Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blinken noemt na G7-overleg voorwaarden voor vrede in Gaza

Blinken noemt na G7-overleg voorwaarden voor vrede in Gaza

TOKIO (ANP) - De landen die samenwerken in de G7 vinden dat er een einde moet komen aan de oorlog en het menselijk lijden in Gaza, maar wel met oog voor de toekomst. Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken gezegd na overleg met collega-ministers van de groep in Tokio. Hij kwam met een lijst voorwaarden waar die toekomst aan moet voldoen.

"We willen dit conflict allemaal zo snel mogelijk beëindigen en tegelijk het menselijk lijden minimaliseren. Maar zoals we hebben besproken met de G7-collega's, moet iedereen die oproept tot een staakt-het-vuren uitleggen wat gedaan kan worden tegen de onaanvaardbare consequenties die dit waarschijnlijk met zich meebrengt", aldus Blinken. Hij bedoelde daarmee dat Hamas aanwezig blijft in Gaza. De G7 is wel een voorstander van gevechtspauzes om humanitaire hulp te verlenen.

Blinken noemde een aantal "voorwaarden" waaraan volgens hem en de andere G7-leiders voldaan moet worden voor er duurzaam vrede kan komen. Zo mogen er geen gedwongen verplaatsingen van Palestijnen in Gaza plaatsvinden, "nu niet, niet na de oorlog". Ook mag Gaza niet opnieuw bezet, geblokkeerd of belegerd worden, mag het grondgebied niet kleiner worden en moeten stappen ondernomen worden tegen terroristische activiteiten vanuit Gaza of de Westelijke Jordaanoever. Hij pleitte verder voor zelfbestuur voor zowel Israël als de Palestijnen.

De G7 is een groep van landen. Naast de Verenigde Staten zitten Canada, Duitsland, Frankrijk, Italië, Japan, het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie aan tafel.

Meer uit Buitenland

Iraanse ayatollah geeft snel televisietoespraak na aanvallen

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse ayatollah Ali Khamenei geeft "binnen enkele minuten" een televisietoespraak, meldt de staatszender Al-Alam TV. In Israëlische media gaat het gerucht dat Khamenei mogelijk is omgekomen bij de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op Iran en werd gespeculeerd dat er een vooraf opgenomen videoboodschap zou worden uitgezonden.

35 minuten geleden
Trump: vrijheid voor Iran is inzet operatie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt vooral uit te zijn op vrijheid voor het Iraanse volk. "Het enige wat ik wil, is vrijheid voor de mensen", verklaarde hij tegenover de krant The Washington Post.

36 minuten geleden
Israëlische media: steeds meer tekenen dat Khamenei gedood is

TEHERAN (ANP/RTR) - Anonieme bronnen zeggen tegen Israëlische bronnen dat er "steeds meer tekenen" zijn dat de Iraanse ayatollah Ali Khamenei is omgekomen bij de Israëlische en Amerikaanse aanvallen van zaterdag. Het is onduidelijk waar Khamenei zich bevindt en alle berichten over zijn lot zijn onbevestigd.

1 uur geleden
Pro-Iraanse militie in Irak zegt bases VS te willen bestoken

BAGDAD (ANP/AFP) - Een pro-Iraanse militie in Irak zegt te zijn aangevallen en wil daarom Amerikaanse bases in de regio aanvallen. De beweging Kataeb Hezbollah zegt dat ze de agressie zal vergelden. Er zouden volgens officiële Iraakse bronnen twee doden en drie gewonden zijn gevallen bij luchtaanvallen op de basis van de pro-Iraanse groep.

1 uur geleden
Democraten waarschuwen voor groter conflict na aanval op Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oppositie reageert bezorgd op de aanvallen van de regering-Trump op Iran. Democraten spreken de vrees uit dat hun land verwikkeld kan raken in een groot conflict in het Midden-Oosten, schrijft politieke nieuwssite The Hill.

1 uur geleden
Franse president en Spaanse premier laken escalatie Iran

PARIJS/MADRID (ANP/AFP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft "eenzijdige militaire actie van de VS en Israël" verworpen. Hij noemt het een escalatie die verder bijdraagt aan de onzekere internationale orde.

2 uur geleden
Nieuwszender: paniek in Qatar na aanvallen

DOHA (ANP) - De aanvallen in het Midden-Oosten hebben in Qatar tot paniek geleid. Op door nieuwszender Al-Jazeera geverifieerde beelden is te zien dat mensen een veilig heenkomen zoeken.

2 uur geleden