Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blinken ontmoet Abbas, kleine demonstraties in Ramallah

Blinken ontmoet Abbas, kleine demonstraties in Ramallah

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken heeft een onaangekondigd bezoek gebracht aan de Westelijke Jordaanoever. Hij sprak in Ramallah ongeveer een uur met president Mahmoud Abbas van de Palestijnse Autoriteit.

Blinken en Abbas spraken naderhand zelf niet met de pers, maar hun woordvoerders kwamen wel met een toelichting. Abbas zou hebben aangegeven dat er meteen een wapenstilstand moet komen in de Gazastrook en dat humanitaire hulp toegelaten moet worden.

De Amerikaanse minister zou op zijn beurt hebben gezegd dat de VS ook willen zorgen dat hulpgoederen naar Gaza kunnen, aldus zijn woordvoerder. Hij zou ook steun hebben uitgesproken voor "het legitieme streven van de Palestijnen naar een Palestijnse staat".

Veiligheidsmaatregelen

Het bezoek van Blinken ging zondag gepaard met strenge veiligheidsmaatregelen. Nieuwszender Al Jazeera bericht dat in Ramallah kleinschalige demonstraties plaatsvonden tegen het geweld in Gaza en de rol van de VS.

Blinken heeft onlangs aangegeven dat de VS en andere landen al nadenken over de toekomst van de Gazastrook. Hij zei eind oktober tegen Amerikaanse senatoren dat de Palestijnse Autoriteit van Abbas dat gebied mogelijk zou kunnen besturen.

Bestuur

De Palestijnse Autoriteit heeft momenteel beperkt zelfbestuur op de Westelijke Jordaanoever. De Gazastrook, dat aan de kust ligt, wordt bestuurd door de Hamasbeweging. Israël probeert die groep uit te schakelen met luchtaanvallen en een grondoperatie.

Meer uit Buitenland

VS ziet Colombia niet langer als bondgenoot in strijd tegen drugs

BOGOTA (ANP) - De Verenigde Staten zien Colombia niet langer als bondgenoot in de strijd tegen drugshandel, zo verklaart de Colombiaanse president Gustavo Petro. Het besluit zou neerkomen op het stopzetten van Amerikaanse steun aan Colombia ter waarde van honderden miljoenen dollars per jaar.

1 uur geleden
Hamas: lot gijzelaars in handen van Netanyahu

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas heeft in een bericht op Telegram laten weten dat het lot van de nog in Gaza aanwezige gijzelaars volledig wordt bepaald "door de terroristische regering van Netanyahu". Volgens de groepering bedreigt de "systematische vernietiging van Gaza-Stad" ook het leven van de gevangengenomen soldaten.

1 uur geleden
Hof weigert Trump toestemming om Fed-bestuurder Cook te ontslaan

WASHINGTON (ANP) - Bestuurder Lisa Cook van de Federale Reserve mag niet ontslagen worden terwijl de rechtszaak rondom haar ontslag loopt. Dat heeft het Amerikaanse Hof van Beroep van het district Columbia geoordeeld.

2 uur geleden
Trump overweegt onderzoek naar linkse groepen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei maandag tegen verslaggevers dat hij het voorstel zou steunen om de Antifa-beweging aan te merken als binnenlandse terroristische organisatie, als zijn regering dat zou aanbevelen.

3 uur geleden
Dode en gewonden bij Russische aanval op Zaporizja

ZAPORIZJA (ANP/RTR) - Bij een Russische luchtaanval op de Oekraïense stad Zaporizja is in de nacht van maandag op dinsdag een persoon om het leven gekomen. Zeven anderen raakten gewond, onder wie een kind, meldt gouverneur Ivan Fedorov op Telegram.

3 uur geleden
Grondoffensief in Gaza-Stad begonnen, tanks in stad gesignaleerd

GAZA-STAD (ANP) - Het Israëlische leger (IDF) is begonnen met het grondoffensief in Gaza-Stad, meldt Axios op basis van Israëlische functionarissen. Volgens The Jerusalem Post zijn IDF-tanks het hart van de stad binnengedrongen.

4 uur geleden
Krant: verdachte moord Kirk lijkt aanslag online te bekennen

WASHINGTON (ANP) - Tyler Robinson, die verdacht wordt van de moord op Charlie Kirk, lijkt de aanslag op de Amerikaanse conservatieve influencer te hebben bekend in een kleine chatgroep op het online platform Discord, zo meldt The Washington Post.

4 uur geleden