Blinken: muiterij Wagner Groep laat scheuren in Kremlin zien
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken zegt in tv-interviews dat de muiterij van de Wagner Groep "scheuren" laat zien in de autoriteit van het Kremlin. "Het was een directe uitdaging voor het gezag van Poetin", aldus Blinken. Onder leiding van Jevgeni Prigozjin, de baas van de Wagner Groep, trok het huurlingenleger naar Moskou tot ze zich op het laatste moment terugtrokken.
Hoewel Blinken niet wilde speculeren over de gevolgen van de muiterij, zei hij wel dat "Poetin de komende weken en maanden meer te verantwoorden heeft". "Ik denk dat dit nog niet het einde van het verhaal was", aldus Blinken.
Op de vraag of Washington al eerder kennis had over Prigozjins muiterij, gaf Blinken geen antwoord. Volgens de minister was het geen geheim dat de spanningen de afgelopen maanden toenamen. "Prigozjin zei al tijden nogal opmerkelijke dingen over de Russische oorlogvoering en daagde het militaire leiderschap direct uit", aldus Blinken. "Dus dit was een opkomende storm." Amerikaanse media meldden eerder dat Washington half juni al afwist van plannen van Prigozjin om in opstand te komen.
Volgens Blinken kan de muiterij in het voordeel van Oekraïne zijn in de oorlog. Door de muiterij is het goed mogelijk dat de Russen "afgeleid en verdeeld" zijn, wat de "voortzetting van de agressie tegen Oekraïne kan bemoeilijken", stelde Blinken.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Minstens 52 miljoen kinderen kunnen niet naar school door de oorlog in het Midden-Oosten, blijkt uit onderzoek van Save the Children. Volgens de hulporganisatie zijn veel scholen in de regio beschadigd, gesloten of omgevormd tot opvanglocaties.
31 minuten geledenBOEDAPEST (ANP) - Hongarije en Oekraïne hebben opnieuw ruzie over de aanvoer van Russische fossiele brandstoffen. Oekraïne heeft meerdere aanvallen uitgevoerd op een pijpleiding die gas van Rusland naar Hongarije brengt, klaagt de Hongaarse buitenlandminister.
46 minuten geledenRAMADI (ANP/DPA/AFP/RTR) - Pro-Iraanse milities in het westen van Irak hebben gemeld dat ze vanuit de lucht zijn aangevallen door de VS en/of Israël. Daarbij zijn volgens bronnen bij de Volksmobilisatiekrachten (PMF) 27 doden en 60 gewonden gevallen.
59 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - In Warschau zijn donderdag twee door de Europese Commissie gecharterde vluchten geland met 303 EU-burgers die vastzaten in het Midden-Oosten. Afgelopen maandag haalde de Commissie al 356 EU-burgers met gecharterde vluchten weg uit het Midden-Oosten.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Israël heeft opnieuw doelen aangevallen in Iran. De krijgsmacht (IDF) zegt dat Taleqan onder vuur is genomen. Die locatie is ook door westerse landen in verband gebracht met het Iraanse nucleaire programma.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël neemt grondgebied van Libanon in als de Libanese regering niet voorkomt dat de beweging Hezbollah aanvallen op Israël uitvoert.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Zo'n 3,2 miljoen mensen zijn in Iran op de vlucht geslagen voor de recente aanvallen, schat de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR. De meesten zijn vanuit de grote stad richting landelijke gebieden in het noorden van het land getrokken. Ze zoeken daar tijdelijk een veilig heenkomen. Hun aantal zal volgens de organisatie verder oplopen.
1 uur geleden