport dat het totale oppervlak dat door ontbossing en branden verloren ging 36 procent lager lag dan een jaar eerder. Toen werd door een grote toename van natuurbranden een record genoteerd. Historisch gezien blijft het regenwoudverlies hoog.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk heeft zijn burgers in Mali opgeroepen dat land zo snel mogelijk te verlaten. De dringende oproep volgt na gecoördineerde aanvallen van islamitische jihadisten en Toeareg-separatisten in de voormalige Franse kolonie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Iran opnieuw bedreigd wegens het uitblijven van een vredesdeal. Hij stelt in een bericht op Truth Social dat dat land snel moet handelen.
2 uur geledenSANTA MARTA (ANP/AFP) - Frankrijk heeft op de conferentie over het afbouwen van fossiele brandstoffen als eerste land een 'routekaart' daarvoor gepresenteerd. Het land wil in de energiesector steenkool uiterlijk in 2030 uitgefaseerd hebben. Voor olie is het voornemen 2045, voor aardgas 2050.
2 uur geleden