Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blinken spreekt Israëlische en Egyptische collega's over Gaza

Blinken spreekt Israëlische en Egyptische collega's over Gaza

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken heeft donderdagavond telefonisch overlegd met zijn Egyptische ambtgenoot Sameh Shoukry en de Israëlische minister Benny Gantz over de noodzaak om meer humanitaire hulp de Gazastrook binnen te krijgen. Blinken zei ook dat er "concrete stappen" moeten worden genomen om burgers in Gaza beter te beschermen tegen het oorlogsgeweld, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring zonder verdere details te geven.

In het gesprek met Gantz drong Blinken er ook op aan dat Israël "actie onderneemt" om te voorkomen dat het geweld in Gaza zich uitbreidt naar de Westelijke Jordaanoever. Hij refereerde daarbij specifiek aan het toenemende geweld van Israëlische kolonisten in het gebied tegen Palestijnen, meldt het ministerie.

Donderdag is door brandstoftekorten het telefoon- en internetverkeer in Gaza uitgevallen. Dit heeft gevolgen voor de hulpverlening, omdat humanitaire organisaties geen contact meer hebben met hulpverleners ter plaatse. Sinds donderdagavond zijn vanuit Egypte geen vrachtwagens met hulpgoederen meer de grens overgestoken.

Meer uit Buitenland

Israël identificeert dode gijzelaars, onder wie Nepalese Joshi

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht heeft de lichamen geïdentificeerd van de vier doden die Hamas heeft overgedragen. Een van hen is de 22-jarige Nepalese student en boerenknecht Bipin Joshi, van wie nog lange tijd werd gehoopt dat hij in leven was.

2 minuten geleden
Doden bij Israëlische aanval in Gaza ondanks staakt-het-vuren

GAZA-STAD (ANP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft ondanks het staakt-het-vuren op Palestijnen geschoten in het noorden van Gaza. Het leger meldt op X dat de Palestijnen probeerden de gele lijn te passeren, de grens waarachter Israël zich in deze fase van het bestand moet terugtrekken. Volgens de IDF vielen er vijf doden, melden Times of Israel en Al Jazeera.

27 minuten geleden
FSB stelt onderzoek in tegen Michaïl Chodorkovski

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische geheime dienst opent een onderzoek naar Kremlincriticus Michaïl Chodorkovski. De voormalige olietycoon leeft sinds 2013 in ballingschap en heeft sinds zijn vertrek uit Rusland organisaties gesteund die zich uitspreken tegen het Kremlin. Chodorkovski zou volgens de FSB een terroristische organisatie hebben opgezet en uit zijn op een gewelddadige machtsgreep.

1 uur geleden
Media weigeren nieuwe regels Pentagon te ondertekenen

ARLINGTON (ANP) - Journalisten van verschillende nieuwsorganisaties hebben aangekondigd dat ze de nieuwe regels van het Pentagon niet accepteren. Het gaat onder meer om The New York Times, NPR, Newsmax en The Guardian. Dat leidt er in principe toe dat de journalisten dinsdag aan het eind van de dag hun toegang kwijtraken.

3 uur geleden
Venezolaanse Nobelprijswinnares: Maduro moet de macht opgeven

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolas Maduro heeft nu de kans om een vreedzame machtsoverdracht te bewerkstelligen, aldus Nobelprijswinnares en oppositieleidster María Corina Machado.

6 uur geleden
Succesvolle elfde testvlucht met Starship van SpaceX

STARBASE (ANP) - SpaceX, het bedrijf van Elon Musk, heeft maandag met succes een testvlucht met de raket Starship uitgevoerd vanuit zijn basis in de Amerikaanse staat Texas.

6 uur geleden
Macron waarschuwt voor doorgaande dreiging van Hamas

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gewaarschuwd voor een doorgaande dreiging van Hamas na het tekenen van een akkoord voor een staakt-het-vuren in Gaza.

7 uur geleden