Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blinken noemt na G7-overleg voorwaarden voor vrede in Gaza

Blinken noemt na G7-overleg voorwaarden voor vrede in Gaza

TOKIO (ANP) - De landen die samenwerken in de G7 vinden dat er een einde moet komen aan de oorlog en het menselijk lijden in Gaza, maar wel met oog voor de toekomst. Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken gezegd na overleg met collega-ministers van de groep in Tokio. Hij kwam met een lijst voorwaarden waar die toekomst aan moet voldoen.

"We willen dit conflict allemaal zo snel mogelijk beëindigen en tegelijk het menselijk lijden minimaliseren. Maar zoals we hebben besproken met de G7-collega's, moet iedereen die oproept tot een staakt-het-vuren uitleggen wat gedaan kan worden tegen de onaanvaardbare consequenties die dit waarschijnlijk met zich meebrengt", aldus Blinken. Hij bedoelde daarmee dat Hamas aanwezig blijft in Gaza. De G7 is wel een voorstander van gevechtspauzes om humanitaire hulp te verlenen.

Blinken noemde een aantal "voorwaarden" waaraan volgens hem en de andere G7-leiders voldaan moet worden voor er duurzaam vrede kan komen. Zo mogen er geen gedwongen verplaatsingen van Palestijnen in Gaza plaatsvinden, "nu niet, niet na de oorlog". Ook mag Gaza niet opnieuw bezet, geblokkeerd of belegerd worden, mag het grondgebied niet kleiner worden en moeten stappen ondernomen worden tegen terroristische activiteiten vanuit Gaza of de Westelijke Jordaanoever. Hij pleitte verder voor zelfbestuur voor zowel Israël als de Palestijnen.

De G7 is een groep van landen. Naast de Verenigde Staten zitten Canada, Duitsland, Frankrijk, Italië, Japan, het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie aan tafel.

Meer uit Buitenland

Trump zegt dat hij NAVO sterker heeft gemaakt

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is veel sterker dan een jaar geleden en dat komt volgens de Amerikaanse president Donald Trump door zijn beleid. Hij noemde als voorbeeld dat NAVO-landen nu naar defensieuitgaven van 5 procent van het bruto binnenlands product per jaar gaan. Hij erkende dat er momenteel problemen zijn, maar er komen volgens hem ook oplossingen die zijn regering én de NAVO heel gelukkig zullen maken.

1 uur geleden
Trump wil niet afreizen naar Parijs voor toekomstige G7-top

WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is niet geïnteresseerd om af te reizen naar Parijs voor een bijeenkomst van de G7. Dat zei de Amerikaanse president in reactie op vragen van journalisten tijdens zijn persmoment rond zijn eenjarige jubileum van zijn tweede termijn als president.

2 uur geleden
Trump zinspeelt op rol voor María Corina Machado in Venezuela

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado "graag" een rol geven in dat land. Dat zei hij tijdens een persconferentie in Washington rond zijn eenjarig jubileum in zijn tweede termijn als president.

2 uur geleden
Gouverneur Walz en andere functionarissen in Minnesota gedagvaard

MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, en andere hooggeplaatste personen in de staat hebben dagvaardingen ontvangen, meldt een functionaris van het ministerie van Justitie aan persbureau Reuters. Volgens CBS News hebben de dagvaardingen te maken met een strafonderzoek naar het hinderen van federale agenten.

3 uur geleden
VN-rapport waarschuwt voor gevolgen 'bankroet' watersysteem

RICHMOND HILL (ANP) - Het wereldwijde watersysteem verkeert niet alleen in crisis, maar is op veel plaatsen ronduit "failliet", volgens een dinsdag verschenen VN-rapport. "Dit rapport vertelt een ongemakkelijke waarheid: veel regio's leven boven hun hydrologische stand en veel kritieke watersystemen zijn al bankroet", vat hoofdauteur Kaveh Madani van het VN-instituut voor Water, Milieu en Gezondheid de boodschap samen.

3 uur geleden
Le Pen bestrijdt veroordeling in hoger beroep

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politicus Marine Le Pen heeft in hoger beroep opnieuw bestreden dat ze schuldig is aan het sjoemelen met Europese gelden. Daarvoor werd ze eerder veroordeeld tot een celstraf.

4 uur geleden
Brussel wil landen verplichten bedrijven te weren van 5G-netwerk

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil EU-lidstaten kunnen verplichten risicovolle ict-leveranciers uit 5G-netwerken te weren, bevestigt Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische soevereiniteit). Eerder op dinsdag presenteerde de Europese Commissie een voorstel voor een nieuw maatregelenpakket voor cyberveiligheid. Daarmee zouden landen en ict-leveranciers uit die landen kunnen worden aangemerkt als "hoog risico" voor de Europese cyberveiligheid en zo worden geweerd van Europese ict-netwerken, verduidelijkt de Eurocommissaris.

4 uur geleden