
Blinken spreekt Israëlische en Egyptische collega's over Gaza
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken heeft donderdagavond telefonisch overlegd met zijn Egyptische ambtgenoot Sameh Shoukry en de Israëlische minister Benny Gantz over de noodzaak om meer humanitaire hulp de Gazastrook binnen te krijgen. Blinken zei ook dat er "concrete stappen" moeten worden genomen om burgers in Gaza beter te beschermen tegen het oorlogsgeweld, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring zonder verdere details te geven.
In het gesprek met Gantz drong Blinken er ook op aan dat Israël "actie onderneemt" om te voorkomen dat het geweld in Gaza zich uitbreidt naar de Westelijke Jordaanoever. Hij refereerde daarbij specifiek aan het toenemende geweld van Israëlische kolonisten in het gebied tegen Palestijnen, meldt het ministerie.
Donderdag is door brandstoftekorten het telefoon- en internetverkeer in Gaza uitgevallen. Dit heeft gevolgen voor de hulpverlening, omdat humanitaire organisaties geen contact meer hebben met hulpverleners ter plaatse. Sinds donderdagavond zijn vanuit Egypte geen vrachtwagens met hulpgoederen meer de grens overgestoken.
Meer uit Buitenland
MEXICO-STAD (ANP) - Zware regenval heeft aan zeker 27 mensen het leven gekost in Mexico. Ook worden er volgens de autoriteiten nog veel mensen vermist. De regenbuien veroorzaakten diverse aardverschuivingen en zorgden voor flinke overstromingen.
1 uur geledenROME (ANP) - Het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de Verenigde Naties vraagt Israël met klem zo snel mogelijk meer hulpgoederen toe te laten voor de bevolking van Gaza. De organisatie zegt 60.000 ton voedsel klaar te hebben staan aan de grens, met nog eens 100.000 ton onderweg naar de regio.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De eerste ontslagronde tijdens de Amerikaanse overheidssluiting heeft ruim vierduizend ambtenaren hun baan gekost. Dat blijkt uit rechtbankdocumenten die vrijdag zijn ingediend.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De stroomstoringen in Oekraïne na een grootschalige nachtelijke aanval van Rusland zijn opgelost. Vrijdag kwamen een miljoen mensen in het land zonder stroom te zitten. Met name in Kyiv was ook de watervoorziening verstoord, waardoor twee miljoen mensen in de hoofdstad het zonder kraanwater moesten doen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump worden de Israëlische gijzelaars in Gaza maandag vrijgelaten. In een gesprek met journalisten in het Witte Huis gaf Trump aan dat het onder meer gaat om 28 overleden personen. Meer details over de vrijlating van de gijzelaars maakte hij niet bekend.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Twee mannen uit Antwerpen die mogelijk een aanslag op de Belgische premier Bart De Wever en PVV-leider Geert Wilders planden, blijven langer vastzitten. Het gaat om een 18-jarige jongeman van Marokkaanse afkomst en een 23-jarige van Tsjetsjeense origine.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft Sébastien Lecornu opnieuw tot premier benoemd. Lecornu was maandag opgestapt, nog geen maand na zijn benoeming.
7 uur geleden