Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blinken spreekt Israëlische en Egyptische collega's over Gaza

Blinken spreekt Israëlische en Egyptische collega's over Gaza

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken heeft donderdagavond telefonisch overlegd met zijn Egyptische ambtgenoot Sameh Shoukry en de Israëlische minister Benny Gantz over de noodzaak om meer humanitaire hulp de Gazastrook binnen te krijgen. Blinken zei ook dat er "concrete stappen" moeten worden genomen om burgers in Gaza beter te beschermen tegen het oorlogsgeweld, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring zonder verdere details te geven.

In het gesprek met Gantz drong Blinken er ook op aan dat Israël "actie onderneemt" om te voorkomen dat het geweld in Gaza zich uitbreidt naar de Westelijke Jordaanoever. Hij refereerde daarbij specifiek aan het toenemende geweld van Israëlische kolonisten in het gebied tegen Palestijnen, meldt het ministerie.

Donderdag is door brandstoftekorten het telefoon- en internetverkeer in Gaza uitgevallen. Dit heeft gevolgen voor de hulpverlening, omdat humanitaire organisaties geen contact meer hebben met hulpverleners ter plaatse. Sinds donderdagavond zijn vanuit Egypte geen vrachtwagens met hulpgoederen meer de grens overgestoken.

Meer uit Buitenland

Franse premier Lecornu benoemt nieuw kabinet

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft een nieuwe regering gevormd, meldt het Elysée. President Emmanuel Macron presenteerde de 34 bewindslieden zondagavond na marathonbesprekingen om een ​​kabinet samen te stellen en te voorkomen dat het land dieper in een politieke crisis wegzakt.

1 uur geleden
Spaanse sociale-mediaster lanceert nieuwe radicaal-rechtse partij

MADRID (ANP/AFP) - Alvise Perez, een 35-jarige Spaanse EU-parlementariër met een grote aanhang op sociale media, heeft zondag de nationale anti-immigratiepartij Se Acabo La Fiesta (Het feest is voorbij) gelanceerd. Perez schokte vorig jaar de politieke elite door als jonge radicaal-rechtse fractie drie zetels te winnen bij de Europese Parlementsverkiezingen.

3 uur geleden
Netanyahu: de strijd is nog niet voorbij

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft de afgelopen twee jaar "enorme overwinningen" behaald, maar "de strijd is nog niet voorbij". Dat zei Benjamin Netanyahu zondag in een op televisie uitgezonden toespraak. De Israëlische premier gaf de speech naar aanleiding van de voor maandag geplande uitwisseling tussen Israëlische gijzelaars en Palestijnse gevangenen.

3 uur geleden
Hamas: gijzelaars op drie locaties in Gaza overgedragen

GAZA-STAD (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas is van plan de nog levende gijzelaars die twee jaar geleden uit Israël zijn ontvoerd, op drie verschillende locaties in de Gazastrook over te dragen aan het Rode Kruis (ICRC). Dat meldt persbureau dpa op basis van bronnen.

5 uur geleden
Muitende officieren in Madagaskar kiezen nieuwe legerchef

ANTANANARIVO (ANP/AFP) - Madagaskar heeft zondag generaal Demosthene Pikulas aangesteld als nieuwe chef van het leger. Pikulas was gekozen door officieren van de muitende CAPSAT-eenheid die de demonstranten steunt die het vertrek van president Andry Rajoelina eisen. "Ik geef hem mijn zegen", zei de minister van Defensie tijdens Pikulas' beëdiging.

6 uur geleden
Bronnen: Hamas eist vrijlating Palestijnse politicus Barghouti

GAZA-STAD (ANP/AFP/DPA/RTR) - Hamas dringt erop aan dat onder meer de vooraanstaande politicus Marwan Barghouti op de lijst staat van gevangenen die door Israël worden vrijgelaten in ruil voor de gijzelaars. Dat melden bronnen dicht bij de onderhandelaars aan het Franse persbureau AFP.

6 uur geleden
Israël: gelijktijdige vrijlating gijzelaars maandagochtend vroeg

TEL AVIV (ANP/RTR) - Israël meldt dat de vrijlating van gijzelaars door Hamas maandagochtend vroeg zal plaatsvinden. De verwachting is volgens een regeringswoordvoerder dat de nog levende gijzelaars gelijktijdig vrijkomen.

9 uur geleden